media prasa rtv internet mma

Lipiec okazał się trzecim najlepszym miesiącem w tym roku pod względem liczby medialnych publikacji na temat MMA. Blisko 4800 materiałów z prasy, internetu, radia i telewizji dało jedynie odrobinę gorszy wyniki niż w czerwcu. Co ciekawe, bardzo duży wpływ na tak pokaźną liczbę informacji o MMA w wakacyjnym miesiącu miał film „Fighter” (około 1500 publikacji), który w lipcu trafił do kin.

Największe zainteresowanie mediów w lipcu wśród organizacji MMA (blisko 1100 publikacji) wzbudziło KSW, które ogłosiło kolejne nazwiska na kartę walk zbliżającej się gali KSW 50. Sporo też mówiło się powrocie Mameda Khalidova ze sportowej emerytury do klatki KSW.

Organizacja UFC, dla której w ostatnim miesiącu walczyło dwóch Polaków, zanotowała wynik bliski 1000 publikacji. W kontekście tej marki najwięcej mówiło się o Janie Błachowiczu (ponad 400 publikacji), który wygrał swoją kolejną walkę i rozpoczął starania o starcie o pas mistrzowski. Zwycięstwo Krzysztofa Jotki przyniosło mu natomiast blisko 150 materiałów w mediach.

Na trzecim miejscu w lipcowym zestawieniu znalazła się organizacja Fama MMA (nieco ponad 200 materiałów). Natomiast inne marki nie przekroczyły w tym miesiącu wyniku 100 publikacji.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.