W ostatnim miesiącu roku MMA zanotowało w mediach świetny wynik. Ponad 7500 materiałów to rekord całego, sześcioletniego już badania. Niestety, nawet tak imponująca suma okazała się niewystarczająca, aby wyrównać i przeskoczyć łączną liczbę informacji opublikowanych w roku 2017.

Największe zainteresowanie mediów (blisko 3000 publikacji ) wzbudziła w grudniu organizacja KSW, która rozpoczęła miesiąc galą w Gliwicach. Główni aktorzy tego wydarzenia, czyli Mamed Khalidov i Tomasz Narkun pojawiali się w mediach ponad 1000 razy. W grudniu ponownie sporo mówiło się o filmie „Underdog” oraz o wycofaniu kolejnych zarzutów wobec Michała Materli.

UFC w analizowanym miesiącu osiągnęło wynik ponad 1600 materiałów, a w blisko 700 z nich pojawiła się Joanna Jędrzejczyk, która przegrała walkę mistrzowską z Valentiną Shevchenko.  Nominacja Jana Błachowicza do tytułu sportowca roku „Przeglądu Sportowego” również przyciągała uwagę dziennikarzy.

W grudniu pojawiło się również blisko 600 materiałów o organizacji FEN, która przygotowuje się do styczniowej gali. Równie dobry wynik zanotowała organizacja Babilon ze swoim grudniowym wydarzeniem, ale także za sprawą przejścia Szymona Kołeckiego do KSW.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.