Chociaż nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu liczby medialnych informacji o MMA, to grudzień okazał się drugim najlepszym miesiącem w tym roku. W dużym stopniu wynik ponad 5,5 tysiąca publikacji, podobnie jak rok temu, został osiągnięty dzięki gali KSW.

Największa polska organizacja MMA zakończyła rok ze sporym medialnym przytupem, a jej gala KSW 40 i wydarzenia z nią związane przyniosły ponad 3 tysiące materiałów. Do tego doszło również ogłoszenie pierwszego eventu w roku 2018. Dziennikarze bardzo interesowali się również bokserami, którzy zapowiadają spróbowanie swoich sił w organizacji KSW.

W amerykańskim UFC również działo się sporo. Marcin Prachnio podpisał kontrakt ze światowym  potentatem, spekulowano na temat rywalki dla Karoliny Kowalkiewicz, Jan Bałchowicz odniósł kolejne zwycięstwo w oktagonie, a Michał Oleksiejczuk po raz pierwszy zawalczył i wygrał w klatce UFC. Sporo mówiono również o Joannie Jędrzejczyk. Ostatecznie UFC zakończyło miesiąc z wynikiem nieco ponad tysiąca publikacji.

O organizacji FEN i stawiającej na polskim rynku pierwsze kroki marce Babilon MMA, media opublikowały około 150 informacji.

Warto również wspomnieć, że w grudniu Agnieszka Niedźwiedź pojawiła się w TVP 2, w Magazynie Expressu Reporterów, a miesięcznik „Playboy” przygotował obszerny materiał na temat fenomenu Conora McGregora.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.