Czerwiec okazał się drugim najlepszym miesiącem w tym roku pod względem liczby medialnych publikacji na temat MMA. Blisko 5 tysięcy materiałów z prasy, internetu, radia i telewizji znacząco przebiło zeszłoroczny, czerwcowy wynik. Niestety największym medialnym wydarzeniem w tym miesiącu było zatrzymanie Mameda Khalidova, które wzbudziło ogromne zainteresowanie dziennikarzy nie tylko branżowych i przyniosło blisko 1200 publikacji.

Największą uwagę mediów w czerwcu wśród organizacji MMA (blisko 1000 publikacji) przykuło KSW, które przygotowuje się do gali KSW 50. W kontekście KSW sporo mówiło się też oczywiście o zatrzymaniu Mameda, chociaż w zdecydowanej większości materiałów o nim marka się nie pojawiała oraz o powstaniu Stowarzyszenia MMA Polska, utworzonego przez Martina Lewandowskiego.

Co ciekawe, w czerwcu na drugim miejscu pod względem liczby publikacji po raz pierwszy pojawiła się organizacja Fame MMA (blisko 800 materiałów), która przygotowała swoją kolejną galę i tym samym po raz pierwszy w historii przeskoczyła swoim wynikiem markę UFC.

Organizacja UFC, dla której walczyła w ostatnim miesiącu Karolina Kowalkiewicz zanotowała natomiast wynik blisko 700 publikacji. W kontekście tej marki sporo mówiło się również o Joannie Jędrzejczyk, która pojawiła się w Polsce i była medialnie bardzo aktywna.

Na czwartym miejscu zestawienia zadebiutowała w tym miesiącu nowa organizacja, czyli Free Fight Federation, która dzięki swojej pierwszej gali przyniosła nieco ponad 400 medialnych doniesień.

Zarówno o marce FEN z galą w Ostródzie oraz ACA z wydarzeniem w Łodzi pisano i mówiono w mediach około 250 razy.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.