Po pięciu niezwykle intensywnych miesiącach przyszedł czas na medialne uspokojenie w temacie mieszanych sztuk walki. Nie było to jednak uspokojenie całkowite, bowiem w czerwcu działo się sporo i opublikowano blisko 3 tysiące materiałów, w których była mowa o MMA.

Po prawie półrocznej dominacji KSW, tym razem to o UFC pisało się najwięcej, bo około 900 razy. Co jednak ciekawe, wynik ten nie był zdominowany przez walkę Karoliny Kowalkiewicz (około 150 materiałów), ani Marcina Tybury (niecałe 100 publikacji), ale przez ogłoszenie starcia Conora McGregora z Floydem Mayweatherem Jr., o którym napisano prawie 400 razy.

Po gali Colosseum, organizacja KSW nieco przyhamowała, ale co rusz pojawiały się publikacje o planach Mameda Chalidowa na dalsze walki, o planach KSW na ekspansję zagraniczną i inne ciekawostki zapowiadające to, co może nastąpić po wakacjach. Łącznie organizacja pojawiała się w blisko 800 medialnych materiałach.

Z całkiem dobrym wynikiem (prawie 200 publikacji) zakończyła też miesiąc organizacja Absolute Championship Berkut, która przygotowywała się w czerwcu do swojej gali w Trójmieście i o której pisano również sporo tuż po wydarzeniu, czyli już na początku lipca.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.