mauricio rua

Mauricio Rua, który stoczył 40 pojedynków w mieszanych sztukach walki, wskazał trzech najtrudniejszych rywali z jakimi przyszło mu się bić w trakcie kariery.

Mauricio Rua to były mistrz kategorii półciężkiej UFC. Brazylijczyk ma na swoim koncie 22 walki w największej organizacji MMA na świecie. Wcześniej „Shogun” bił się również dla legendarnej organizacji Pride. Kariera Mauricio w mieszanych sztukach walki trwa już 18 lat.

W rozmowie dla serwisu AG Fight Rua wskazał trzech najtrudniejszych rywali z jakimi przyszło mu się mierzyć w MMA.

Jon Jones, który walczy nieszablonowo i mądrze. Dan Henderson, który jest bardzo twardy i bije niezwykle mocno. Trzeci to Antonio Rogerio Nogueira, który ma dobry boks, miesza style i z którym stoczyłem trzy wojny.

Rua z Jonem Jonesem zmierzył się w roku 2011 i został rozbity przed czasem. Z Danem Hendersonem walczył dwa razy i w obu przypadkach musiał uznać jego wyższość w klatce UFC. Natomiast z Antonio Rogerio Nogueirą Rua po raz pierwszy bił się w roku 2005 na gali Pride, a potem dwa razy w UFC i we wszystkich trzech przypadkach wygrał.

Mauricio Rua w tym roku skończy 40 i jak sam mówi, ma różne pomysły na swoją dalszą działalność w sportach walki. Na razie jednak nie zdradził, co ostatecznie będzie robił. Nie zakończył jeszcze bowiem sportowej kariery i chciałby stoczyć dwa ostatnie pojedynki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.