Mateusz Głuch TFL 18 pas
Mateusz Głuch

Już 28 września w Kozienicach, niepokonany w organizacji TFL Mateusz Głuch (MMA 6-5), stanie przed życiową szansą wywalczenia międzynarodowego pasa mistrzowskiego organizacji Thunderstrike Fight League.

Reprezentant Radomskiego Klubu Taekwondo jest pierwszym, a zarazem historycznym pretendentem do pasa TFL w kategorii półśredniej, 77 kg. Dla podopiecznego trenera Giermana Anfinogenova, będzie to pojedynek jedyny i niepowtarzalny w całej sportowej karierze. Popularny „Mateo” będzie walczył przed własną widownią o trofeum, które od ponad siedmiu lat nie było stawką w żadnym pojedynku dywizji półśredniej.

Mateusz Głuch łączy życie sportowe z pracą w Elektrowni Enea usytuowanej w Gminie Kozienice. Tym razem w jego walce będą kibicować dwa miasta, Radom oraz Kozienice.

Mateusz efektownie wygrał trzy walki z rzędu przed czasem. Nokauty wyglądały jak najlepsze akcje w UFC. Zasłużył aby zrobić coś historycznego. TFL miał faworyta w tej kategorii wagowej, ale Mateusz wyważył drzwi łomem do walki o pas. Doświadczenie, umiejętności i sportowa postawa zadecydowała o tym, że otrzymał szansę walki o pas! Wszystko w jego rękach. Jest w najlepszym momencie swojej kariery i przed nim jeszcze dużo do zrobienia. Wyszedł z cienia, a teraz jego stójki mogą obawiać się wszyscy polscy zawodnicy kategorii półśredniej.

Tymi słowami skomentował walkę o pas dla Mateusza organizator Jacek Sarna z grupy JS Promotion.

Gala Thunderstrike Fight League 18 odbędzie się 28 września.

3 KOMENTARZE

  1. Historyczna walka i miedzynarodowy pas – Najman takie walki toczył. Chociaż może to był intergalaktyczny pas, nie pamiętam 😕

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.