Mateusz Gamrot cieszy się na starcie z Rafaelem Dos Anjosem, byłym mistrzem UFC. Polak chce wygraną nad takim rywalem pokazać UFC, że liczy się w walce o najwyższe cele w kategorii lekkiej.

9 marca Mateusz Gamrot zmierzy się z Rafaelem Dos Anjosem. Polak nie kryje swoich mistrzowskich ambicji, ale zanim dojdzie do walki o najwyższe cele, będzie musiał najpierw przebić się przez starcie z byłym mistrzem. W rozmowie z Patrykiem Prokulskim dla TVP Sport Mateusz powiedział:

Wydaje mi się, że UFC chce mnie jeszcze przetestować delikatnie z innym rywalem, żeby faktycznie sprawdzić moje umiejętności. Dają mi naprawdę mocnego zajadlaka i twardziela, bo chyba sam Dana White mówił, że wygrać z RDA to jest nie lad wyczyn.

Mateusz cieszy się też na to, że jego rywal nie powinien unikać z nim walki w parterze.

Jak on będzie atakował, to będzie się odsłaniał, a jak będzie się odsłaniał, ja będę miał większą możliwość zaatakowania czymś. Więc naprawdę ochoczo na to patrzę, robię dużo jiu-jitsu i chcę być gotowy na każdą ewentualność. Chcę też – nie udowodnić, bo znam swoją wartość – pokazać UFC i fanom, którzy przestali dobrze mówić, że faktycznie liczę się w czubie kategorii.

Mateusz ma za sobą osiem pojedynków w największej organizacji MMA na świecie, z których sześć wygrał. Mateusz bije się dla UFC od roku 2020. W Podczas gali UFC 294, która odbyła się w październiku w Abu Zabi, Mateusz był rezerwowym zawodnikiem do walki mistrzowskiego o pas wagi lekkiej pomiędzy Islamem Makhachevem a Alexandrem Volkanovskim.

Rafael Dos Anjos rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2004. W UFC bije się od roku 2008. Do dziś stoczył 47 pojedynków, z których 32 wygrał. Ostatni raz walczył w sierpniu tego roku. Jego rywalem był Vicente Luque, z którym przegrał na punkty.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,969 komentarzy 3,014 polubień

Mateusz Gamrot cieszy się na starcie z Rafaelem Dos Anjosem, byłym mistrzem UFC. Polak chce wygraną nad takim rywalem pokazać UFC, że liczy się w walce o najwyższe cele w kategorii lekkiej. 9 marca Mateusz Gamrot zmierzy się z Rafaelem Dos Anjosem. Polak nie kryje swoich mistrzowskich ambicji, ale zanim dojdzie do walki o najwyższe cele, będzie […]

Odpowiedz polub

click to expand...