Chociaż zaraz po ostatniej walce Kamaru Usmana szef UFC Dana White nie chciał się wypowiadać na temat kolejnych ruchów w sprawie tego zawodnika, wygląda na to, że rozmowy dotyczące jego walki z Jorge Masvidalem już się rozpoczęły. Leon Edwards uważa jednak, że Masvidal nie powinien dostać walki o pas.

Kamaru Usman, mistrz kategorii półśredniej organizacji UFC, po raz kolejny udanie obronił pas, tym razem w walce z Gilbertem Burnsem. Po tym starciu zapowiedział, że chciałby raz jeszcze zawalczyć z Jorge Masvidalem, którego miał okazję w przeszłości pokonać.

Do całej sytuacji odniósł się Leon Edwards, który w rozmowie dla ESPN powiedział:

Moim zdaniem Masvidal nie zasłużył na walkę o pas. Promuje się na tym, że złamał Usmanowi nos i nie miał pełnego obozu przygotowawczego. Uważam jednak, że Usman pokona go dziesięć razy w kolejnych dziesięciu walkach.

Edwards dodał też, że Usman zapewne liczy na łatwą wypłatę przy kolejnej walce z Masvidalem, który nie nadaje się na mistrza.

Masvidal to nie jest mistrzowski zawodnik. Jest dobrym fighterem, ale nigdy nie będzie mistrzem. Z tego co widzę on bardziej skupia się na biznesowej stronie tego sportu.

Usman zmierzył się z Masvidalem podczas gali UFC 251 i wygrał z nim na punkty. Jorge wszedł wówczas w zastępstwie do starcia za Gilberta Burnsa. Po walce cały czas podkreślał, że z pełnym obozem przygotowawczym pokonałby Usmana. Kamaru natomiast przed walką złamał nos i twierdził, że przez to właśnie w trakcie pojedynku nie mógł iść na całość. Teraz natomiast chciałby całkowicie zdominować Masvidala.

9 KOMENTARZE

 1. Z Usmanem jako mistrzem Mas może go pokonać tylko jak przyfarci, bo na 5 rund nigdy z nim nie wygra

  Nie przyfarci bo z Usmanem się przyfarcic nie da. Po tym co Usman zrobil z Burnsem stwierdzam że walka Usmana z Masvidalem jest bezsensowna. Przecież Burns bije Masvidala z palcem trzymanym w odbytnicy…

 2. Ale Leona piecze dupa, Mas dostanie walkę o pas a jemu dają Cipajewa spoza rankingu żeby się na nim wybił. Its only business.

 3. Lucky knee, słaby Diaz i w sumie zajebiste zwycięstwo z Tillem, ale na Usmana to nie wystarczy. Edwards robi Masvidala, tak mi się wydaje. Chociaż z drugiej strony Masvidal by miał przewagę w stójce (choć minimalną), a sprowadzić by go było cholernie trudno.

 4. Lucky knee, słaby Diaz i w sumie zajebiste zwycięstwo z Tillem, ale na Usmana to nie wystarczy. Edwards robi Masvidala, tak mi się wydaje. Chociaż z drugiej strony Masvidal by miał przewagę w stójce (choć minimalną), a sprowadzić by go było cholernie trudno.

  Till jest przereklamowany

 5. Nie przyfarci bo z Usmanem się przyfarcic nie da. Po tym co Usman zrobil z Burnsem stwierdzam że walka Usmana z Masvidalem jest bezsensowna. Przecież Burns bije Masvidala z palcem trzymanym w odbytnicy…

  Całą dłonią jak dla mnie. Mas przehypowany, a z top 5 wszyscy go biją może poza Leonem (a to bym zobaczył chętniej niż Mas-Usman czy Kolba-Leon)

 6. Lucky knee, słaby Diaz i w sumie zajebiste zwycięstwo z Tillem, ale na Usmana to nie wystarczy. Edwards robi Masvidala, tak mi się wydaje. Chociaż z drugiej strony Masvidal by miał przewagę w stójce (choć minimalną), a sprowadzić by go było cholernie trudno.

  dla mnie tak 60-40 Edwards z Masvidalem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.