jose aldo

Marlon Moraes, były kolega z maty Jose Aldo, jest zdania, że ten powinien sobie dobrze poradzić w bokserskim ringu, do którego planuje wejść.

Jose Aldo, były mistrz UFC i WEC, po tym jak przegrał walkę z Merabem Dvalisvhilim podczas gali UFC 278 postanowił zakończyć karierę w świecie MMA. Aldo została jeszcze jedna walka w kontrakcie z UFC, ale nie planuje już więcej wchodzić do klatki. W rozmowie dla serwisu Globo Esporte powiedział jednak, że myśli o tym, aby spróbować swoich sił w boksie.

W rozmowie dla serwisu MMAnews.com Moraes, który w Brazylii miał okazję trenować z Jose Aldo, został zapytany o przyszłość byłego mistrza UFC w boksie.

Myślę, że on mógłby dobrze radzić sobie w boksie. Jest twardym zawodnikiem, a boks pewnie byłby łatwiejszy dla jego ciała. To nie jest MMA z wszystkimi płaszczyznami. Tu jednak głównie używa się górnej części ciała i jest to dla niego zdecydowanie mniej wymagające. Jose był jednym z najlepszych zawodników w historii i może robić to, na co ma tylko ochotę.

Aldo to były mistrz UFC. Przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2004 i do dziś stoczył 39 pojedynków, z których wygrał 31. Jose przez wiele lat dominował w wadze piórkowej. Siedem razy obronił pas mistrzowski. W ostatnich latach Aldo walczył w kategorii koguciej, w której chciał zdobyć mistrzowski tytuł. Ostatecznie doszedł do trzeciego miejsca najlepszych zawodników tej kategorii w UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

BogdanJanusz

PRIDE FC
Welterweight

6,698 komentarzy 35,593 polubień

Dla Aldo to trzeba by było zrobić dyscyplinę na same lowkicki to by wygrywał z każdym

Odpowiedz 1 Like