Augusto Sakai Marcin Tybura UFC
Marcin Tybura

Już w ten weekend, podczas gali gali UFC Fight Night w Vancouver, w klatce UFC pojawi się ponownie Marcin Tybura (MMA 17-5). Tym razem rywalem Polaka będzie Augusto Sakai (MMA 13-1-1). Marcin przegrał swoją ostatnią walkę w UFC i w nadchodzącym boju będzie chciał powrócić na drogę zwycięstw. Jak sam powiedział w rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl, jest przygotowany lepiej, niż do poprzedniego boju.

Przygotowania trwały około dziesięciu tygodni, a nie jak ostatnio dziewięć miesięcy. Mogłem w tym czasie dać z siebie wszystko każdego dnia i na pewno pod względem mentalnym jest zdecydowanie lepiej.

Mówiąc natomiast o planie na walkę, Tybura stwierdził:

Być może poszukamy parteru? Ale to na pewno nie będzie jedyne wyjście na ten pojedynek. Myślę, że uda mi się też uruchomić kopnięcia, których ostatnio zabrakło z różnych względów. O zapasach też nie zapominamy. Najlepiej zawsze atakuje z partyzanta, kiedy nie jest o mnie głośno potrafię najbardziej zaskoczyć.

Cała rozmowa z Marcinem Tyburą i jego trenerami dostępna jest tutaj.

13 KOMENTARZE

 1. Augusto spotyka Marcina na piętrze:

  – Cześć, nie wiesz przypadkiem, gdzie jest winda albo przynajmniej schody?

  – Nie mam pojęcia, też szukam parteru. Może spróbujemy razem?

  :suchykarol:

 2. Chyba ostatnia szansa, żeby coś jeszcze w UFC powalczyć. Jak Sakai Tybura skasuje to elo. Zostają ruscy i krs.

  Niekoniecznie. Ciężka jest obecnie tak gówniana (chyba najsłabsza obecnie dywizja), że nie zdziwiłbym się gdyby po ewentualnej porażce otrzymał jeszcze jedną szansę. Inna sprawa, że zawodnikowi aspirującemu do czołówki porażka z takim Sakaim nie powinna w ogóle mieć miejsca. Pytanie czy Marcin jest w ogóle wstanie dokonać takiego przewrotu w swojej karierze jak np. Jano?

 3. Niekoniecznie. Ciężka jest obecnie tak gówniana (chyba najsłabsza obecnie dywizja), że nie zdziwiłbym się gdyby po ewentualnej porażce otrzymał jeszcze jedną szansę. Inna sprawa, że zawodnikowi aspirującemu do czołówki porażka z takim Sakaim nie powinna w ogóle mieć miejsca. Pytanie czy Marcin jest w ogóle wstanie dokonać takiego przewrotu w swojej karierze jak np. Jano?

  Trenując w Aligatores z amatorami i początkującymi raczej nie jest w stanie

 4. Trenując w Aligatores z amatorami i początkującymi raczej nie jest w stanie

  I z Uminskim chyba sie kula caly czas. On tam jest trenerem albo byl.

 5. Ciężka jest obecnie tak gówniana (chyba najsłabsza obecnie dywizja)

  Zgadza się, ale marne to pocieszenie.

  porażka z takim Sakaim nie powinna w ogóle mieć miejsca.

  Jak będzie w takiej dyspozycji jak w Moskwie, to de frytka mu problemy bedzie sprawiać.

  Pytanie czy Marcin jest w ogóle wstanie dokonać takiego przewrotu w swojej karierze jak np. Jano?

  Fajnie by było, bo tak jak wspomniałeś HW jest gówniana i uważam że gdyby Tybura się kurwa przyłożył do przygotowań (z tego co słyszę jest słabo) to na prawdę top 10 psim swędem robi, ale no właśnie czy da rade.

 6. Lubie Tybure ale zawsze w nim mi brakowało tej iskry , charakteru wojownika , tak czy siak powodzenia Tybur ! jeśli będzie w dobrej dyspozycji to ogarnie tego Sakai

 7. Pytanie czy Marcin jest w ogóle wstanie dokonać takiego przewrotu w swojej karierze jak np. Jano?

  Mocno w to wątpie, Marcin spoko chłopak, ale brakuje mu serca gladiatora rodem Russela Crowe. Ponadto prowadzenie treningów dla grupy amatorskiej MMA w Warszawie.. tak czy siak ,trzymam kciuki.

 8. Czemu on w ogóle odszedl z Wca ?

  Tybur po rozpadzie S4 w WCA chyba tylko sparował, a resztę przygotowań robił w Aligatores. Z resztą ile czasu wytrzymałbyś na grupie zawodniczej z Apokiem?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.