Tybura

Marcin Tybura, który niedawno ogłosił podpisania kontraktu z UFC udzielił wywiadu dziennikowi „Polska – The Times”, w którym poruszył kwestię tego z kim może zawalczyć i jak trudne były negocjacje z UFC:

Z UFC nie było tak trudno. Trochę czasu zajęła za to papierkowa robota z M-l. Miałem tam kontrakt do końca lutego. Pozwolono mi odejść wcześniej, ale kilka dokumentów musiało przebyć drogę z M-l do UFC i z powrotem, dlatego sprawa trwała prawie dwa miesiące.

Tybura na razie nie poznał swojego przeciwnika. Zapytany o to z kim chciałby się zmierzyć powiedział:

Wezmę każdego, kogo mi dadzą. Nie wybierałem przeciwników w M-1, teraz też nie będę. UFC to światowa czołówka, każdy będzie mocny. Sam jestem ciekaw, kto mi się trafi. Śledzę gale UFC, znam mocne i słabsze strony czołowych zawodników. Gdyby przyszło mi walczyć z kimś z czołówki rankingu, na pewno nie stawiałbym się na straconej pozycji.

Dziś w UFC jest jeszcze dwóch innych Polaków walczących w wadze ciężkiej – Damian Grabowski, który przegrał już raz z Tyburą w M-1 i Daniel Omielańczuk. W rozmowie z dziennikarzem Tybura powiedział również jak zapatruje się na potencjalne starcia z nimi:

Z Danielem raczej nie. Razem trenujemy, jesteśmy w jednym teamie. Na razie nie ma sensu, żebyśmy walczyli. Jeśli chodzi o Damiana, to on już ma rywala, 6 lutego wystąpi na UFC 196 w Las Vegas, Pierwszej walki na pewno z nim nie stoczę. Jeśli przyjdzie taka konieczność i będzie temat rewanżu z Damianem w UFC, wtedy będziemy mogli o tym porozmawiać.

6 KOMENTARZE

  1. Zmiana klubu mam nadzieje że wpłynie dobrze na stójkę i kondycję, jeśli tak, to będzie dobrze 😀

  2. Na konkurencyjnym portalu przeanalizowano potencjalnych rywali Tybury. Może być ciekawie.

  3. liczę na Marcina że daleko zajdzie ,mam przeczucie że może nas zaskoczyć i to bardzo także Marcin zdobyłeś pas M 1 teraz czas na pas UFC .Jeżeli pasa nie zdobędzie to mam wrażenie że top 5 jest w zasięgu

  4. Też wierzę w Tyburę ale kurcze. Czołówka ufc ma na prawdę dobrą stójkę, a Tybura ma moim zdaniem ja słabą. Ciągle mam obawy o tą defensywną stójkę. A w ciężkiej w ufc nie często oglądamy walkę w parterze. Głównie jest to stójka. Liczę jednak na duże osiągi 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.