Walka w wadze półciężkiej pomiędzy Marcinem Prachnio i Khalilem Rountree została dodana do karty walk wyczekiwanej gali UFC 257.

Gala UFC 257 odbędzie się 23 stycznia w nieznanej jeszcze lokalizacji a główną atrakcją wydarzenia będzie rewanżowe starcie powracającego do organizacji UFC Conora McGregora z byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej, Dustinem Poirierem.

Khalil Rountree (MMA 8-4 1NC) ostatni raz w oktagonie UFC widziany był we wrześniu 2019 roku kiedy przegrał w pierwszej rundzie pojedynek z Ionem Cutelabą. Amerykanin po tej porażce rozważał przejście na sportową emeryturę ale ostatecznie zdecydował się na kontynuowanie kariery w UFC w której jego rekord to 4 zwycięstwa, 4 porażki oraz jedna walka uznaną za nieodbytą z powodu dopingowej wpadki Michała Oleksiejczuka.

Dla Marcina Prachnio (MMA 13-5) będzie to ostatnia szansa pozostania w największej organizacji MMA na świecie po trzech bolesnych porażkach z rzędu w pierwszych rundach walki. Prachnio który wcześniej z sukcesami walczył w azjatyckiej organizacji ONE Championship, w UFC przegrał pojedynki z Samem Alveyem, Magomedem Ankalaevem i Mike’em Rodriguezem.

Na UFC 257 ogłoszono również pojedynek w wadze muszej pomiędzy byłą pretendentką do mistrzowskiego tytułu, Jessicą Eye i Joanne Calderwood, oraz starcie zawodniczek z kategorii słomkowej, Mariny Rodriguez z Amandą Ribas.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.