Marcin Held
Marcin Held. Fot. instagram.com/marcinheld

Już 23 kwietnia rozpocznie się nowy sezon walk w organizacji PFL i turniej wagi lekkiej, w którym wystartuje Marcin Held i właśnie podczas tego wydarzenia Polak stoczy swój pierwszy pojedynek w amerykańskiej organizacji.

O tym, że już podczas pierwszej gali nowego sezonu PFL Marcin Held zadebiutuje w klatce tej organizacji poinformował Patryk Prokulski z TVP Sport.

Na razie nie wiadomo kto będzie rywalem Marcina Helda w pierwszej walce dla PFL. Polak będąc gościem magazynu „Oktagon Live” został jednak zapytany o to z kim chciałby się spotkać w turnieju w pierwszej kolejności i wskazał dwóch zawodników.

Na pewno chciałbym zawalczyć z Anthonym Pettisem i Natanem Shultem. Jeden to jest na pewno najbardziej popularny zawodnik. Anthony Pettis był przecież mistrzem UFC, nie uważałbym go jednak za najmocniejszego zawodnika z tej grupy. Natan Shult jest mega mocnym zawodnikiem. Wygrał dwa razy turniej i fajnie by było na początku się z nim zmierzyć i zobaczyć jak będzie.

Held ostatnią walkę w MMA stoczył w czerwcu 2019 roku. Pokonał wtedy jednogłośną decyzją sędziów Diego Brandao. Wcześniej 28-latek poddał Musego Khamanaeva, Callana Pottera, a w swoim ostatnim pojedynku w UFC wypunktował Nasrata Haqparasta.

Cały tegoroczny sezon gal organizacji PFL będzie transmitowany na antenie TVP Sport.

5 KOMENTARZE

 1. Walki będą rano czy wieczorem?

  Ani rano ani wieczorem. W nocy. Podobne godziny jak UFC – taka specyfika rynku nastawionego na USA.

 2. 2 lata w chuj czasu ale mam nadzieję że Held ostro je przepracował i się dobrze pokaże

  2 lata przerwy kurewsko dlugo…

  Niby tak. Nic nie wiadomo o jego formie i umiejętnościach na dzień dzisiejszy.

  Oby nas pozytywnie zaskoczył.

  Ma 29 lat wiec wkracza w optymalny wiek dla zawodnika mma.

  Trzymam kciuki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.