Organizacja UFC dodała kolejne starcie do ostatniej tegorocznej gali. Jak donosi dziennikarz MMA Mania, Alex Behunin, podczas gali UFC Vegas 66 zmierzą się walczący w dywizji muszej, Manel Kape oraz David Dvorak.

Kape (17-6) wygrał dwa ostatnie pojedynki przed czasem. W grudniu ubiegłego roku pokonał Zhalgasa Zhumagulova po ciosach w pierwszej rundzie. W czerwcu miał walczyć na UFC 275 z Rogerio Bontorinem, ale ten z powodu problemów z cięciem wagi wycofał się z rywalizacji. Zawodnik z Angoli w UFC rywalizuje od ubiegłego roku. Wcześniej był mistrzem kategorii koguciej organizacji Rizin. Aż 16 z 17 zwycięstw kończył przed czasem. Kape zajmuje 12. miejsce w rankingu kategorii muszej UFC.

Dvorak (MMA 20-4) przegrał ostatni pojedynek w marcu z Matheusem Nicolau przez decyzję sędziów punktowych. Tym samym przerwana została seria trzech zwycięstw z rzędu. Jednocześnie Dvorak poniósł pierwszą porażkę w organizacji UFC, w której występuje 2020 roku. Wcześniej 30-latek walczył dla rodzimych organizacji. 16 z 20 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Dvorak w rankingu kategorii muszej UFC zajmuje 10. miejsce.

Gala UFC Vegas 66 odbędzie się 17 grudnia w obiekcie UFC Apex w Las Vegas. W walce wieczoru zobaczymy starcie w kategorii średniej pomiędzy Jaredem Cannonierem, a Seanem Stricklandem. Dodatkowo kibice w Nevadzie zobaczą w akcji m.in. Michała Oleksiejczuka, który zawalczy z Albertem Duraevem oraz starcie w wadze lekkiej pomiędzy Armanem Tsarukyanem, a Damirem Ismagulovem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Master
Master

Oplot Challenge
Heavyweight

176 komentarzy 213 polubień