Podczas nadchodzącej gali UFC 251 dojdzie do walki byłego mistrza organizacji RIZIN, Jiri Prochazki z czołowym zawodnikiem dywizji półciężkiej UFC Volkanem Oezdemirem.

Oezdemir w rozmowie dla serwisu BJPenn.com powiedział jak zapatruje się na przebieg nadchodzącego starcia.

Jiri potrafi nokautować ludzi i raz sam został znokautowany. Obaj lubimy kończyć walki przed czasem i walczymy ostro. To starcie nie potrwa całych trzech rund. On będzie wymieniał ze mną ciosy, nie będzie biegał jak inni zawodnicy, którzy nie chcą zostać uderzeni. Jego postawa w klatce przyniesie mu jednak sporo kłopotów. Mam zamiar wygrać przez potężny nokaut. Jiri nie jest notowany w rankingu, ale tym zwycięstwem przypomnę fanom o sobie. Świetne zwycięstwo przybliży mnie do walki o pas.

Oezdemir dodał też, że cały czas czeka na wyklarowanie się sytuacji w wadze półciężkiej i informację o tym, kto będzie teraz walczył o pas.

Musimy zobaczyć co dalej z Jonesem, zobaczyć czy Dominick Reyes, Jan lub Santos będą walczyć o pas tymczasowy. Nadal nie wiadomo co dalej będzie się działo.

Jiri Prochazka (MMA 26-3-1) w styczniu tego roku został kolejnym nabytkiem największej organizacji MMA na świecie a lipcowa walka z Ozdemirem będzie jego debiutem w UFC. Przed podpisaniem umowy ze światowym liderem MMA, Prochazka był mistrzem dywizji półciężkiej japońskiej organizacji RIZIN. W ostatnim swoim występie, na noworocznej gali w świetnym stylu znokautował weterana UFC, C.B. Dollawaya. Było to jego 10 zwycięstwo z rzędu w tym 8 przed czasem.

Jego przeciwnik Volkan Oezdemir (MMA 17-4) na lipcowej gali będzie starał się przedłużyć pasmo zwycięstw do trzech z rzędu w UFC. „No Time” w ostatnich swoich występach pokonał w grudniu przez decyzję Aleksandra Rakića oraz w sierpniu odprawił przed czasem Iliriego Latifiego. W szczytowym momencie kariery walczył o pas mistrza wagi półciężkiej ale musiał uznać wyższość Daniela Cormiera który kompletnie zdominował go w 2018 roku na gali UFC 220.

Zobacz również: UFC 251: Usman vs Masvidal z udziałem Marcina Tybury – wyniki ważenia (WIDEO)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.