Były mistrz wagi ciężkiej UFC Daniel Cormier (MMA 22-2, 1NC), który utracił swój tytuł na rzecz Stipe Miocica (MMA 19-3), ostatecznie doczekał się oficjalnego ogłoszenia trzeciej walki z Miocicem. Dla Cormiera ma to być ostatni pojedynek w karierze, o czym sam zawodnik mówi otwarcie od dość dawna.

Zobacz również: Stipe Miocic vs Daniel Cormier 3 oficjalnie na UFC 252!

W jednym z wywiadów dla ESPN Cormier zwrócił uwagę na to, że do starcia może dojść w mniejszej klatce.

Będzie pusta hala, a jeśli do walki dojdzie w Apex, to myślę, że tam jest mniejsza klatka. To klata przeznaczona do Ultimate Fightera. Będzie to więc zupełnie inna walka, bo klatka będzie mniejsza niż ta, w której walczymy podczas gal PPV.

I faktycznie tak ma być. Gala planowana jest w hali Apex, co ucieszyło Cormiera, który chce w starciu z Miocicem postawić na zapasy.

Uwielbiam walczyć w mniejszej klatce, w Apex. Jego noga będzie bliżej mnie i łatwiej będę mógł ją chwycić.

Cormier w rozmowie z Arielem Helwanim z ESPN dodał też:

Będę jak Curtis Blaydes. Jeśli chcecie zobaczyć 25 minut walki w stójce, to was rozczaruję. Mam nadzieję, że Stipe ma buty do zapasów, bo w mniejszej klatce będzie łapanie nogi i zapasy. Tak to już jest. Przykro mi.

W rywalizacji najlepszych zawodników wagi ciężkiej organizacji UFC jest remis. Stipe Miocic na gali UFC 241 w sierpniu 2019 roku pokonał Daniela Cormiera w czwartej rundzie walki przez TKO. Był to rewanż za walkę na gali UFC 226 w lipcu 2018 roku podczas której Cormier zafundował panującemu mistrzowi szybki nokaut w pierwszej rundzie odbierając mu mistrzowski pas królewskiej wagi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.