O potencjalnym wejściu Piotra Małachowskiego, medalisty igrzysk olimpijskich w rzucie dyskiem, do świata MMA mówi się od dawna. Sam zainteresowany nie widzi takiej możliwości przed zakończeniem kariery lekkoatletycznej, o czym mówił już jakiś czas temu.

Zobacz również: Na pewno chciałbym zaprezentować się godnie – Piotr Małachowski o MMA

Czego może szukać sportowiec po zakończeniu kariery? Adrenaliny. Mam propozycje z różnych federacji, jedne mniej poważne, inne bardzo konkretne. Nie będę jednak rzucał nazwami, bo chcę spełnić marzenie i zostać złotym medalistą olimpijskim.

W najnowszym wywiadzie dla Onetu Małachowski również opowiedział o swoich planach po zakończeniu kariery.

Moim marzeniem jest zagrać w meczu piłki ręcznej. Chciałbym też przebiec maraton. To prawdziwa próba charakteru. Ciekawe, jak zareagowałby na to mój organizm. To jest taki mój cel po karierze. Może nie od razu, ale po kilku latach, jak zatęsknię za sportem, to będę chciał wystąpić w maratonie.

Odniósł się również do sprawy MMA i tego, dla jakiej organizacji mógłby zawalczyć.

Były również propozycje ze sportów walki, ale jeśli miałbym się na coś zdecydować, to tylko Fame MMA. Nie można robić czegoś takiego np. na KSW, bo ja nie jestem profesjonalistą i nie chcę obrażać prawdziwych zawodników.

Cała rozmowa z Piotrem Małachowskim do przeczytania .

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.