Magomed.Mustafaev.ACB

(Fot. Berkut Grozny) Rosyjski lekki, pochodzący z Soczi Magomed Mustafaev (MMA 11-1, UFC 0-0) zadebiutuje w najlepszym oktagonie pojedynkiem z powracającym po karze zawieszenia, czołowym polskim lekkim – Piotrem Hallmannem (MMA 15-3, UFC 2-2, 2. w Rankingu PL). Do polsko – rosyjskiego starcia dojdzie 20 czerwca podczas gali UFC Fight Night 69: Jędrzejczyk vs. Penne w Berlinie. Utalentowany reprezentant klubu Berkut Grozny ogólnikowo ujawnił kulisy swoich przygotowań do pojedynku z Polakiem:

W zasadzie przygotowania idą dobrze. Po drodze było kilka drobnych kontuzji, ale opanowaliśmy je. Początkowo trenowałem w klubie Dagestan Fighter u Mansura Chakaeva. Chciałbym bardzo podziękować jemu i wszystkim chłopakom z tego klubu! Aktualnie będę trenować pod okiem swojego pierwszego trenera Akopa Topchyana w klubie Sochi Star. Przygotowania zakończę w Tajlandii – w znanym Tiger Muay Thai & MMA Phuket. Chciałbym podziękować właścicielowi klubu Berkut Mairbekowi Khasievowi za materialną pomoc, a także wszystkim z jego klubu za wsparcie i pomoc w przygotowaniach do debiutu. Debiut w UFC jest dla mnie priorytetem i najważniejszym momentem w życiu.

27-letni sambista z Kraju Krasnodarskiego krótko wypowiedział się również o „Płetwalu”:

O swoim rywalu mogę powiedzieć, że jest dość doświadczonym zawodnikiem dla mnie, jak na debiut w UFC. Ma dobre przekrojowe przygotowanie i solidną kondycję. Czegoś niezwykłego u niego nie znalazłem. Do pojedynku wyjdę w najlepszej formie. Mam nadzieję, że Bóg i wiara pomogą mi ucieszyć kibiców!

Czeczen Mairbek Khasiev – właściciel klubu Berkut Grozny i szef organizacji Absolute Championship Berkut bardzo pochwalił swojego zawodnika.

Miły, młody człowiek – spokojny i zrównoważony, ale z ogniem w oczach. Wiem, że on nie chce tylko po prostu występować w UFC, a osiągnąć tam poważne sukcesy. Dlatego też będę go wspierać. Pragnę, aby nasi zawodnicy pokazali się i przekroczyli najwyższe progi. Myślę, że on zajdzie daleko!

Mairbek Khasiev potwierdził również swoją obecność na gali UFC w Berlinie, gdzie zaprosili go przedstawiciele Dana White’a.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.