Magdalena Czaban, która w ostatnich latach z powodzeniem rywalizowała na arenach amatorskich, zdecydowała się na przejście do zawodowego świata MMA. Przygotowując się do pierwszego startu Magda wyjechała do USA, gdzie trenuje na macie klubu 10th Planet Austin.

Magdalena Czaban w tym roku po raz drugi w historii zdobyła Heraklesa dla najlepszej amatorskiej zawodniczki roku, a następnie przyznała, że jest to świetne zakończenie jej amatorskiej kariery w MMA. Później Magda potwierdziła, że już w styczniu wejdzie do klatki Cave MMA, aby spróbować swoich sił w profesjonalnych walkach. Teraz Polka przebywa w USA, gdzie szlifuje swoje umiejętności. Przy okazji miała też okazję do treningu z Henry Cejudo, byłym podwójnym mistrzem UFC. Magda napisała o tym w mediach społecznościowych:

Seminarium z tym Panem nie było planowane na mój pierwszy camp w Stanach. Ale jedną z rzeczy, których się uczę, to że warto korzystać z okazji, które się pojawiają. Mam nadzieję, że to nie ostatni trening z Henrym Cejudo, który jest najlepszym przykładem, że nie trzeba mieć super warunków fizycznych, żeby zostać mistrzem UFC.

W ostatnich latach Magda Czaban rywalizowała głównie na arenie międzynarodowej będąc zawodniczką reprezentacji Polski wyłonionej przez Stowarzyszenie MMA Polska. W lutym tego roku po raz drugi w historii wywalczył tytuł mistrzyni świata na zawodach organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation. W roku 2022 Czaban po raz trzeci w historii wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w amatorskim MMA. Zdobyła też złoty medal na mistrzostwach Europy w brazylijskim jiu-jitsu, a rok zakończyła ze złotym krążkiem mistrzostw świata w tej dyscyplinie sportu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,936 komentarzy 2,993 polubień

Magdalena Czaban, która w ostatnich latach z powodzeniem rywalizowała na arenach amatorskich, zdecydowała się na przejście do zawodowego świata MMA. Przygotowując się do pierwszego startu Magda wyjechała do USA, gdzie trenuje na macie klubu 10th Planet Austin. Magdalena Czaban w tym roku po raz drugi w historii zdobyła Heraklesa dla najlepszej amatorskiej zawodniczki roku, a […]

Odpowiedz polub

click to expand...