Maciej Kawulski był obecny podczas gali FAME MMA 12 i nie był to oczywiście przypadek. Jeden z właścicieli największej polskiej organizacji MMA spotkał się wtedy z prezesem FAME MMA, Krzysztofem Rozparą, kiedy to mieli okazję ze sobą porozmawiać.

Kawulski z bliska przyglądał się pojedynkowi w formule bokserskiej, w którym to były mistrz KSW, Marcin Wrzosek, zmierzył się z Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim. To „Don Kasjo” okazał się lepszy wygrywając przez decyzję sędziowską, a po pojedynku Kawulski przyznał, że miejsca w KSW na ten moment nie ma dla przegranego tego starcia, czyli „Polish Zombie”. W rozmowie w programie „Klatka po klatce” dla WP Sportowe Fakty, Artur Mazur zapytał jednego z właścicieli KSW jak miałaby wyglądać potencjalna współpraca FAME MMA i KSW, o której, według Krzysztofa Rozpary, mieli okazję porozmawiać na minionej gali.

Na niczym. Na nierobieniu sobie pod górę. Na zdaniu sobie sprawy, że nie jesteśmy dla siebie konkurencją, że jesteśmy dla siebie dobrem komplementarnym. Ci ludzie, którzy zobaczą, poczują zapach, wydarzenia dużego sportowego być może zainteresują się również tym sportem. Na to, że być może nasi zawodnicy na emeryturze, którzy będą mieli cały czas duży fame, ale niewystarczające możliwości żeby konkurować o pas i bić się z ludźmi, którzy mogą zrobić krzywdę, będą mieli tam miejsce. Być może odwrotnie. Zawsze jeżeli jest otwarte serce, otwarta głowa tworzy się platforma do porozumienia.

Kawulski wypowiedział się także na temat potencjalnych transferów pomiędzy organizacjami. Jako jedynego zawodnika, w którym widzi potencjał w występach w klatce KSW wymienił „Don Kasjo”, lecz zaznaczył, że ten na pewno musiałby popracować nad swoimi umiejętnościami parterowymi. Chwalił jednak jego umiejętności bokserskie oraz stwierdził, że ten na pewno ciężko trenuje, a nie tak jak sam mówi, imprezuje przed walkami.

Ja nie mówię, że będziemy teraz nagminnie robić transfery i że… Chociaż akurat „Don Kasjo”, powiem szczerze, poza tym, że kiepsko tańczy, to rusza się przyzwoicie! Gdyby miał jeszcze umiejętności parterowe to to jest dla nas interesujący zawodnik. Ja uważam, że cała ta poza, że on pije, pali, a w ogóle tydzień przed… To jest tylko poza, chłop się rusza, stoi twardo na nogach, ma bardzo dobry przegląd, bije górę, dół. Powiedziałbym, że paru zawodowców tak nie boksuje jak on.

Z tego co wiem od chłopaków z Pomorza… On bardzo ciężko trenuje, to nie jest wcale tak, że tydzień przed odkłada fajki. Nie chciałbym demaskować tej jego dźwigni marketingowej, ale to jest pier*olenie. Jest dobrym bokserem, który nauczyłby się paru parterowych sztuczek i mógłby toczyć zawodowe walki w MMA. Jest tam gdzie jest, bardzo dobrze, to jest jego miejsce, to jest jego królestwo, jest tam królem. Ja go broń Boże nie chcę stamtąd zabierać, natomiast jak mówimy o transferach to wielu więcej możliwości w tę stronę to ja akurat nie widzę.

Dotychczas na galach FAME MMA w różnych formułach sportów walki mogliśmy zobaczyć m.in. Borysa Mańkowskiego czy Normana Parke. Panowie zmierzyli się ze sobą w walce wieczoru gali FAME MMA 11 w formule bokserskiej w małych rękawicach. Wtedy górą okazał się Polak, wygrywając z Parke przez decyzję sędziowską.

Następna gala organizacji KSW odbędzie się 18 grudnia w Gliwicach. Na KSW 65 zobaczymy występy takich zawodników jak Mamed Khalidov, Roberto Soldić, Salahdine Parnasse czy Daniel Torres. Organizacja cały czas jest w trakcie ogłaszania nowych zestawień na tę galę. Jeśli chodzi o kolejne wydarzenie z serii FAME MMA, 13. gala organizacji odbędzie się prawdopodobnie na początku 2022 roku. Na ten moment nieznany jest dokładny termin tego wydarzenia.

18 KOMENTARZE

  1. Kawul ty jbny hipokryto !!! Pamietam jak sie smiales ze famee(dla mnie to nie mma) to nie jest sport, ze nie bierzesz pod uwagę itd ;)))

    poziom hipo max

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

17 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

ZELAZNAREKA

Bellator
Featherweight

4,013 komentarzy 1,827 polubień

Ta Kasjo w KSW jak on w Fame boi się walk w MMA jak ognia. :lol:

Lepiej celu z Fame do KSW nie dało się wybrać. :lol:

Odpowiedz 2 polubień

klossowski

ONE FC
Featherweight

2,323 komentarzy 3,880 polubień

Chociaż akurat "Don Kasjo".... jest tam królem

:antonio:

Dawać go z Mamiedem w boksie na poduchy :bleed:

Odpowiedz 2 polubień

flyingleb

EFC Africa
Middleweight

2,902 komentarzy 7,201 polubień

Don Kasjo vs Pudzian o Pas Króla w Gotowaniu Kamieni:bleed::juanlaugh:

Odpowiedz polub

Vassago

Maximum FC
Featherweight

1,455 komentarzy 1,877 polubień

Trzeba dopiero było klęski FFF, żeby Kawul zrozumiał, że mogą egzystować razem? :lol: Rynek zweryfikował, kto lepiej sobie radzi we freakach. Oczywiście Pudzian to jedno, ale KSW dało Szostaka do ME dla samych zasięgów, a taki Kasjo nakrywa czapką karakana. Jednak image pijanego patusa generuje większe przychody, niż image herbaciarza florysty. Kto by się spodziewał? :cool:

Odpowiedz 4 polubień

I
IL10

Brutaal
Welterweight

531 komentarzy 888 polubień

Szkoda, że nie ma już Koike - on by się nadał do boksu z Kasjo :lol:

Odpowiedz 2 polubień

s
sprawnysufit

Oplot Challenge
Middleweight

86 komentarzy 183 polubień

Nie mam zielonego pojęcia skąd pan wlodarz wysnuł wniosek, że fame i ksw to dobro komplementarne...
Z definicji i w ogóle, nie ma co zaklinać rzeczywistości, fame i ksw to dobra substytucyjne, a cyferki powiedzą same za siebie w nie dalekiej przyszłości

Odpowiedz 1 Like

jd0490

M-1 Global
Heavyweight

3,868 komentarzy 4,683 polubień
zielony666

Shark Fights
Lightweight

1,158 komentarzy 4,267 polubień

Don "Tyś Tyś" Poducha

Kawul zrobi mu walkę MMA z Paszą Bajcepsem na poduszki w miękkim ringu z ocharaniaczami na wszystko.

Odpowiedz 4 polubień

SławekDesperski

Oplot Challenge
Light Heavyweight

158 komentarzy 329 polubień

Ten ale pierdoli... Takie kity żeni ze zrobi kiedyś kariere w polityce. "Nikt Wam tyle nie da ile Kawul obieca".

Odpowiedz 2 polubień

MaloHombre

KSW
Middleweight

5,607 komentarzy 14,700 polubień

Przegraliscie z FAME i poszedłeś tam na kolanach błagać o atencję

Odpowiedz 4 polubień

Dijaz

BAMMA
Light Heavyweight

1,015 komentarzy 1,363 polubień

I tym się właśnie różni UFC od KSW.

Odpowiedz polub

Raven

Legacy FC
Bantamweight

1,866 komentarzy 5,445 polubień

Jest tam gdzie jest, bardzo dobrze, to jest jego miejsce, to jest jego królestwo, jest tam królem.

W krainie ślepców, jednooki jest królem...
Kawularz dobry Troll. Widzi współpracę z FAME MMA jako nierobienie sobie pod górę (czyt. łapy precz od naszego Pudzianka!), ale Don Timexa to już by im chętnie podpierdolił. Moralność Kaliego w wydaniu poetyckim :matt:

Odpowiedz 1 Like

W
WsiowySmieszek

BAMMA
Flyweight

731 komentarzy 1,409 polubień

I teraz każde zdanie wypowiedziane przez Kawula w wywiadzie jako oddzielne wątki i artykuły na serwisach mma xD

Jeszcze najlepiej jak są wyrwane z kontekstu zdania i komentujące ameby na yt komentują, że Kawul chce zatrudnić Don Kasjo gdzie tam nic takiego nie powiedział :D

Odpowiedz 1 Like

Joe Dalton

Jungle Fight
Featherweight

235 komentarzy 636 polubień

Kalwi i Lewi wkręcają chłopaka że może rywalizować w mma. Przecież on z Najmanem bał się iść w ememeje bo wiedział ze może być jednym z nielicznych zielonych kwadracików w bilansie Marcina:rofl:

Odpowiedz 1 Like

Siwy25_1

BAMMA
Featherweight

802 komentarzy 1,556 polubień

Jakby ktoś pytał

Odpowiedz 1 Like

bartba

Shark Fights
Heavyweight

1,384 komentarzy 2,141 polubień

Ja pierdole Kawul przeszedł samego siebie. "Na niczym. Na nie robieniu sobie pod górę". Prawda jest taka, że w Fame, w przeciągu dwóch lat walczyłoby większość zawodników KSW. Stąd ruchy z ViaPlay. 12 gal w roku. Kurwa, od dekady jest mniejsza i większa beka, że KSW nie robi należytej ilości eventów, zrezygnowali z KSW Extra, pucharu KSW...A tu Fame nie dość, że nie ma problemów z przekonaniem "gwiazd" KSW do walki na ich galach to jeszcze zaczyna inwestować w amatorskie MMA. Kawul idzie na galę Fame żeby zrobić sobie trochę zasięgów...akurat przed ogłoszeniem, że KSW wychodzi z Polsatu... Kurwa przypadek

Odpowiedz 3 polubień

click to expand...
Vassago

Maximum FC
Featherweight

1,455 komentarzy 1,877 polubień

Bo Fame jednak rzuca większy hajs, ponadto we freakach nikt nie buduje sobie rekordów. Tam liczą się tylko dymy i kasa. Może ze dwóch gości będzie miało ponad 10 walk za dwa lata. W KSW promowali i płacili tylko "gwiazdom". Drugi szereg walczył za mityczne 10-20 tysi. Dwa razy do roku. Jeszcze rok-dwa i większość tych młodych wyciągnęło by kalkulatory i się przekonało, że więcej zarobią we freakach, bo nadzieje na UFC i tak mieliby tylko nieliczni.

Odpowiedz polub