Potwierdziły się doniesienia z lipca tego roku dotyczące kolejnego, świetnego zestawienia na UFC 230 w Nowym Jorku. Byli mistrzowie UFC kategorii średniej, Luke Rockhold oraz Chris Weidman, znowu spotkają się w oktagonie organizacji. Podpisanie kontraktu zawodnicy potwierdzili w mediach społecznościowych.

Pierwszy raz ta dwójka skrzyżowała rękawice w grudniu 2015 roku, podczas gali UFC 194 w Las Vegas. Tego wieczoru pretendent Luke Rockhold odprawił ówczesnego mistrza ciosami w czwartej rundzie pojedynku. Nowo koronowany mistrz stracił swój tytuł już w pierwszej obronie, w czerwcu 2016 roku, na rzecz Michaela Bispinga. Od tamtej pory Rockhold stoczył jeszcze dwa pojedynki – w 2017 roku zmusił do odklepania ciosów Davida Brancha, natomiast rok później musiał uznać wyższość Yoela Romero. Jakiś czas temu były mistrz otwarcie skrytykował swoje obecne zarobki w UFC, lecz jak widać dogadał on nowe warunki umowy z organizacją.

O wiele gorzej potoczyła się kariera Weidmana. All-American po utracie mistrzowskiego pasa przegrał jeszcze dwa pojedynki. Na zwycięski szlak powrócił dopiero w lipcu ubiegłego roku, poddając w trzeciej rundzie Kelvina Gasteluma. Od tamtej pory Amerykanin nie wystąpił ani razu, a to wszystko za sprawą kontuzji kciuka, którego operacja musiała odwlec w czasie powrót byłego mistrza.

Gala UFC 230 odbędzie się 3 listopada 2018 roku w Nowym Jorku. Tak na ten moment wygląda rozpiska gali:

Nate Diaz vs. Dustin Poirier
Luke Rockhold vs. Chris Weidman
David Branch vs. Ronaldo Souza
Paulo Costa vs. Yoel Romero
Israel Adesanya vs. Derek Brunson
Sultan Aliev vs. Lyman Good
Matt Frevola vs. Lando Vannata
Brian Kelleher vs. Domingo Pilarte

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.