jurkowski gamrot

Łukasz Jurkowski, były zawodnik, a dziś komentator sportowy jest zdania, że trójka najlepszych zawodników polskiego MMA to: Jan Błachowicz, Mateusz Gamrot i Joanna Jędrzejczyk.

Łukasz Jurkowski wyruszył do Las Vegas, gdzie będzie wspierał Jana Błachowicza w walce o mistrzowski pas UFC wagi półciężkiej. W drodze do USA popularny „Juras” odpowiadał na pytania fanów zadawane w relacji na Instagramie. Wśród kwestii poruszanych przez kibiców znalazła się też prośba o wskazanie najlepszej trójki polskich zawodników MMA. Łukasz Jurkowski podał Jana Błachowicza, Mateusza Gamrota i Joannę Jędrzejczyk.

Już 10 grudnia Jan Błachowicz wejdzie ponownie do klatki UFC. Jego rywalem będzie Magomed Ankalaev, a na szali pojedynku będzie leżał zwakowany przez Jiriego Prochazkę pas wagi półciężkiej. Błachowicz to były mistrz wagi półciężkiej. Pas zdobył w roku 2020 pokonując Dominika Reyesa. W ostatnim boju Janzmierzył się z Aleksandarem Rakiciem i wygrał z nim przed czasem.

Mateusz Gamrot znajduje się aktualnie na ósmym miejscu rankingu najlepszych zawodników wagi lekkiej organizacji UFC. Polak ma za sobą sześć pojedynków w największej organizacji MMA na świecie, z których cztery wygrał. Mateusz bije się dla UFC od roku 2020.

Jędrzejczyk walczyła w MMA od roku 2012. W roku 2015 pokonała Carlę Esparzę i zdobyła mistrzowski tytuł wagi słomkowej, który obroniła pięć razy. Joanna zakończyła karierę po przewalczeniu 21 pojedynków w MMA, z których 16 wygrała. Podczas gali UFC 275, która odbyła się w 11 czerwca w Singapurze, Joanna Jędrzejczyk przegrała starcie z Weili Zhang. Po walce Polka ogłosiła przejście na sportową emeryturę

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.