Islam Makhachev już niedługo stanie do obrony pasa wagi lekkiej UFC. Czempion liczy na to, że wygra i potem będzie miał możliwość zdobycia tytuł kategorii półśredniej, w której chciałby zmierzyć się z Colbym Covingtonem.

Do starcia o pas wagi lekkiej dojdzie 21 października w Abu Zabi. W pojedynku tym mistrz Islam Makhachev zmierzy się z Charlesem Oliveirą, byłym czempionem tej kategorii. Natomiast w kategorii półśredniej niedługo dojdzie do walki o pas pomiędzy Leonem Edwardsem, który dzierży tytuł, a Colbym Covingtonem. W rozmowie dla ESPN Islam Makhachev przyznał, że liczy na wygraną Covingtona.

Liczę, że Covington wygra, bo nie słyszałem, żeby Leon mówił coś o walce ze mną. Colby tego chce i dlatego właśnie chciałbym, żeby to on wygrał. Możemy się kiedyś zmierzyć. To byłaby bardzo dobra walka. Sprawdzilibyśmy amerykańskie zapasy przeciwko dagestańskim. On jest dobrym zawodnikiem, dobrym zapaśnikiem, z dobrą kondycją, ale uważam, że moje zapasy są lepsza i wiem, że zatrzymam jego zapasy i trafię go wieloma ciosami.

Islam dodał, że ostatecznie to UFC zdecyduje o kolejnym rywalu, ale on sam marzy o walce o drugi pas.

Najbliższa walka Islama Makhacheva z Charlesem Oliveirą będzie rewanżem. W październiku 2022 roku podczas gali UFC 280 Charles Oliveira zmierzył się z Islamem Makhachevem w boju o pas wagi lekkiej. Brazylijczyk przegrał pojedynek przez poddanie i nie odzyskał pasa, który niegdyś wisiał na jego biodrach.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,865 komentarzy 2,858 polubień

Islam Makhachev już niedługo stanie do obrony pasa wagi lekkiej UFC. Czempion liczy na to, że wygra i potem będzie miał możliwość zdobycia tytuł kategorii półśredniej, w której chciałby zmierzyć się z Colbym Covingtonem. Do starcia o pas wagi lekkiej dojdzie 21 października w Abu Zabi. W pojedynku tym mistrz Islam Makhachev zmierzy się z […]

Odpowiedz polub

click to expand...