Glover Teixeria, który 16 grudnia spotka się w klatce UFC z Mishą Cirkunovem, uważa że jest lepszy od swojego najbliższego przeciwnika w każdym aspekcie walki. W rozmowie z serwisem Bloody Elbow powiedział, jak zapatruje się na nadchodzący pojedynek.

Wiem, że jest twardym zawodnikiem. Dobrym stójkowiczem, który bardzo dobrze radzi sobie w parterze. Wydaje się być zawodnikiem przekrojowym. Muszę być ostrożny, bo on jest też bardzo silny. Myślę, że to będzie dla mnie dobra walka. Moim zdaniem jestem jednak od niego lepszy zarówno w stójce jak i w parterze. Jestem dobrze przygotowany i mówiąc szczerze, jestem lepszy od niego w każdej płaszczyźnie.

Co ciekawe, Teixeira uważa, że zwycięstwo nad Cirkunovem może dać mu szansę walki o pas mistrzowski, jeśli okazałoby się, że Daniel Cormier jednak nie zawalczy z Volkanem Oezdemirem.

Aktualnie w tej kategorii wagowej panuje prawdziwe szaleństwo. Jeśli wygram tę walkę, która będzie trudna, a Cormier nie miałby z kim walczyć, to ja jestem następny w kolejce.

 

5 KOMENTARZE

  1. Cormier nie miałby z kim walczyć, to ja jestem następny w kolejce.

    zapomniałeś chyba o gościu, który obił cię w ostatniej walce.

  2. Jeśli wygram tę walkę, która będzie trudna, a Cormier nie miałby z kim walczyć, to ja jestem następny w kolejce.

    Alexander Gustafsson odrobinę się nie zgadza.

  3. Gus mu tyle cweli nawbijał w ostatniej walce, że teraz Teixeira ma problemy z pamięcią. Ewentualnie po prostu favela logic.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.