leon edwards

Gilbert Burns, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi półśredniej, jest zdania, że trzecie starcie Leona Edwardsa z Kamaru Usmanem może być bardzo wyrównane, ale ostatecznie to mistrz będzie miał po swojej stronie więcej atutów.

Podczas gali UFC 278, która odbyła się 20 sierpnia, Leon Edwards znokautował Kamaru Usmana i odebrał mu mistrzowski tytuł wagi półśredniej. Usman i Edwards mają spotkać się w klatce UFC ponownie, a do walki najpewniej dojdzie w Anglii, z której pochodzi Leon Edwards.

W rozmowie dla serwisu MMA Junkie Gilbert Burns przedstawił swoje spojrzenie na kolejny pojedynek Edwardsa z Usmanem.

Moim zdaniem to będzie trudna walka. Zobaczymy w jakiej formie powróci Kamaru, ale wydaje się, że jest z nim wszystko dobrze. Wygląda na to, że spadła z niego presja związana z dzierżeniem pasa. W ostatniej walce Leon miał bardzo dobrą pierwszą rundę, ale potem jakby zabrakło mu paliwa, pewnie z powodu położenia Salt Lake nad poziomem morza. To mógł być ważny czynnik. Moim zdaniem kolejne starcie może być bardzo wyrównane, szczególnie, że dojdzie do niego w Londynie. Będzie pół na pół, ale w Londynie, z dobrymi przygotowaniami, odpowiednim nastawieniem… moim zdaniem Leon może okazać się lepszy.

Leon Edwards jest pierwszym zawodnikiem UFC, który pokonał Kamaru Usmana. Anglik mierzył się już wcześniej z Kamaru, ale przegrał z nim wówczas na punkty. Ich kolejne starcie byłoby więc trzecim pojedynkiem w klatce UFC.

Na razie cały czas nie wiadomo kiedy i gdzie mogłoby dojść do rewanżu Usmana z Edwardsem. Natomiast szef UFC wyraził chęć do zorganizowania trylogii mistrzowskiej o pas wagi półśredniej na stadionie Wembley w Londynie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,574 komentarzy 79,210 polubień

Jak poprawi TTD to tak w innym razie Usman znowu go obali 10 razy i będzie rozbijać

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Skaczomcy przez płot
Skaczomcy przez płot

BAMMA
Welterweight

929 komentarzy 3,051 polubień

Chciałbym, ale wątpię. Raczej zostanie zdominowany na punkty przez Usmana.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Dijaz
Dijaz

M-1 Global
Heavyweight

3,855 komentarzy 7,994 polubień

Chciałbym, ale wątpię. Raczej zostanie zdominowany na punkty przez Usmana.

Też tak obstawiam.

Odpowiedz polub