Leon Edwards, mistrz UFC wagi półśredniej, chciałby zdobyć pas drugiej kategorii wagowej. Anglik marzy o tym, aby zawalczyć o drugi tytuł na gali UFC 300.

16 grudnia Leon Edwards stanie do obrona pasa mistrzowskiego. Jego rywalem będzie Colby Covington. Anglik jest pewny swego przed nadchodzącym pojedynkiem i w kolejnym boju chętnie zmierzyłby się w walce o drugi pas. W rozmowie dla Sky Sports przyznał, że byłoby mu obojętne czy zawalczyłby z Seanem Stricklandem, aktualnym czempionem wagi średniej, czy z Dricusem Du Plessisem, pretendentem do tytułu.

Walka z każdym z tych dwóch byłaby świetna. Chciałbym zostać pierwszym podwójnym mistrzem z Wielkiej Brytanii. To zdecydowanie jest jeden z moich celów.

Edwards dodał również, że do walki o drugi pas mogłoby dojść w roku 2024.

Walka w kwietniu przyszłego roku byłaby idealnym rozwiązaniem. W mojej kategorii nie ma nikogo, kto byłby ekscytującym rywalem. Jeśli trafiłbym na kartę walk gali UFC 300, to byłoby coś wielkiego.

Edwards ostatni raz walczył podczas gali UFC 286. 18 marca w Londynie doszło do jego starcia z Kamaru Usmanem. Edwards wygrał na punkty i obronił mistrzowski tytuł wagi półśredniej. Anglik od roku 2016 pozostaje niepokonany. W tym czasie wygrał jedenaście walk, a jedno starcie zakończyło się jako nierozstrzygnięte.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,904 komentarzy 2,921 polubień

Leon Edwards, mistrz UFC wagi półśredniej, chciałby zdobyć pas drugiej kategorii wagowej. Anglik marzy o tym, aby zawalczyć o drugi tytuł na gali UFC 300. 16 grudnia Leon Edwards stanie do obrona pasa mistrzowskiego. Jego rywalem będzie Colby Covington. Anglik jest pewny swego przed nadchodzącym pojedynkiem i w kolejnym boju chętnie zmierzyłby się w walce […]

Odpowiedz polub

click to expand...