Według informacji agencji TASS, kuzyn Khabiba, Umar Nurmagomedov zadebiutuje w organizacji UFC na styczniowej gali UFC 257 w pojedynku z Sergeyem Morozovem.

24-letni kuzyn Khabiba Nurmagomedova, Umar Nurmagomedov (MMA 12-0) zadebiutuje w największej organizacji MMA na świecie podczas styczniowej gali UFC 257. Główną atrakcją tego wydarzenia będzie rewanż czołowych zawodników wagi lekkiej, Conora McGregora z Dustinem Poirierem.

W rozmowie z rosyjską agencją informacyjną TASS, kazachski zawodnik Sergey Morozov (MMA 16-3) zdradził, że 23 stycznia na gali która prawdopodobnie odbędzie się na tzw. „Fight Island” w Abu Zabi, zmierzy się niepokonanym Umarem Nurmagomedovem.

Walczący w wadze koguciej, Umar Nurmagomedov ponownie jak jego kuzyn, do organizacji UFC wejdzie z nieskazitelnym rekordem. Do debiutu utalentowanego zawodnika w walce z Morozev miało już dojść na gali UFC 254. Dagestańczyk trafił jednak do szpitala powodu wysokiej gorączki którą spowodowało zakażenia gronkowcem.

Od czasu pamiętnej walki Conor McGregora z Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 229 w 2018 roku, będzie to pierwsza okazja do ponownego spotkania byłego podwójnego mistrza UFC z aktualnym czempionem wagi lekkiej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.