KSW 64: Przybysz vs Santos – typowanie redakcyjne

Już w tę sobotę gala KSW 64: Przybysz vs Santos! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks. Jednocześnie polecamy zapoznać się ze świetną ofertą legalnego bukmachera Betclic.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

 

Rafał Grabosz: Konfrontacja o prym w kategorii koguciej KSW, która może skraść show wydarzenia w Łodzi. Przybysz w okrągłej klatce prezentuje się ostatnio znakomicie, czego dowodem może być między innymi fantastyczna dyspozycja w rewanżu z Antunem Raciciem, któremu na pełnym dystansie odebrał pas. Natomiast dla Santosa będzie to trzeci występ pod szyldem największej polskiej organizacji MMA, a zarazem druga szansa na zdobycie mistrzowskiego trofeum. Brazylijczyk dał się poznać fanom jako wyśmienity grappler, który jest niebezpieczny aż do końcowego gongu. Z kolei reprezentant klubu Mighty Bulls Gdynia na przestrzeni kilku lat znacznie rozwinął się jako zawodnik i imponuje swoją wszechstronnością. Raczej nie jest tajemnicą, że pretendent będzie dążył do walki w parterze, aby w tej płaszczyźnie poszukać skończenia przed czasem, zaś mistrz postara się utrzymać ją w stójce, próbując metodycznie rozbić oponenta. „Sebić” ma solidną defensywę zapaśniczą, ale musi wystrzegać się nonszalancji. W przeciwnym wypadku nieprzewidywalny 22-latek może skrzętnie to wykorzystać. Przed nami naprawdę intrygująca batalia, która na papierze nie ma znaczącego faworyta. Mimo wszystko, skłaniałbym się ku zwycięstwu Przybysza przez decyzję sędziów.

Jacek Łosak: Bruno Santos pokazał się w okrągłej klatce z bardzo dobrej strony w starciu z dwoma mocnymi rywalami i chociaż przegrał pojedynek z Antunem Raciciem, nie był dla niego łatwym przeciwnikiem. Mam jednak wrażenie, że Sebastian Przybysz z walki na walkę robi ogromne postępy i będzie miał nad rywalem przewagę umiejętności. Dodatkowo będzie dysponował też przewagą zasięgu, którą wykorzysta, by rozbijać Santosa. Przybysz zapowiada, że jeśli uda mu się wdrożyć w życie założony plan, powinien zdominować Brazylijczyka i myślę, że jest na to szansa. Nie będzie łatwo, ale stawiam, że Sebastian obroni pas i zakończy walkę przez TKO w trzeciej lub czwartej rundzie walki.

Redaktorzy typujący Przybysza: Jacek, Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Santosa:

Jakub Madej: Mający 23 walki na swoim koncie Mariusz Pudzianowski podejmie rywala, który w żadnym stopniu nie jest zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Dotychczasowych starć „Bombardiera” komentować nie będę. Senegalskie zapasy, o których wspominają wszyscy za każdym razem, gdy tylko pojawi się nazwisko Dia, mogą okazać się zwykłą legendą, która nie będzie miała zastosowania w klatce. Mam wrażenie, że „Pudzian” skończy przeciwnika szybciej, niż zrobił to z Nikolą Milanovicem. Nie zdziwię się, jeśli po KSW 64 Senegalczyk już nie będzie „Bombardierem”, a swój pseudonim zmieni na „Union Pacific Big Boy”, bo jak myślę o tym starciu, to wyobrażam sobie niezwykle ociężałego Dię, koło którego „Pudzian” będzie wyglądał niczym zawodnik kategorii piórkowej. Nie widzę innego scenariusza, niż wygrana Mariusza Pudzianowskiego w pierwszej rundzie.

Bartłomiej Zubkiewicz: Serigne Ousmane Dia kolejny raz przybył do Polski żeby zawalczyć z Mariuszem Pudzianowskim i wszystko wskazuje na to, że tym razem dojdzie do ich pojedynku w klatce KSW. Według mnie „Bombardier” prezentuje poziom umiejętności, z którym poradziłby sobie Pudzianowski na samym początku swojej kariery. Moim zdaniem jest to zestawienie zawodników o kompletnie innym poziomie umiejętności. Senegalczyk w materiałach wideo z jego treningów wygląda na zawodnika, który nie jest w ogóle dynamiczny, nie ma mocnego ciosu i jest bardzo wolny. Myślę, że „Pudzian” skończy tę walkę błyskawicznie w pierwszej rundzie przez TKO, ciosami w parterze.

(Kurs na Pudziana przez skończenie w Betclic: 1,45)

Redaktorzy typujący Pudziana: Jacek, Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Bombardiera:

Jacek Łosak: Chociaż Filip Pejić słynie z efektownych walk i najczęściej wygrywa przez nokaut, wydaje mi się, że tym razem będzie jednak musiał uznać wyższość rywala w klatce. Daniel Rutkowki od roku 2016 pozostaje niepokonany, a jego umiejętności zapaśnicze w starciu z „Nitro” powinny odegrać kluczową rolę. Nie wydaje mi się też jednak, żeby miał odstawać stójkowo od Filipa. Walka więc może potoczyć się również w tej płaszczyźnie. Ostatecznie jednak postawię na to, że „Rutek” obali rywala i albo skończy go przez ground and pound, albo zwycięży na punkty. Obstawiam wygraną Rutkowskiego przez TKO w drugiej rundzie.

Rafał Grabosz: Zakontraktowanie „Rutka” odbiło się szerokim echem w rodzimym środowisku mieszanych sztuk walki. Jego inauguracyjnego występu w KSW nie może się już doczekać wielu kibiców. Przechodzi do polskiego giganta jako mistrz organizacji Babilon oraz FEN w kategorii piórkowej, który słynie z fenomenalnych umiejętności zapaśniczych. Na tym nie koniec, bowiem podczas treningów kładzie duży nacisk na stójkę, a czasami walczy nawet na zasadach bokserskich. To wszystko sprawia, że z dnia na dzień staje się coraz bardziej kompletnym wojownikiem. Naprzeciwko niego stanie eksplozywny Pejić, który lubuje się w uderzeniach, lecz aspekt grapplingowy nieco u niego kuleje. Sądzę, iż Rutkowski będzie w stanie zdominować Chorwata w swojej ulubionej płaszczyźnie, aczkolwiek musi wystrzegać się bezpardonowych wymian ciosów, gdyż może kosztować go to najwyższą cenę.

Redaktorzy typujący Rutka: Jacek, Krzysztof, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Pejicia: Bartłomiej

Bartłomiej Zubkiewicz: Starcie dwóch gwiazd młodego pokolenia polskiego MMA, które elektryzuje każdego prawdziwego fana sportów walki. Ruchała. Obaj panowie są niepokonani i z każdą walką pokazują, że rozwijają się jako zawodnicy MMA. Moim zdaniem w przypadku młodych talentów nie można już mówić o specjalizacjach – obaj panowie są wszechstronni i potrafią bić się w każdej płaszczyźnie. Według mnie to bardziej doświadczony Kaczmarczyk będzie górą w tym starciu. Wiele osób zapomina o jego zapasach i grze parterowej – Kaczmarczyk potrafi nie tylko bronić prób poddań, ale i samemu atakować i wywierać presję w parterze. W stójce Patryk jest bardziej kreatywny i tutaj będzie stwarzał największe zagrożenie dla rywala. Moim zdaniem Ruchała nie znajdzie luki w grze Kaczmarczyka i to zawodnik z Radomia zwycięży w bezpośrednim starciu. Kaczmarczyk przez decyzję sędziowską, chociaż nie zdziwię się gdy zdoła on skończyć ten pojedynek przed czasem.

Redaktorzy typujący Kaczmarczyka: Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Ruchałę: Jacek

Krzysztof Kordys: Niepokonany Shamil Musaev prezentuje świetną dyspozycję w okrągłej klatce KSW. Rosjanin pokonał przed czasem Huberta Szymajdę i Grzegorza Szulakowskiego, a na gali KSW 58 wypunktował Urosa Juricicica. Michał Pietrzak dołączył do organizacji w 2019 roku, kiedy to w zastępstwie stanął do boju z Roberto Soldiciem i przewalczył z nim pełen dystans. Następnie „Zgniatacz” odnosił zwycięstwa z Kamilem Szymuszowskim oraz Krystianem Kaszubowskim. Pojedynek jest zakontraktowany w wadze półśredniej, Polak większość swojej kategorii spędził w kategorii średniej, natomiast Musaev ma na koncie dużo walk w wadze lekkiej. Niewątpliwie przewaga warunków fizycznych oraz siły będzie działać na korzyść Michała. Z drugiej strony Pietrzak może mieć problemy z szybkością rywala oraz nadawanym przez niego tempem walki. Shamil dysponuje bardzo dobrymi zapasami oraz stójką, dzięki swoim wszechstronnym umiejętnościom powinien przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Nie zgodzę się jednak z tym, że Shamil jest aż tak zdecydowanym faworytem, Pietrzaka stać tutaj na sprawienie niespodzianki. Shamila czeka trudna przeprawa, jednak ostatecznie myślę, że to jego ręka powędruje do góry podczas sobotniej gali. Typ: Shamil Musaev przez jednogłośną decyzję.

Redaktorzy typujący Musaev: Jacek, Krzysztof, Jakub
Redaktorzy typujący Pietrzaka: Bartłomiej, Rafał

Redaktorzy typujący Owczarz: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Juśkiewicz: Jakub

Krzysztof Kordys: Cezary Kęsik udanie rozpoczął swoją przygodę z organizacją KSW, wygrywając z Jakubem Kamieniarzem oraz Aleksandarem Iliciem, jednak w swoim poprzednim występie zaznał pierwszej porażki w karierze po odklepaniu gilotyny w starciu z Abusem Magomedovem. Marcin Krakowiak, pomimo odpadnięcia w programie „Tylko Jeden”, ostatecznie również wylądował w KSW, gdzie zdążył do tej pory pokonać Kacpra Koziorzębskiego oraz Borysa Borkowskiego. Obaj zawodnicy specjalizują się w kończeniu walk przed czasem i ich pojedynki rzadko kiedy dochodzą do decyzji sędziów punktowych. Pomimo tego jednak uważam, że tym razem starcie może odbyć się na pełnym dystansie. Wyżej cenię sobie umiejętności Kęsika, który po przegranej z bardzo mocnym Abusem, będzie chciał ponownie pokazać, że należy do czołówki swojej kategorii wagowej. Krakowiak jest wszechstronnym oraz wytrzymałym zawodnikiem, ale dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi Cezary będzie dla niego zbyt ciężką przeszkodą do pokonania. Typuję, że Kęsik będzie rozbijał swojego przeciwnika na przestrzeni trzech rund i bez większych problemów dopisze do swojego rekordu kolejne zwycięstwo. Typ: Cezary Kęsik przez jednogłośną decyzję

Jakub Madej: Starcie, w którym mam wrażenie, że Kęsik jest nieco przeceniany, Krakowiak natomiast trochę niedoceniany. „Krakus” to bardzo kreatywny zawodnik, w szczególności w parterze, który potrafi wyczarować naprawdę dobre poddania. „Lubelski Czołg” został nieco powstrzymany po zeszłorocznej przegranej z Abusupiyanem Magomedovem, jednak był to rywal dużo bardziej doświadczony z ogromnymi umiejętnościami. Jak wyobrażam sobie ten pojedynek, to widzę Kęsika sprowadzającego walkę do parteru, jednak w tej płaszczyźnie w pewnym momencie Krakowiakowi udaje zapiąć się dźwignię. Jest to z pewnością typ ryzykowny, jednak jeśli szukać niespodzianek podczas tej gali, to nie zdziwię się, że będzie właśnie w tym miejscu, dlatego też typuję wygraną Marcina Krakowiaka przez poddanie w rundzie drugiej.

Redaktorzy typujący Kęsika: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Krakowiaka: Jakub

Redaktorzy typujący Odzimkowskiego: Jacek, Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Radcliffe’a:

Redaktorzy typujący Sy: Jakub, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Tomasika: Jacek, Krzysztof

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

baju

Vale Tudo
Championship

29,019 komentarzy 39,813 polubień

No i co, żadnych komentarzy? Cohones, co myślicie o moich typach?

Odpowiedz polub

Scurvol

PRIDE FC
Welterweight

6,539 komentarzy 12,561 polubień

No i co, żadnych komentarzy? Cohones, co myślicie o moich typach?

chujowe, pozdrawiam!
Spoiler content hidden.

Odpowiedz 1 Like

Siedem

KSW
Light Heavyweight

5,743 komentarzy 5,213 polubień

No i co, żadnych komentarzy? Cohones, co myślicie o moich typach?

Nikt nie chciał, każdy potrzebował, pozdrawiam!

Jak chcesz to możemy zawalczyć o koronę króla fachowców wytypujemy cała kartę i ten co zdobędzie więcej punktów zostaje królem, pasuje? Czy sztany ojszczane?

Odpowiedz 1 Like

baju

Vale Tudo
Championship

29,019 komentarzy 39,813 polubień

Nikt nie chciał, każdy potrzebował, pozdrawiam!

Jak chcesz to możemy zawalczyć o koronę króla fachowców wytypujemy cała kartę i ten co zdobędzie więcej punktów zostaje królem, pasuje? Czy sztany ojszczane?

Hahaha, ojszczane. Moje typy widzisz, dawaj swoje i jazda. Stawka? Jakaś butla? Properek 0.7.

Odpowiedz polub

K
KostaKurta

Oplot Challenge
Middleweight

103 komentarzy 94 polubień

Ja myśle że Radclif wygra przez nokaut

Odpowiedz polub

majkelo89

UFC
Middleweight

12,222 komentarzy 32,527 polubień

No i co, żadnych komentarzy? Cohones, co myślicie o moich typach?

@Cactus ma lepsze.

Odpowiedz 1 Like

baju

Vale Tudo
Championship

29,019 komentarzy 39,813 polubień

@Cactus ma lepsze.

On się bardziej zna, ja jestem frajer naiwny i serduszkiem się kieruję.

Odpowiedz 1 Like

majkelo89

UFC
Middleweight

12,222 komentarzy 32,527 polubień

On się bardziej zna, ja jestem frajer naiwny i serduszkiem się kieruję.

:gabi_much_love:

Odpowiedz polub

Navio

Legacy FC
Flyweight

1,828 komentarzy 2,047 polubień

Nie widzę innego scenariusza, niż wygrana Mariusza Pudzianowskiego w pierwszej rundzie.

Nie wiedziałem że Pudzian ma aż takich fanów.
Bombardier go zgwałci, a za to co Pudzian zrobił w walce z tamtym Serbem, to mam nadzieje że to bedzie brutalny gwałt. Tyle że Pudzian lubi sobie odklepac ciosy z góry także, to potrwa chwilę.

Odpowiedz polub

jihaad

UFC
Bantamweight

8,261 komentarzy 16,124 polubień

Według mnie "Bombardier" prezentuje poziom umiejętności, z którym poradziłby sobie Pudzianowski na samym początku swojej kariery.

@baju, mordo. Marian JEST na samym początku swojej kariery. :beczka:

Nie wiedziałem że Pudzian ma aż takich fanów.
Bombardier go zgwałci [...]

:putinlaugh:

Odpowiedz 1 Like