UFC zaktualizowało rankingi poszczególnych kategorii wagowych po sobotniej gali UFC on ESPN 6: Reyes vs Weidman w Bostonie.

Gala firmowana walką byłego mistrza wagi średniej Chrisa Weidmana z wschodzącą gwiazdą dywizji półciężkiej Dominickiem Reyesem nie przyniosła zbyt wielu zmian w oficjalnych rankingach UFC.

Poniżej lista najważniejszych zmian w rankingu:

Półciężka:  Bohater walki wieczoru sobotniej gali Dominick Reyes po zwycięstwie nad debiutującym w nowej kategorii wagowej Chrisem Weidmanem utrzymał 4 pozycję.

Bez walk pozycję zmienili: Johnny Walker spadek z 10 na 11 miejsce oraz były mistrz dywizji Mauricio „Shogun” Rua (#13) który zamienił się miejscami z Misha Cirkunovem (#14).

Piórkowa: Po zwycięstwie w drugiej najważniejsze walce wieczoru Yair Rodriguez wspiął się o jedno miejsce na pozycję 6. Jego przeciwnik z sobotniej gali Jeremey Stephens spadł o jedno oczko na miejsce 9.

Bez walk pozycję zmienili: „The Korean Zombie” spadł o jedno miejsce na pozycję 7. Renato Moicano wspiął się o jedno miejsce na pozycję 8.

Średnia: Chris Weidman debiutem w wadze półciężkiej pożegnał się z rankingiem wagi średniej w którym był notowany na 8 pozycji. Dzięki usunięciu byłego mistrza z rankingu, ośmiu zawodników zanotowało skok o 1 pozycję. Dodatkowo na wolne miejsce, na pozycję 15 powrócił Krzysztof Jotko.

Musza Kobiet: Mająca nadzieję zostać najmłodszym mistrzem w historii UFC, 21-letnia Maycee Barber po efektownym zwycięstwie nad Gillian Robertson awansowała o dwie pozycję na miejsce 10. Potencjalna przeciwniczka w kolejnej walce, Paige VanZant zajęła miejsce przegranej Robertson i pojawiła się bez walki na 15 pozycji.

Słomkowa kobiet: Jedyną zmiana wadze słomkowej jest spadek byłej mistrzyni wagi atomowej Invicty, Michelle Waterson która przesunęła się na 8. miejsce. 33-letnia Waterson została pokonana dwa tygodnie temu przez Joannę Jędrzejczyk na gali UFC na ESPN + w Tampie na Florydzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.