Tyron Woodley (MMA 19-4-1), który z powodu kontuzji ręki musiał wycofać się z zaplanowanego na 29 czerwca starcia z Robbiem Lawlerem (MMA 28-13-1NC), ujawnił jakiego rodzaju uraz wykluczył go z udziału w gali UFC ESPN 3.

Mam ciężkie, przewlekłe zapalenie stawów. Uniemożliwia mi to jakiekolwiek chwytanie. Są różne sposoby, by wyeliminować ten problem, ale nie da się tego wyleczyć będąc w treningu. Trzeba zrobić przerwę, ponieważ wszelkie zabiegi ograniczają zakres ruchu i możliwość chwytania. Plan jest taki, aby wzmocnić i uelastycznić dłoń, a na około dziesięć dni przed planowanym startem, zastosujemy zastrzyk z kortyzonu. Wiem, że we wszystkich stanach jest to dozwolone. UFC potwierdziło, że stosowanie tego środka nie jest zakazane.

Woodley po stracie pasa kategorii półśredniej na rzecz Kamaru Usmana (MMA 15-1) na gali UFC 235, która odbyła się 2 marca, po cichu liczył na szybki rewanż. UFC inaczej zaplanowało sobie jednak kolejny występ Amerykanina i postanowiło zestawić go w walce rewanżowej z Robbiem Lawlerem, którego Woodley pokonał 30 lipca 2016 roku, zostając tym samym mistrzem UFC.

Nie mógłbym ryzykować walki z takim zawodnikiem bez sprawności w dłoniach. On chciałby mnie zabić za to co mu zrobiłem. Zabrałem mu pas, prestiż i wszystko to, co na tamten moment mógł stracić. Chciałby mi się zrewanżować, a ja nie mógłbym go nawet złapać, ani skontrolować. Wiem, że musiałem zrezygnować, żeby być fair wobec siebie samego. To pierwszy przypadek od 14 lat, kiedy moja walka została ogłoszona i musiałem zrezygnować z występu.

Woodley podał też przybliżoną datę powrotu do oktagonu UFC.

Celuję w galę UFC 241, która odbędzie się 17 sierpnia w Anaheim. Wierzę, że będę miał wtedy okazję odzyskać mój pas.

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli ma problem z zaciskaniem rąk i ma być leczony kortyzolem to statystycznie, nie liczac zwyrodnieniowki, może to być reumatoidalne zapalenie stawów. Podloże  głównie genetyczne ( aczkolwiek induktorem może być mimikra wirusowa/prionowa).  Kortyzol jest sterydem katabolicznym, czyli przeciwieństwem sterydow anabolicznych uzywanych w sporcie.  Powoduje on (celowe w tym wypadku) oslabienie ukladu odpornosciowego, aby komorki zapalne nie zjadaly swojego wlasnego organizmu. Anaboliki dzialaja przeciwnie- nakrecaja wszystkie uklady do intensywniejszej pracy. Czy moga indukowac choroby autoimmunologiczne? Niestety bardzo malo na ten temat badan i nie potrafie dac jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno mogą pogarszać przebieg.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.