Tyron Woodley (MMA 19-4-1), który z powodu kontuzji ręki musiał wycofać się z zaplanowanego na 29 czerwca starcia z Robbiem Lawlerem (MMA 28-13-1NC), ujawnił jakiego rodzaju uraz wykluczył go z udziału w gali UFC ESPN 3.

Mam ciężkie, przewlekłe zapalenie stawów. Uniemożliwia mi to jakiekolwiek chwytanie. Są różne sposoby, by wyeliminować ten problem, ale nie da się tego wyleczyć będąc w treningu. Trzeba zrobić przerwę, ponieważ wszelkie zabiegi ograniczają zakres ruchu i możliwość chwytania. Plan jest taki, aby wzmocnić i uelastycznić dłoń, a na około dziesięć dni przed planowanym startem, zastosujemy zastrzyk z kortyzonu. Wiem, że we wszystkich stanach jest to dozwolone. UFC potwierdziło, że stosowanie tego środka nie jest zakazane.

Woodley po stracie pasa kategorii półśredniej na rzecz Kamaru Usmana (MMA 15-1) na gali UFC 235, która odbyła się 2 marca, po cichu liczył na szybki rewanż. UFC inaczej zaplanowało sobie jednak kolejny występ Amerykanina i postanowiło zestawić go w walce rewanżowej z Robbiem Lawlerem, którego Woodley pokonał 30 lipca 2016 roku, zostając tym samym mistrzem UFC.

Nie mógłbym ryzykować walki z takim zawodnikiem bez sprawności w dłoniach. On chciałby mnie zabić za to co mu zrobiłem. Zabrałem mu pas, prestiż i wszystko to, co na tamten moment mógł stracić. Chciałby mi się zrewanżować, a ja nie mógłbym go nawet złapać, ani skontrolować. Wiem, że musiałem zrezygnować, żeby być fair wobec siebie samego. To pierwszy przypadek od 14 lat, kiedy moja walka została ogłoszona i musiałem zrezygnować z występu.

Woodley podał też przybliżoną datę powrotu do oktagonu UFC.

Celuję w galę UFC 241, która odbędzie się 17 sierpnia w Anaheim. Wierzę, że będę miał wtedy okazję odzyskać mój pas.

9 KOMENTARZE

 1. Woodley podał też przybliżoną datę powrotu do oktagonu UFC.

  Celuję w galę UFC 241, która odbędzie się 17 sierpnia w Anaheim. Wierzę, że będę miał wtedy okazję odzyskać mój pas.

  Rewanż po takiej deklasacji :facepalm:

 2. Pytanie do ekspertów – czy takie zapalenie stawów może być skutkiem ubocznym wieloletniego nakłuwania sterydianami mahoniowego dupska?

 3. Celuję w galę UFC 241, która odbędzie się 17 sierpnia w Anaheim. Wierzę, że będę miał wtedy okazję odzyskać mój pas.

  ::really::

  Byłeś dobrym Czarnym Mistrzem, ale teraz musisz ustawić się w kolejce.

 4. Tytuł powinien brzmieć:

  GACIE wOODLEYA (pondro @maras) BARDZIEJ OSRANE NIŻ SIĘ WYDAWAŁO

  :razz:utinlaugh:

  chyba pierwszy raz sobie pozwoliłem na taki komentarz i wiecie co ?:

   

 5. Pytanie do ekspertów – czy takie zapalenie stawów może być skutkiem ubocznym wieloletniego nakłuwania sterydianami mahoniowego dupska?

  Nie napisane jakiego rodzaju to zap. stawów. Myśle, ze albo to skutek nawarstwienia mikrourazow, albo co mniej prawdopodobne może to być początek choroby autoimmunologicznej ( tylko dziwne ze manifestuje się w jednym małym stawie)

 6. Jeśli ma problem z zaciskaniem rąk i ma być leczony kortyzolem to statystycznie, nie liczac zwyrodnieniowki, może to być reumatoidalne zapalenie stawów. Podloże  głównie genetyczne ( aczkolwiek induktorem może być mimikra wirusowa/prionowa).  Kortyzol jest sterydem katabolicznym, czyli przeciwieństwem sterydow anabolicznych uzywanych w sporcie.  Powoduje on (celowe w tym wypadku) oslabienie ukladu odpornosciowego, aby komorki zapalne nie zjadaly swojego wlasnego organizmu. Anaboliki dzialaja przeciwnie- nakrecaja wszystkie uklady do intensywniejszej pracy. Czy moga indukowac choroby autoimmunologiczne? Niestety bardzo malo na ten temat badan i nie potrafie dac jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno mogą pogarszać przebieg.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.