Erokhin.vs.Sokoudjou

Pogromca naszego Michała Andryszaka, czołowy rosyjski ciężki – Konstantin Erokhin (MMA 9-1) podpisał kontrakt z UFC. Umowa obejmuje pięć pojedynków w klatce najlepszej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Posiadacz kowadeł w pięściach i właściciel najprawdopodobniej najszybszych rąk w kategorii królewskiej za Bugiem, zadebiutuje w oktagonie już 24 stycznia 2015 podczas gali UFC On Fox 14: Gustafsson vs. Johnson w Sztokholmie. Przeciwnikiem Rosjanina będzie Czech Viktor Pesta (MMA 9-1, UFC 0-1).

31-letni Rosjanin wypracował sobie kontrakt z UFC fantastyczną passą dziewięciu zwycięstw z rzędu, które odniósł w ciągu dwóch lat. Jak na wagę ciężką weteran moskiewskiej organizacji Fight Nights dysponuje stosunkowo ubogimi warunkami fizycznymi (zaledwie 180 cm wzrostu, krótki zasięg, 105 kg wagi), jednak wielokrotnie już udowodnił o swojej sile, precyzji i przede wszystkim szybkości. Moskwianin poprzedni rok w świetnym stylu zamknął wygraną przed czasem nad doświadczonym Rameau Thierry Sokoudjou (MMA 16-12, UFC 1-2). W tym roku do kolekcji wartościowych skalpów dołożył głowę Amerykanina Bretta Rogersa (MMA 17-9), w pół minuty rozprawił się z naszym Michałem Andryszakiem (MMA 12-5, 8. w Rankingu PL) oraz Teksańczykiem Richardem Odomsem (MMA 8-2). Nieco ponad dwa tygodnie temu w Moskwie błyskawicznie zdemolował Dave’a Huckabę (MMA 21-7). Krótki komentarz Konstantina Erokhina dotyczący umowy z UFC:

– Wystarczająco długo czekałem na to i cieszę się, że koniec końców umowa została podpisana. Moje ostatnie dwa pojedynki stanowiły ostateczny argument i odpowiedź dla właścicieli UFC. (…) Kontrakt jest standardowy, opiewa na pięć pojedynków, a pierwszy jest już zaplanowany na 24 stycznia do Sztokholmu. Przez pierwsze kilka występów na pewno chciałbym oswoić się z oktagonem, ponieważ arena zmagań UFC jest dużo większa od klatek, w których walczyłem do tej pory.

Na co dzień ważę ok. 104-105 kilogramów, między okresami przygotowawczymi moja waga często sięga nawet 108 kg. Myślę, że – 105 kilogramów będzie optymalną masą w stosunku do mojego wzrostu. Przez nadprogramowe kilogramy straciłbym na mobilności.

Wzorem i autorytetem dla mnie jest Fedor Emelianenko, chciałbym choć trochę, chociaż w pięciu procentach przybliżyć się do jego osiągnięć.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

26 KOMENTARZE

 1. Spa, bo pamiętam debiut Pesty w UFC w naprawdę marnym stylu i pamiętam ostatnie zwycięstwa Erokhina. Nie sądzę, że walka wyjdzie poza pierwszą rundę. Ba, poza pierwszą minutę.

 2. Spa, bo pamiętam debiut Pesty w UFC w naprawdę marnym stylu

  Jak wielu przed nim sie spalil, patrz Lombard.

  pamiętam ostatnie zwycięstwa Erokhina

  No to jezeli uwazasz, ze Pesta jest na poziomie Andryszaka….

 3. @up

  Pesta jest na poziomie Andryszaka. Sądzę nawet że Andryszak po porządnym obozie jest lepszym zawodnikiem od Pesty ponieważ ma solidniejsze podstawy. Pozatym Pesta pokonywał raczej miernych zawodników i nie jest wybitny w jakiejś jednej płaszczyźnie. Kondycyjnie wypadł bardzo słabo ostatnio.

  Natomiast Erokhin wiemy jakie nazwiska ma na rozkładzie i to przez nokauty.

 4. Spa,
  ale Odoms? Sokodjou? Stawiałbym ich nad Pestą. 
  Zresztą, kogo Czech tak naprawdę pokonał? Najcenniejszym nazwiskiem w jego rekordzie jest Colombo, który podczas walki z Viktorem miał rekord 2-0. Reszta to europejscy przeciętniacy lub nawet niżej.

 5. Erokhin przez TKO w najdalej drugiej rundzie. Pesta to mógłby z naszym Omielańczukiem zawalczyć, a nie z zawodnikiem, który ma szansę namieszać w tej kategorii w UFC. 

 6. Wogóle liczę że mimo swoch wymiarów Erokhin będzie na poziomie ≥ Rotwell
  My fans i go back to fight, Weidman and Anderson Silva ,I back trust me I back

 7. Nie podniecajcie się za bardzo, bo nie takich twardzieli UFC weryfikowało. Zresztą, kilka miesięcy temu mordował się z Rogersem, który był bez formy. Sorry ale nokauty na dziadkach Hakabie i Odomsie, szału nie robią.

 8. To się nazywa wzmocnienie kategorii ciężkiej w ufc a nie np Daniel Omielańczuk (z całym szacunkiem, ale wystarczy popatrzyć na rywali jednego i drugiego)

 9. Jeśli już zbierają poważnych prospektów do ciężkiej, to liczę, że kontrakt Tybury jest w trakcie drukowania. 

 10. @UP, a czasem Tybur nie ma wiążącego kontraktu z M-1, podobnie jak miał  Damian Grabowski gdy dzierżył pas? 

 11. Oj, to słabo. Ale po iluś walkach może on wygasnąć? Przecież to nie niewolnik. Evil

 12. Myślę że ma jeszcze z 4-6 walk w kontrakcie i chce je wypełnić. A takto Vadim jest na pewno bardziej do dogadania w kwesti UFC niż K&L.

 13. A mnie się Pesta podobał w debiucie, jak na swój europejski rekord wyglądał lepiej niż Omielańczuk, Rusek zostanie zweryfikowany.

 14. Zawsze ciekawi mnie jak sobie poradzi nowy nabytek w wadze ciężkiej. Królewska kategoria w końcu.

 15. Erokhin to bardzo dobry wybór ze strony UFC . Podczas jego walk wręcz na własnej skórze odczuwa się piekielnie silne ciosy jakie zadaje . Jest także szybki i myślę że ma jaja i charakter .

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.