Całkiem niedawno nasz czołowy lekki Marcin Held pochwalił się w mediach społecznościowych, że dostanie jeszcze jedną szansę walki w UFC i wystąpi na październikowej gali w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Wygląda na to, że do rozpiski tego wydarzenia dołączył kolejny zawodnik.

Urodzony w Finlandii Teemu Packalen od kilku dni publikuje na Twitterze zdjęcia i filmy z oznaczeniem „UFC Gdańsk”, sugerując, że przygotowuje się właśnie do tej gali.

Co ciekawe, 30-letni Packalen jest zawodnikiem kategorii lekkiej – tej samej, w której rywalizuje Held. Teemu, tak jak Polak, powraca po porażce, dlatego zestawienie obu zawodników ze sobą nie powinno nikogo zdziwić. Czy tak się stanie, zapewne dowiemy się niebawem.

Fin debiutował w UFC w lipcu 2015 roku. Przegrał wtedy przez decyzję ze znanym z gal PLMMA Mickaelem Leboutem. Później zestawiono go z Łukaszem Sajewskim, ale do walki ostatecznie nie doszło z powodu kontuzji „Wookiego”. Packalen ponadto ma na koncie zwycięstwo z Thibaultem Goutim i porażkę z Marcem Diakiese.

3 KOMENTARZE

  1. Szedł do UFC z myślą coraz lepszych zawodników a sytuacja wygląda tak, że dostaje coraz lepszego buma.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.