Wczoraj główny trener Conora McGregora, John Kavanagh poinformował, że jego akademia, SBG Ireland będzie sponsorowana przez Reeboka. A już dziś pojawiły się pierwsze zgrzyty. Wraz z powrotem UFC do Dublina, Reebok zdecydował się wypuścić dedykowaną wydarzeniu koszulkę z mapą Irlandii w środku. Problem w tym, że w tej mapie brakowało Irlandii Północnej.  Irlandia Północna należy do Wielkiej Brytanii, nie do Republiki Irlandii, zapewne to zmyliło grafików, którzy niechcący weszli na bardzo grząski, polityczny grunt. Reebok został ostro zaatakowany, w tym również przez Johna Kavanagha, który zagroził, że zerwie umowę jeśli koszulka nie zostanie wycofana ze sprzedaży:

(Właśnie to zobaczyłem. To chyba najgłupszy pomysł jaki kiedykolwiek widziałem. Pracuję nad tym.)

(To niezwykle głupi i dzielący pomysł. Ma być usunięty do końca dnia, albo SBG odchodzi. Oczekuję szczerych przeprosin skierowanych w stronę irlandzkich fanów)

(Każdy ma jakieś własne przekonania dotyczące Irlandii jako narodu. Ale firma taka jak Reebok nigdy nie powinna wydawać takiej koszulki. Idioci)

(Hej Reebok, to jest Irlandia. Pamiętaj o tym przed zrobieniem t-shirtów)

(Widzę, że Reebok naprawdę traktuje MMA poważnie…)

Firma stanęła jednak na wysokości zadania i szybko odpisała, że brak Irlandii Północnej był błędem projektowym i wybrakowana mapa zostanie szybko usunięta z koszulek.

Reebok nie ma lekkiego życia po podjęciu współpracy z UFC. Firma ta ciągle jest krytykowana, za niskie kwoty wypłacane zawodnikom, a wcześniej za totalne niedbalstwo i nietraktowanie MMA poważnie, co objawiało się m.in. źle napisanymi nazwiskami niektórych zawodników.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

158 KOMENTARZE

 1. Jakub Bijan

  Jestem pewien, że w Reeboku byliby skłonni Czechosłowację na koszulkach nadrukować.

  Następna w kolejce Jugosławia 🙂

 2. Ale bez kitu, jestem w stanie serio wyobrazić sobie, że gdyby dedykowana koszulka wyszła na Seul, to obie Koree, byłyby połączone, bo w Reeboku nie widzieliby różnicy :D. Czyli sytuacja odwrotna do tej.

 3. To trochę tak jak wstawić mapę Polski gdzie jesteśmy podzieleni na pół pomiędzy Rosję i Niemcy albo jeszcze lepiej np bez Gdańska bo ten należy do Niemiec 😀 #welldonereebok

 4. Cloud

  Problem w tym, że w tej mapie brakowało Irlandii Północnej. Irlandia Północna należy do Wielkiej Brytanii, nie do Republiki Irlandii,

  No dobra, ale jak to jest? Wstyd sie przyznać, bo jakoś mocno historią się nie interesuje, ale Irlandia Północna nie należy do Irlandii, tak?
  No to mapa chyba dobra…?

  #nieznamsie

 5. Ostrzę sobie zęby na przyszłość, jeśli będzie więcej gal w Polsce, to może dostaniemy jakieś fajoskie, okolicznościowe koszulki.
  UFC Breslau. UFC Generalgouvernement. UFC Danzig.

 6. kaczka41

  No dobra, ale jak to jest? Wstyd sie przyznać, bo jakoś mocno historią się nie interesuje, ale Irlandia Północna nie należy do Irlandii, tak?
  No to mapa chyba dobra…?

  W wielkim uproszczeniu :

  Gdyby przed zjednoczeniem Niemiec UFC wypuściło mape TYLKO z konturem NRD i podpisało ,,Niemcy'' też byłby raban.

 7. Charles Bronson

  Ale to nie reebok 😀

  To jeszcze gorzej niz reebok, olimpiada generuje ogromny prestiz, a oni mylą flagi wrogich sobie państw

 8. Nie czaję za bardzo… Oficjalnie są to dwa kraje, tak? Z Polską grała Irlandia, a pare lat temu ta Północna. Teraz nie gra, ale wciąż grają osobno.
  Nigdzie nie mogę wyszukać by Irlandia obecnie wyglądała na taką, która wchłonęła tą Północną jako swoje terytorium.

  Jak dadzą z Północną to się północni wkurwią 😉 Niech jakiemuś Hiszpanowi zrobią z krajem basków to się baskowie wkurwią, że się ich uznaje za Hiszpanów 😉

  Dziwne odniesienia do Polski. Obecnie chyba jasne jakie są granice kraju i nie wiem jak można by zastosować jakąś mocno historyczną wersję granic 😉

 9. herrflick

  W wielkim uproszczeniu :

  Gdyby przed zjednoczeniem Niemiec UFC wypuściło mape TYLKO z konturem NRD i podpisało ,,Niemcy'' też byłby raban.

  A bedzie zjednoczenie obu Irlandii w ogóle?

 10. kaczka41

  A bedzie zjednoczenie obu Irlandii w ogóle?

  IMHO nie będzie ale mimo podziałów na lojalistów/republikanów czy katolików/protestantów Irlandczycy (w szczególności katolicka ich część) uważają się za jeden naród.

 11. Born2kill

  Nie czaję za bardzo…

  I w zasadzie tutaj moglbys skonczyc swoja wypowiedz… poczytac troche o burzliwej historii Irlandii (jako calosci), wojnach domowych (czesto podsycanych przez Anglikow), o powstaniu prawie 100 lat temu IRA i jej dzialalnosci, ktora zakonczyla sie (napewno?) wcale nie tak dawno. Nie po to Irole zasypuja podzialy zeby jakis grafik z reeboka robil taki bezmyslny kwas. Fajna reakcja Kavanagh'a.

  Takie ignoranctwo ze strony Reeboka to jest cos w typie "polskich obozow koncentracyjnych" – choc oczywiscie o mniejszym zasiegu i wymowie.

 12. bartosz.no

  Nie po to Irole zasypuja podzialy zeby jakis grafik z reeboka robil taki bezmyslny kwas. Fajna reakcja Kavanagh'a.

  Gdybym na tamtym skończył to by nikt pewnie nie wyjaśnił. Dalej nie jest dla mnie jasne czemu miałoby być razem z Północną. Rozumiem, że ktoś tak chce i czuje itd. ale chyba kierujemy się czymś oficjalnie uznanym? Nawet jeśli ktoś by tego nie chciał czy tego chciał. Ja sobie mogę mówić, że Lwów jest polski czy Śląsk nie jest, ale oficjalne granice są jasne i nie ma co do nich wątpliwości.

  No chyba, że prawnie jest to wszystko uznane jako jeden kraj tylko w całym internecie się opierdalają z aktualizacją tych faktów.
  Ja nie staram się kłócić, chcę jedynie zrozumieć na jakiej podstawie ma być jak ma być. Nie bronię im się bratać, wręcz zachęcam i niech to robią 😀 ale "co się gada" i co się "czuje" to trochę inna bajka niż faktycznie uznany przez resztę przynajmniej Europy stan rzeczy. Książki irlandzkie są istotniejsze niż podręczniki i atlasy w całej Europie? Chyba od tego powinni zacząć zmieniać, a nie od rysunku na koszulkach Reeboka? A i prędzej nawet wystawiać jedną drużynę piłkarską, a nie dwie osobne. A jeśli FIFA nie pozwala to nie grać na dwa składy skoro czują się tacy zjednoczeni to nie uznawać, że jest jakaś Irlandia Północna, a jest….Pewnie ligi też mają osobne, ale to już "strzelam".

  Wiem, że jest moda na dojebywanie Reebokowi, ale nie bronię tu ich. Oni najwyraźniej już rozumieją, gdzie tkwił błąd. Ja wciąż nie usłyszałem odpowiedzi na to o co pytam tylko okrężną drogą 😉 A przynajmniej nie rozumiem takiej bury na Reeboka, zastosowali się do powszechnie uznanych prawnie granic. Można asertywnie zwrócić uwagę (choć swoją drogą mogli najpierw pokazać projekt po prostu i by nie wyszło to na światło dzienne), a nie robić aferę, gdy idzie zrozumieć zachowanie Reeboka. Bo może duchowo się mylili to nie powinno być czymś dziwnym, że zastosowali się do przyjętych administracyjnie granic.

 13. Born2kill

  Gdybym na tamtym skończył to by nikt pewnie nie wyjaśnił. Dalej nie jest dla mnie jasne czemu miałoby być razem z Północną. Rozumiem, że ktoś tak chce i czuje itd. ale chyba kierujemy się czymś oficjalnie uznanym? Nawet jeśli ktoś by tego nie chciał czy tego chciał. Ja sobię mówić, że Lwów jest polski czy Śląsk nie jest, ale oficjalne granice są jasne i nie ma co do nich wątpliwości.

  No chyba, że prawnie jest to wszystko uznane jako jeden kraj tylko w całym internecie się opierdalają z aktualizacją tych faktów.
  Ja nie staram się kłócić, chcę jedynie zrozumieć na jakiej podstawie ma być jak ma być. Nie bronię im się bratać, wręcz zachęcam i niech to robią 😀 ale "co się gada" i co się "czuje" to trochę inna bajka niż faktycznie uznany przez resztę przynajmniej Europy stan rzeczy. Książki irlandzkie są istotniejsze niż podręczniki i atlasy w całej Europie?

  Na takiej podstawie, że Irlandczycy nie chcą znowu przelewu krwi i niewinnych ofiar w Belfaście? Przez niedopatrzenie jakiegoś niedouczonego pracownika zatrudnionego w Reeboku zapewne do tego nie dojdzie, ale lepiej dmuchać na zimne i bardzo podoba mi się reakcja SBG.

 14. qFel

  Na takiej podstawie, że Irlandczycy nie chcą znowu przelewu krwi i niewinnych ofiar w Belfaście? Przez niedopatrzenie jakiegoś niedouczonego pracownika zatrudnionego w Reeboku zapewne do tego nie dojdzie, ale lepiej dmuchać na zimne i bardzo podoba mi się reakcja SGB.

  No jak dla nich takie koszulki to byłby powód do rozlewu krwi…To i tak z innego byle pretekstu w końcu znowu to zaczną robić;]
  Niech zajmą się najpierw biurokratyczną odmianą i przykładowo likwidacją reprezentacji Irlandii Płn, skoro są jednością. Czy to nie jest czasem jakaś hipokryzja, paradoks? Tu im wytykać UZNANE powszechnie granice Irlandii ,a w piłkę grać na dwa fronty jakby dalej byli dwoma krajami?

  Czemu nie walczą z tym, że cała Europa wciąż ma ich za dwa kraje i w szkołach uczą o obu stolicach, w Dublinie i Belfaście, o dwóch flagach.

 15. Born2kill

  No jak dla nich takie koszulki to byłby powód do rozlewu krwi…To i tak z innego byle pretekstu w końcu znowu to zaczną robić;]
  Niech zajmą się najpierw biurokratyczną odmianą i przykładowo likwidacją reprezentacji Irlandii Płn, skoro są jednością. Czy to nie jest czasem jakaś hipokryzja, paradoks? Tu im wytykać UZNANE powszechnie granice Irlandii ,a w piłkę grać na dwa fronty jakby dalej byli dwoma krajami?

  No przecież nie napisałem, że koszulki by były takim powodem, ale napisałem, żeby dmuchać na zimne. Sprawa jest bardzo "świeża" i łatwo o punkt zapalny, ale bez przesady. Co do reprezentacji piłkarskich, to myślę, że dla IRA, to nie jest jakaś pierwszoplanowa sprawa.
  Masz w tym wątku dwa fajne komentarze od @herrflick i od @bartosz.no . Czego tu nie rozumieć?

 16. Czy kompletnie wszyscy pochłonęli się w dysputach historycznych i tylko ja zauważyłem, że koszulka jest po prostu mega chujowa? Kogo oni tam zatrudniają w tym dziale dizajnerskim? Mistrzów painta?

  @Zioło Dziekan A skoro przy Tobie już jesteśmy, to czy wisi gdzieś mirror całotygodniowego planu treningowego Andrzeja? Bo na YouTube pusto…

 17. qFel

  No przecież nie napisałem, że koszulki by były takim powodem, ale napisałem, żeby dmuchać na zimne. Sprawa jest bardzo "świeża" i łatwo o punkt zapalny, ale bez przesady. Co do reprezentacji piłkarskich, to myślę, że dla IRA, to nie jest jakaś pierwszoplanowa sprawa.

  Czyli świat ma postrzegać Irlandię jako całość, bo IRA tak chce?
  Rozumiem, że nie jest to sprawa pierwszoplanowa. Ale jak już robić burzę to warto zacząć samemu od np.rezygnacji z gry drugiej północnej reprezentacji. Sprawy biurowe potrafią się ciągnąć, ale tu nie trzeba byłoby nic robić, wystarczyłoby przestać coś robić jako znak jedności. A już dla paru łbów więcej, w tym i moim byłoby jasne, że coś jest na rzeczy i obecne granice to już niemal historia. Wciąż jednak nie, więc ciężko mi pojąć nadmierne oburzenie, że wyrysowali Irlandię jako KRAJ Irlandię z obecnie ustalonymi granicami.

  Większość Amerykanów myśli pewnie, że Polska to kraina w Rosji, a nawet pamiętam, gdy Wayne Bridge, piłkarz z Anglii miał problem z lokalizacją Polski w Europie. Jakiś grafik ze Stanów pewnie ma gdzieś politykę, wziął uznaną granicę Irlandii i zajął się przenoszeniem tego na koszulkę 😉

 18. @bartosz.no @qFel

  Odpuśccie panowie.Nie ma sensu.Nie z tym panem.

  @Born2kill masz rację,ci wszyscy ludzie co się spruli to tylko żeby Reebokowi dojebać.

  Zdajesz sobie chłopie sprawę dlaczego jedna Irlandia jest częścią UK, a druga nie jest? Wiesz o tym w ogóle ?

 19. Born2kill

  Czyli świat ma postrzegać Irlandię jako całość, bo IRA tak chce?
  Rozumiem, że nie jest to sprawa pierwszoplanowa. Ale jak już robić burzę to warto zacząć samemu od np.rezygnacji z gry drugiej północnej reprezentacji. Sprawy biurowe potrafią się ciągnąć, ale tu nie trzeba byłoby nic robić, wystarczyłoby przestać coś robić jako znak jedności. A już dla paru łbów więcej, w tym i moim byłoby jasne, że coś jest na rzeczy i obecne granice to już niemal historia. Wciąż jednak nie, więc ciężko mi pojąć nadmierne oburzenie, że wyrysowali Irlandię jako KRAJ Irlandię z obecnie ustalonymi granicami.

  Większość Amerykanów myśli pewnie, że Polska to kraina w Rosji, a nawet pamiętam, gdy Wayne Bridge, piłkarz z Anglii miał problem z lokalizacją Polski w Europie. Jakiś grafik ze Stanów pewnie ma gdzieś politykę, wziął uznaną granicę Irlandii i zajął się przenoszeniem tego na koszulkę 😉

  W Stanach piszą o "Polskich obozach zagłady", też nie fajnie, nie? I też są głosy sprzeciwu!

 20. herrflick

  Zdajesz sobie chłopie sprawę dlaczego jedna Irlandia jest częścią UK, a druga nie jest? Wiesz o tym w ogóle ?

  Tak, zdaje, dlatego jest Wielka Brytania (Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna) i Irlandia. To tym bardziej podkreśla odmienność Południa i Północy, a UFC przyjeżdza do Irlandii, której stolicą jest Dublin. Ale kurwa, nie chodzi o gadkę o jakichś ukrytych kwestiach. Ja tu mówię co jest uznane i o tym, że wielkie bum z tego powodu było, że ktoś nawet wyuczony w szkole takich granic ujął je w rysunku granic Irlandii. Za bardzo stawiacie się tu po stronie Irlandczyków jak dla mnie, z brakiem zrozumienia powodów działania drugiej strony. Myślę, że to spokojnie do obronienia mimo tego, że się nie podoba pewnym ludziom.

  Wciąż poza lekko Kuflem nie odpowiedział nikt czemu żadnych innych sygnałów w świecie nie ma za tym zjednoczeniem Irlandii poza tą kwestią? Oni chcą tak jedynie w swoich głowach pozostać jednością? A w piłkę jak te chytre lisy przebiegłe próbować dostać do mistrzostw na dwa fronty ;)? Polska powinna też zagrać jako Polska Północna i Południowa, może któraś kadra by awansowała, a może nawet obie drużyny i byłyby derby kiedyś…;)
  @qFel, to jest przeinaczanie historii, a granice aktualne są faktem. Można się pojebać rysując Irlandię z 1850 roku, a jednak wyglądała inaczej od paru lat…Ale żyjąc w obecnych czasach raczej mamy jasność i wiemy skąd czerpać wiedzę na temat tego jak wyglądają granice poszczególnych państw. Nie uznajemy ZSRR za wciąż istniejące, tylko uznaliśmy powstałe kraje. Uznaliśmy rozpad Jugosławii czy Czechosłowacji. Zjednoczenie też możemy podobnie chyba przyjąć, więc czemu tego nie ma?

 21. Jak będziesz się trochę nudził
  @Born2kill, to proponuję przeczytać "Duchy Belfastu". Pomimo elementów stricte fantastycznych jak wizyty duchów, pozwala zrozumieć ukierunkowania i motywacje ludzi z IRA (nie chodzi o głównego bohatera).

 22. Jak będziesz się trochę nudził
  @Born2kill, to proponuję przeczytać "Duchy Belfastu". Pomimo elementów stricte fantastycznych jak wizyty duchów, pozwala zrozumieć ukierunkowania i motywacje ludzi z IRA (nie chodzi o głównego bohatera).

 23. Born2kill

  Bo może duchowo się mylili to nie powinno być czymś dziwnym, że zastosowali się do przyjętych administracyjnie granic.

  Born..skad Ty bierzesz te srodki stylistyczne? Hiperbole, przerzutnie, rozbudowane metafory i zdanie 1000x kroc zlozone. RESPTEK.

  Bez kitu stary..chcesz zglebic temat – poczytaj (cos bardziej zaawansowanego niz atlas) zamiast wyskakiwac z porownaniami do pilki noznej. Irlandia to JEDEN narod, z trudna historia i nalezy im sie szacunek bo jeszcze niedawno mordowali sie na ulicach. Mordowali, rozumiesz? A tu taki Born siedzi sobie w Polsce i pierd@li jak potluczony o atlasie do geografii i reprezentacji w pilke nozna majac zerowa orientacje w temacie (oprocz obejrzanego meczu Polska – Irlandia Polnocna).

 24. Born2kill

  Bo może duchowo się mylili to nie powinno być czymś dziwnym, że zastosowali się do przyjętych administracyjnie granic.

  Born..skad Ty bierzesz te srodki stylistyczne? Hiperbole, przerzutnie, rozbudowane metafory i zdanie 1000x kroc zlozone. RESPTEK.

  Bez kitu stary..chcesz zglebic temat – poczytaj (cos bardziej zaawansowanego niz atlas) zamiast wyskakiwac z porownaniami do pilki noznej. Irlandia to JEDEN narod, z trudna historia i nalezy im sie szacunek bo jeszcze niedawno mordowali sie na ulicach. Mordowali, rozumiesz? A tu taki Born siedzi sobie w Polsce i pierd@li jak potluczony o atlasie do geografii i reprezentacji w pilke nozna majac zerowa orientacje w temacie (oprocz obejrzanego meczu Polska – Irlandia Polnocna).

 25. Nie mam czasu na nudę Qfel 🙂

  Bronicie swojej racji w ogóle nie odpowiadając na wydawało mi się się proste do obalenia pytania. Ja nie chcę i nie muszę mieć racji, nie rozumiem tylko ich zachowania skoro czują się jednym narodem, a wciąż nie postarali się przybić tego prawnie, a nawet w tak błahej sprawie jak piłka nożna.

  Oglądałem nawet pare filmów kiedyś o historii Irlandii. Tak czy inaczej granice Polski uznaje wg tego co nauczają i podają źródła odpowiednie, z Irlandią jest tak samo. Póki nie zobaczę efektów jak w przypadku rozpadów wymienianych wcześniej krajów.

  @bartosz.no wciąż źle interpretujesz. Nie chcę zgłębiać tematu. To raczej temat musi się otworzyć się na świat, bo wciąż jest tematem dość lokalnym. Jak chcą być jednym narodem to do boju o uznanie tego w świecie. Nie widzę najmniejszego probemu. Wręcz wizualnie lepiej jak Irlandia będzie cała jednym krajem, a obok Wielka Brytania złożona z trzech narodów.
  PS: Ciekaw jestem co mają w głowach piłkarze północy grając dla kadry czy słuchając hymnu?I nie reprezentując Irlandii, a właśnie Północną? Oni nie są za jednością czy jak?

 26. Nie mam czasu na nudę Qfel 🙂

  Bronicie swojej racji w ogóle nie odpowiadając na wydawało mi się się proste do obalenia pytania. Ja nie chcę i nie muszę mieć racji, nie rozumiem tylko ich zachowania skoro czują się jednym narodem, a wciąż nie postarali się przybić tego prawnie, a nawet w tak błahej sprawie jak piłka nożna.

  Oglądałem nawet pare filmów kiedyś o historii Irlandii. Tak czy inaczej granice Polski uznaje wg tego co nauczają i podają źródła odpowiednie, z Irlandią jest tak samo. Póki nie zobaczę efektów jak w przypadku rozpadów wymienianych wcześniej krajów.

  @bartosz.no wciąż źle interpretujesz. Nie chcę zgłębiać tematu. To raczej temat musi się otworzyć się na świat, bo wciąż jest tematem dość lokalnym. Jak chcą być jednym narodem to do boju o uznanie tego w świecie. Nie widzę najmniejszego probemu. Wręcz wizualnie lepiej jak Irlandia będzie cała jednym krajem, a obok Wielka Brytania złożona z trzech narodów.
  PS: Ciekaw jestem co mają w głowach piłkarze północy grając dla kadry czy słuchając hymnu?I nie reprezentując Irlandii, a właśnie Północną? Oni nie są za jednością czy jak?

 27. Born2kill

  Oglądałem nawet pare filmów kiedyś o historii Irlandii.

  Z tego co piszesz to musiały być po chińsku, albo bez dzwięku.

 28. Born2kill

  Oglądałem nawet pare filmów kiedyś o historii Irlandii.

  Z tego co piszesz to musiały być po chińsku, albo bez dzwięku.

 29. herrflick

  Z tego co piszesz to musiały być po chińsku, albo bez dzwięku.

  Dźwięk był, ale i ja na bombie, a filmy nudne najwyraźniej 😀 No, ale i tak jedziesz z docinkami omijając sedno, szkoda 🙂

 30. herrflick

  Z tego co piszesz to musiały być po chińsku, albo bez dzwięku.

  Dźwięk był, ale i ja na bombie, a filmy nudne najwyraźniej 😀 No, ale i tak jedziesz z docinkami omijając sedno, szkoda 🙂

 31. Born2kill

  Wręcz wizualnie lepiej jak Irlandia będzie cała jednym krajem, a obok Wielka Brytania złożona z trzech narodów.

  Dobra Born masz racje.

 32. Born2kill

  Wręcz wizualnie lepiej jak Irlandia będzie cała jednym krajem, a obok Wielka Brytania złożona z trzech narodów.

  Dobra Born masz racje.

 33. bartosz.no

  Dobra Born masz racje.

  Kurwa, ja to już sobie żartobliwie napisałem, a to dla Ciebie było najistotniejsze by zacytować ?:P Max. Pytania były, można było coś odpowiedzieć śmiało 🙂

 34. bartosz.no

  Dobra Born masz racje.

  Kurwa, ja to już sobie żartobliwie napisałem, a to dla Ciebie było najistotniejsze by zacytować ?:P Max. Pytania były, można było coś odpowiedzieć śmiało 🙂

 35. Zescrollowałem Borna wam też polecam.
  Dzięki @herrflick za wytłumaczenie, bo też nie byłem bardzo w temacie. Kojarzę tylko wyzwolenie Szkotów z filmu Brejwhart 😀

 36. Zescrollowałem Borna wam też polecam.
  Dzięki @herrflick za wytłumaczenie, bo też nie byłem bardzo w temacie. Kojarzę tylko wyzwolenie Szkotów z filmu Brejwhart 😀

 37. Born2kill

  No i co tu masz? Że pokój nastał ;)? To żadne zjednoczenie, a zgoda wrogów chyba 😉

  Zamiast I vs II to jednak jak dwa kraje…;)

  Co ty masz z tą piłką nożną? Szkocja też wystawia swoją reprezentację, Walia również.

 38. Born2kill

  No i co tu masz? Że pokój nastał ;)? To żadne zjednoczenie, a zgoda wrogów chyba 😉

  Zamiast I vs II to jednak jak dwa kraje…;)

  Co ty masz z tą piłką nożną? Szkocja też wystawia swoją reprezentację, Walia również.

 39. Born2kill

  @bartosz.no wciąż źle interpretujesz. Nie chcę zgłębiać tematu.

  Nie? A mi się wydawało, że właśnie napisałeś myljon gigantycznych jak dupa Nicki Minaj postów w próbie zgłębienia tematu.

 40. Born2kill

  @bartosz.no wciąż źle interpretujesz. Nie chcę zgłębiać tematu.

  Nie? A mi się wydawało, że właśnie napisałeś myljon gigantycznych jak dupa Nicki Minaj postów w próbie zgłębienia tematu.

 41. nie patrząc na aspekt pomyłki z flagą, to zwyczajnie w świecie ta koszulka jest słaba ( przynajmniej dla mnie )

 42. nie patrząc na aspekt pomyłki z flagą, to zwyczajnie w świecie ta koszulka jest słaba ( przynajmniej dla mnie )

 43. qFel

  Co ty masz z tą piłką nożną? Szkocja też wystawia swoją reprezentację, Walia również.

  No i gdybym miał narysować samą Szkocję czy Walię to bym tylko ich terytorium narysował 😉

  maras

  Nie? A mi się wydawało, że właśnie napisałeś myljon gigantycznych jak dupa Nicki Minaj postów w próbie zgłębienia tematu.

  W temacie tej "afery", nie mam czasu na to by zgłębiać temat całego konfliktu, nie interesuje mnie zbytnio, my mieliśmy własnych wystarczająco.

 44. qFel

  Co ty masz z tą piłką nożną? Szkocja też wystawia swoją reprezentację, Walia również.

  No i gdybym miał narysować samą Szkocję czy Walię to bym tylko ich terytorium narysował 😉

  maras

  Nie? A mi się wydawało, że właśnie napisałeś myljon gigantycznych jak dupa Nicki Minaj postów w próbie zgłębienia tematu.

  W temacie tej "afery", nie mam czasu na to by zgłębiać temat całego konfliktu, nie interesuje mnie zbytnio, my mieliśmy własnych wystarczająco.

 45. Born2kill

  No i gdybym miał narysować samą Szkocję czy Walię to bym tylko ich terytorium narysował 😉

  Mapa Irlandii. Rysuj do woli 😉 (można kolorować)
  [​IMG]

 46. Born2kill

  No i gdybym miał narysować samą Szkocję czy Walię to bym tylko ich terytorium narysował 😉

  Mapa Irlandii. Rysuj do woli 😉 (można kolorować)
  [​IMG]

 47. Born2kill

  W temacie tej "afery", nie mam czasu na to by zgłębiać temat całego konfliktu, nie interesuje mnie zbytnio, my mieliśmy własnych wystarczająco.

  Nie masz czasu "zglebiac" tematu bo tracisz go na wysrywanie tych swoich pseudo elaboratow, bez ladu i skladu w tematach o ktorych sam mowisz, ze nie masz pojecia..do tego jeszcze pierdyliard edycji tak, ze pod koniec nie wiesz co pisales na poczatku. Kiedys jak czytalem to forum pomyslalem, ze jestes trollem…potem, ze moze jednak jakis uposledzony jestes i nie ma co sie smiac..ale teraz mam przekonanie graniczace z pewnoscia, ze ilosc zwojow i synaps w mozgu jest u Ciebie zbyt mala by wystarczajaco zrozumiec swiat, ktory Cie otacza. Ktos mniej kulturalny napisalby, ze jestes pospolicie glupi.

 48. Born2kill

  W temacie tej "afery", nie mam czasu na to by zgłębiać temat całego konfliktu, nie interesuje mnie zbytnio, my mieliśmy własnych wystarczająco.

  Nie masz czasu "zglebiac" tematu bo tracisz go na wysrywanie tych swoich pseudo elaboratow, bez ladu i skladu w tematach o ktorych sam mowisz, ze nie masz pojecia..do tego jeszcze pierdyliard edycji tak, ze pod koniec nie wiesz co pisales na poczatku. Kiedys jak czytalem to forum pomyslalem, ze jestes trollem…potem, ze moze jednak jakis uposledzony jestes i nie ma co sie smiac..ale teraz mam przekonanie graniczace z pewnoscia, ze ilosc zwojow i synaps w mozgu jest u Ciebie zbyt mala by wystarczajaco zrozumiec swiat, ktory Cie otacza. Ktos mniej kulturalny napisalby, ze jestes pospolicie glupi.

 49. bartosz.no

  Kiedys jak czytalem to forum pomyslalem, ze jestes trollem…potem, ze moze jednak jakis uposledzony jestes i nie ma co sie smiac..ale teraz mam przekonanie graniczace z pewnoscia, ze ilosc zwojow i synaps w mozgu jest u Ciebie zbyt mala by wystarczajaco zrozumiec swiat, ktory Cie otacza.

  Z cyklu: 3 fazy poznawania twórczości Borna:D

 50. bartosz.no

  Kiedys jak czytalem to forum pomyslalem, ze jestes trollem…potem, ze moze jednak jakis uposledzony jestes i nie ma co sie smiac..ale teraz mam przekonanie graniczace z pewnoscia, ze ilosc zwojow i synaps w mozgu jest u Ciebie zbyt mala by wystarczajaco zrozumiec swiat, ktory Cie otacza.

  Z cyklu: 3 fazy poznawania twórczości Borna:D

 51. Ja też się przeca zapytałem, jak to jest z tymi Irlandiami?
  Jakby ktoś miał zrobić wycinek z mapą Irlandii Północnej – jaką mapke by wrzucił na t-shirt?
  Na mapie, nie zagłębiając sie w szczegóły, jest tak:
  [​IMG]

  Oki. Jeśli Irlandczykom nie pasuje takie wydzielenie samej Irlandii ( choć nadal tak to na mapie jest!) – to spoko, że Reebok zmieni mapkę ( albo wycofa w ogóle ten t-shirt z mapką).

  Ale , skoro Reebok tak to zinterpretował i pewnie , jakby SBG Ireland nie zareagowało – to rozmyłoby sie po kościach, to może dajcie spokój @Born2kill , zwłaszcza główny awanturnik ostatnimi czasy, nijaki @bartosz.no

 52. Ja też się przeca zapytałem, jak to jest z tymi Irlandiami?
  Jakby ktoś miał zrobić wycinek z mapą Irlandii Północnej – jaką mapke by wrzucił na t-shirt?
  Na mapie, nie zagłębiając sie w szczegóły, jest tak:
  [​IMG]

  Oki. Jeśli Irlandczykom nie pasuje takie wydzielenie samej Irlandii ( choć nadal tak to na mapie jest!) – to spoko, że Reebok zmieni mapkę ( albo wycofa w ogóle ten t-shirt z mapką).

  Ale , skoro Reebok tak to zinterpretował i pewnie , jakby SBG Ireland nie zareagowało – to rozmyłoby sie po kościach, to może dajcie spokój @Born2kill , zwłaszcza główny awanturnik ostatnimi czasy, nijaki @bartosz.no

 53. Wysyłam dzisiaj CV do Reeboka na głównego projektanta odzieży. Myślę, że mógłbym wypuścić masową linię w 10 min spędzonych na projektowaniu. Widzę, że ktoś się w mocno wysilił wklejając kontur kraju w dodatku zły, nazwę kraju i napis UFC. Normalnie mogę dla nich za dobre pieniądze zrobić całą linię przedstawiającą wszystkie kraje świata.

 54. Wysyłam dzisiaj CV do Reeboka na głównego projektanta odzieży. Myślę, że mógłbym wypuścić masową linię w 10 min spędzonych na projektowaniu. Widzę, że ktoś się w mocno wysilił wklejając kontur kraju w dodatku zły, nazwę kraju i napis UFC. Normalnie mogę dla nich za dobre pieniądze zrobić całą linię przedstawiającą wszystkie kraje świata.

 55. To ja poproszę Lwów, bo to polskie miasto od prawie zawsze. Przyjebaliście się do Borna z dupy, żeby się tylko przyjebać. Państwo Irlandia Północna od ładnych paruset (?) nie należało do państwa Irlandia i tyle. Afera to by mogła być z takim Kosowem czy Krymem, bo to świeże tematy są.

 56. To ja poproszę Lwów, bo to polskie miasto od prawie zawsze. Przyjebaliście się do Borna z dupy, żeby się tylko przyjebać. Państwo Irlandia Północna od ładnych paruset (?) nie należało do państwa Irlandia i tyle. Afera to by mogła być z takim Kosowem czy Krymem, bo to świeże tematy są.

 57. mat01

  To ja poproszę Lwów, bo to polskie miasto od prawie zawsze.

  To Ty mat01 tym tekstem przyjeb@les jak slepy w sciane. Rozumiem nie zaglebiac sie w historie Irlandii, Kosowa, Krymu (i sie o tym nie wypowiadac) ale Polski? Wiesz co by sie stalo na Ukrainie jakby UFC zrobilo np. Grabowskiemu koszulke z polskim Lwowem? I to po ponad 70 latach od 'podzialu' granic? Analogicznie gdyby UFC zrobilo koszulke "Viva La UPA" jak my bysmy to odebrali? A gdyby tak ukraincy zaczeli w takich koszulkach chadzac w okolicach Przemysla?

  Bez kitu to tak trudne zeby uszanowac i chociaz starac sie zrozumiec cudza historie? Zamiast jak @kaczka41 wyskakiwac ze skanem atlasu z podstawowki. Mylisz sie kaczka mowiac, ze sprawa by sie rozbila po kosciach. Dym by sie dopiero zaczal gdyby te koszulki wisialy dluzej, ktos zdazyl je kupic i spacerowac po Zielonej Wyspie.

 58. mat01

  To ja poproszę Lwów, bo to polskie miasto od prawie zawsze.

  To Ty mat01 tym tekstem przyjeb@les jak slepy w sciane. Rozumiem nie zaglebiac sie w historie Irlandii, Kosowa, Krymu (i sie o tym nie wypowiadac) ale Polski? Wiesz co by sie stalo na Ukrainie jakby UFC zrobilo np. Grabowskiemu koszulke z polskim Lwowem? I to po ponad 70 latach od 'podzialu' granic? Analogicznie gdyby UFC zrobilo koszulke "Viva La UPA" jak my bysmy to odebrali? A gdyby tak ukraincy zaczeli w takich koszulkach chadzac w okolicach Przemysla?

  Bez kitu to tak trudne zeby uszanowac i chociaz starac sie zrozumiec cudza historie? Zamiast jak @kaczka41 wyskakiwac ze skanem atlasu z podstawowki. Mylisz sie kaczka mowiac, ze sprawa by sie rozbila po kosciach. Dym by sie dopiero zaczal gdyby te koszulki wisialy dluzej, ktos zdazyl je kupic i spacerowac po Zielonej Wyspie.

 59. bartosz.no

  To Ty mat01 tym tekstem przyjeb@les jak slepy w sciane. Rozumiem nie zaglebiac sie w historie Irlandii, Kosowa, Krymu (i sie o tym nie wypowiadac) ale Polski? Wiesz co by sie stalo na Ukrainie jakby UFC zrobilo np. Grabowskiemu koszulke z polskim Lwowem? I to po ponad 70 latach od 'podzialu' granic? Analogicznie gdyby UFC zrobilo koszulke "Viva La UPA" jak my bysmy to odebrali? A gdyby tak ukraincy zaczeli w takich koszulkach chadzac w okolicach Przemysla?

  70 lat od podzialu granic? Irlandia Pln powstala ponad 90 lat temu i teraz po 90 latach chcesz wlaczac ich do Irlandii? A gdzie uczucia protestanckich Brytyjczykow? Wiesz co by sie dzialo? Widzisz kolego brak logiki w swoim rozumowaniu czy nadal nie?

  bartosz.no

  Bez kitu to tak trudne zeby uszanowac i chociaz starac sie zrozumiec cudza historie? Zamiast jak @kaczka41 wyskakiwac ze skanem atlasu z podstawowki. Mylisz sie kaczka mowiac, ze sprawa by sie rozbila po kosciach. Dym by sie dopiero zaczal gdyby te koszulki wisialy dluzej, ktos zdazyl je kupic i spacerowac po Zielonej Wyspie.

  Mistrzu, poki co to w tej dyskusji Ty sie uwazasz za guru historii, oceniasz ludzi z gory, ze sie w ogole nie znaja, a poki co jedynymi osobami operujacymi na faktach sa tutaj @kaczka41 @Born2kill i ja. Moze mi dasz maly wykladzik dlaczego mam nie szanowac Brytyjczykow i po tylu latach sila, niezgodnie z postanowieniami miedzynarodowymi pchac ich do Irlandii? W koncu wiekszosc tamtejszej ludnosci opowiada sie za pozostaniem w GB.

 60. bartosz.no

  To Ty mat01 tym tekstem przyjeb@les jak slepy w sciane. Rozumiem nie zaglebiac sie w historie Irlandii, Kosowa, Krymu (i sie o tym nie wypowiadac) ale Polski? Wiesz co by sie stalo na Ukrainie jakby UFC zrobilo np. Grabowskiemu koszulke z polskim Lwowem? I to po ponad 70 latach od 'podzialu' granic? Analogicznie gdyby UFC zrobilo koszulke "Viva La UPA" jak my bysmy to odebrali? A gdyby tak ukraincy zaczeli w takich koszulkach chadzac w okolicach Przemysla?

  70 lat od podzialu granic? Irlandia Pln powstala ponad 90 lat temu i teraz po 90 latach chcesz wlaczac ich do Irlandii? A gdzie uczucia protestanckich Brytyjczykow? Wiesz co by sie dzialo? Widzisz kolego brak logiki w swoim rozumowaniu czy nadal nie?

  bartosz.no

  Bez kitu to tak trudne zeby uszanowac i chociaz starac sie zrozumiec cudza historie? Zamiast jak @kaczka41 wyskakiwac ze skanem atlasu z podstawowki. Mylisz sie kaczka mowiac, ze sprawa by sie rozbila po kosciach. Dym by sie dopiero zaczal gdyby te koszulki wisialy dluzej, ktos zdazyl je kupic i spacerowac po Zielonej Wyspie.

  Mistrzu, poki co to w tej dyskusji Ty sie uwazasz za guru historii, oceniasz ludzi z gory, ze sie w ogole nie znaja, a poki co jedynymi osobami operujacymi na faktach sa tutaj @kaczka41 @Born2kill i ja. Moze mi dasz maly wykladzik dlaczego mam nie szanowac Brytyjczykow i po tylu latach sila, niezgodnie z postanowieniami miedzynarodowymi pchac ich do Irlandii? W koncu wiekszosc tamtejszej ludnosci opowiada sie za pozostaniem w GB.

 61. Dla Iroli Ireland to wyspa, a Republic of Ireland to państwo. Mieszkałem 3 lata w Cork i lokalni zawsze mi to tak tłumaczyli. Może gdyby zrobili koszulki z napisem Republic of Ireland i taką wycinką to nikt by się nie przyczepił. Irlandia Północna jest przecież częścią Irlandii, ale już nie należy do irlandzkiej republiki.

 62. Dla Iroli Ireland to wyspa, a Republic of Ireland to państwo. Mieszkałem 3 lata w Cork i lokalni zawsze mi to tak tłumaczyli. Może gdyby zrobili koszulki z napisem Republic of Ireland i taką wycinką to nikt by się nie przyczepił. Irlandia Północna jest przecież częścią Irlandii, ale już nie należy do irlandzkiej republiki.

 63. Geronimo

  Dla Iroli Ireland to wyspa, a Republic of Ireland to państwo. Mieszkałem 3 lata w Cork i lokalni zawsze mi to tak tłumaczyli. Może gdyby zrobili koszulki z napisem Republic of Ireland i taką wycinką to nikt by się nie przyczepił. Irlandia Północna jest przecież częścią Irlandii, ale już nie należy do irlandzkiej republiki.

  I to jest jakis konkret, a nie pierdolenie bartosza.

 64. Geronimo

  Dla Iroli Ireland to wyspa, a Republic of Ireland to państwo. Mieszkałem 3 lata w Cork i lokalni zawsze mi to tak tłumaczyli. Może gdyby zrobili koszulki z napisem Republic of Ireland i taką wycinką to nikt by się nie przyczepił. Irlandia Północna jest przecież częścią Irlandii, ale już nie należy do irlandzkiej republiki.

  I to jest jakis konkret, a nie pierdolenie bartosza.

 65. mat01

  I to jest jakis konkret, a nie pierdolenie bartosza.

  Stary cale szczescie, ze zjawil sie geronimo i łopatologicznie wytlumaczyl Ci o co chodzi. Skoro masz problem z przeczytaniem 2 artykulow na wikipedii i wyciagnieciem podstawowych wnioskow. Liczylem, ze jestes bardziej kumatym rozmowca, nastepnym razem mocniej sie zastanowie przed podjeciem dyskusji z Toba, majac na uwadze Twoje mizerne umiejetnosci dedukcji. Pozdro

 66. mat01

  I to jest jakis konkret, a nie pierdolenie bartosza.

  Stary cale szczescie, ze zjawil sie geronimo i łopatologicznie wytlumaczyl Ci o co chodzi. Skoro masz problem z przeczytaniem 2 artykulow na wikipedii i wyciagnieciem podstawowych wnioskow. Liczylem, ze jestes bardziej kumatym rozmowca, nastepnym razem mocniej sie zastanowie przed podjeciem dyskusji z Toba, majac na uwadze Twoje mizerne umiejetnosci dedukcji. Pozdro

 67. bartosz.no

  Stary cale szczescie, ze zjawil sie geronimo i łopatologicznie wytlumaczyl Ci o co chodzi. Skoro masz problem z przeczytaniem 2 artykulow na wikipedii i wyciagnieciem podstawowych wnioskow. Liczylem, ze jestes bardziej kumatym rozmowca, nastepnym razem mocniej sie zastanowie przed podjeciem dyskusji z Toba, majac na uwadze Twoje mizerne umiejetnosci dedukcji. Pozdro

  Nie, po prostu Ty nie dales ZADNYCH argumentow, tylko pieprzenie ogolnikami. A tu kolega jednym zdaniem wyjasnil, ze chodzi o nazewnictwo tylko i wylacznie.

 68. bartosz.no

  Stary cale szczescie, ze zjawil sie geronimo i łopatologicznie wytlumaczyl Ci o co chodzi. Skoro masz problem z przeczytaniem 2 artykulow na wikipedii i wyciagnieciem podstawowych wnioskow. Liczylem, ze jestes bardziej kumatym rozmowca, nastepnym razem mocniej sie zastanowie przed podjeciem dyskusji z Toba, majac na uwadze Twoje mizerne umiejetnosci dedukcji. Pozdro

  Nie, po prostu Ty nie dales ZADNYCH argumentow, tylko pieprzenie ogolnikami. A tu kolega jednym zdaniem wyjasnil, ze chodzi o nazewnictwo tylko i wylacznie.

 69. mat01

  …ze chodzi o nazewnictwo tylko i wylacznie.

  Nie chodzi tylko i wylacznie o nazewnictwo..ale tak jak juz napisalem przed chwila nie oczekuje, ze to zrozumiesz:)

 70. mat01

  …ze chodzi o nazewnictwo tylko i wylacznie.

  Nie chodzi tylko i wylacznie o nazewnictwo..ale tak jak juz napisalem przed chwila nie oczekuje, ze to zrozumiesz:)

 71. bartosz.no

  Nie chodzi tylko i wylacznie o nazewnictwo..ale tak jak juz napisalem przed chwila nie oczekuje, ze to zrozumiesz:)

  Ja tez nie oczekuje, ze zejdziesz do nas z kosmosu na ziemie. Irlandia Pln to Irlandia Pln (z wiekszoscia protestancka chcaca byc w GB), a Republika Irlandii to Republika Irlandii. Ty w swoich wpisach dawales do zrozumienia, zeby uznawac cala wyspe za jedno PANSTWO. eot/ignore

 72. bartosz.no

  Nie chodzi tylko i wylacznie o nazewnictwo..ale tak jak juz napisalem przed chwila nie oczekuje, ze to zrozumiesz:)

  Ja tez nie oczekuje, ze zejdziesz do nas z kosmosu na ziemie. Irlandia Pln to Irlandia Pln (z wiekszoscia protestancka chcaca byc w GB), a Republika Irlandii to Republika Irlandii. Ty w swoich wpisach dawales do zrozumienia, zeby uznawac cala wyspe za jedno PANSTWO. eot/ignore

 73. Tu jest to wyjasnione:
  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Troubles

  W pilce noznej maja dwie druzny, ale juz np. w rugby maja jedna, kwestia jak podchodzi do tego kazda federacja danego sportu.

  W Irlandii Polnocnej wladze sprawuja 3 partie/ruchy (w 98r bodajze sie dogadali jak podzielic wladze):
  – unionists (chca unii politycznej/gospodarczej pomiedzy Irlandia a Irlandia Polnocna)
  – republicans (chca faktycznego zjednoczenia w ramach jednego panstwa)
  – loyalists (chca nalezec do Zjednoczonego Krolestwa)

  Z punktu widzenia Irlandczkow, Irlandia Polnocna to taka Ukraina i Krym/Donbas (korekta od Irlandczyka: Izrael i Palestyna)

  EDIT:
  Ciekawostka:
  https://www.google.ie/search?q=belfast murals

 74. Tu jest to wyjasnione:
  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Troubles

  W pilce noznej maja dwie druzny, ale juz np. w rugby maja jedna, kwestia jak podchodzi do tego kazda federacja danego sportu.

  W Irlandii Polnocnej wladze sprawuja 3 partie/ruchy (w 98r bodajze sie dogadali jak podzielic wladze):
  – unionists (chca unii politycznej/gospodarczej pomiedzy Irlandia a Irlandia Polnocna)
  – republicans (chca faktycznego zjednoczenia w ramach jednego panstwa)
  – loyalists (chca nalezec do Zjednoczonego Krolestwa)

  Z punktu widzenia Irlandczkow, Irlandia Polnocna to taka Ukraina i Krym/Donbas (korekta od Irlandczyka: Izrael i Palestyna)

  EDIT:
  Ciekawostka:
  https://www.google.ie/search?q=belfast murals

 75. Dokładnie. Rozumiem stawianie się po stronie Irlandyczków i argumentowanie "czemu" tak ma być, a nie inaczej. Ale kto tu zachowuje się jak głupi nie rozumiejąc czemu doszło do takiego wyrysowania granic Irlandii, a nie innego? Wyskakiwanie z historią itd. To ma znaczenie, ale na oficjalne granice nie bardzo póki tego nie przyklepią.
  Cały świat niezagłębiony w temat Irlandii ma uznać zdanie Irlandczyków, choć chyba sami sobie zdają sprawę z tego, że niewiele w tym kierunku zrobili by świat ich rozpatrywał jako jedność. Stąd, może błahy, ale wciąż przykład, że nawet w piłkę grają osobno, a to byłby chyba najłatwiejszy krok w kierunku pokazania. "Ej, czemu nas rozdzielacie?! Jesteśmy jednym narodem". Może SBG powinno z nimi porozmawiać, bo chyba sami tematu własnego kraju nie zgłębili, a tu się od Polaków i grafików w Stanach tego wymaga. Dziwne. Idę do roboty. Pozdro i więcej luzu.

 76. Dokładnie. Rozumiem stawianie się po stronie Irlandyczków i argumentowanie "czemu" tak ma być, a nie inaczej. Ale kto tu zachowuje się jak głupi nie rozumiejąc czemu doszło do takiego wyrysowania granic Irlandii, a nie innego? Wyskakiwanie z historią itd. To ma znaczenie, ale na oficjalne granice nie bardzo póki tego nie przyklepią.
  Cały świat niezagłębiony w temat Irlandii ma uznać zdanie Irlandczyków, choć chyba sami sobie zdają sprawę z tego, że niewiele w tym kierunku zrobili by świat ich rozpatrywał jako jedność. Stąd, może błahy, ale wciąż przykład, że nawet w piłkę grają osobno, a to byłby chyba najłatwiejszy krok w kierunku pokazania. "Ej, czemu nas rozdzielacie?! Jesteśmy jednym narodem". Może SBG powinno z nimi porozmawiać, bo chyba sami tematu własnego kraju nie zgłębili, a tu się od Polaków i grafików w Stanach tego wymaga. Dziwne. Idę do roboty. Pozdro i więcej luzu.

 77. @Born2kill tak jak napisalem, kazda federacja osobno sie dogaduje w tej sprawie, i musi to uszanowac, lokalna specyfika "rynku". UFC/Reebok zrobil to po swojemu, bez rozpoznania tematu, to maja rezultat.

 78. @Born2kill tak jak napisalem, kazda federacja osobno sie dogaduje w tej sprawie, i musi to uszanowac, lokalna specyfika "rynku". UFC/Reebok zrobil to po swojemu, bez rozpoznania tematu, to maja rezultat.

 79. Dzihados

  @Born2kill tak jak napisalem, kazda federacja osobno sie dogaduje w tej sprawie, i musi to uszanowac, lokalna specyfika "rynku". UFC/Reebok zrobil to po swojemu, bez rozpoznania tematu, to maja rezultat.

  Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, ale byłby to już jakiś krok w celu pokazania jedności. Tymczasem go nie robią godząc się z tym jak podchodzą do tego federacje. Jeśli jednak czują się jednym narodem to chyba nie powinni się zgodzić na granie w dwa zespoły? Tak na logikę po prostu. Dobra, do wieczora.

 80. Dzihados

  @Born2kill tak jak napisalem, kazda federacja osobno sie dogaduje w tej sprawie, i musi to uszanowac, lokalna specyfika "rynku". UFC/Reebok zrobil to po swojemu, bez rozpoznania tematu, to maja rezultat.

  Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, ale byłby to już jakiś krok w celu pokazania jedności. Tymczasem go nie robią godząc się z tym jak podchodzą do tego federacje. Jeśli jednak czują się jednym narodem to chyba nie powinni się zgodzić na granie w dwa zespoły? Tak na logikę po prostu. Dobra, do wieczora.

 81. Dzihados

  UFC/Reebok zrobil to po swojemu, bez rozpoznania tematu, to maja rezultat

  Otóż to.
  @Born2kill ciągle próbujesz wybielać Reeboka, który po prostu dał dupy. Zrozum Przyjmij do wiadomości, że może Ciebie i resztę świata mało to interesuje (i nie musicie znać szczegółów), ale dla Iroli jest to po prostu mega drażliwa kwestia, za którą się niedawno zabijali, a Reebok wykazał się kompletnym brakiem ogaru wsadzając kija w mrowisko. Jeśli wchodzisz z produktem na dany rynek, musisz najpierw poznać jego specyfikę, inaczej czeka Cię potencjalny niewypał (wyobraź sobie np. reklamę beef burgerów w Indiach). Rbk mając to najwyraźniej w dupie dokonał niezłego faux pass i tyle, nie ma o czym rozmawiać, sami to zrozumieli. Dobrze, że szybko się z tego wycofali

 82. Dzihados

  UFC/Reebok zrobil to po swojemu, bez rozpoznania tematu, to maja rezultat

  Otóż to.
  @Born2kill ciągle próbujesz wybielać Reeboka, który po prostu dał dupy. Zrozum Przyjmij do wiadomości, że może Ciebie i resztę świata mało to interesuje (i nie musicie znać szczegółów), ale dla Iroli jest to po prostu mega drażliwa kwestia, za którą się niedawno zabijali, a Reebok wykazał się kompletnym brakiem ogaru wsadzając kija w mrowisko. Jeśli wchodzisz z produktem na dany rynek, musisz najpierw poznać jego specyfikę, inaczej czeka Cię potencjalny niewypał (wyobraź sobie np. reklamę beef burgerów w Indiach). Rbk mając to najwyraźniej w dupie dokonał niezłego faux pass i tyle, nie ma o czym rozmawiać, sami to zrozumieli. Dobrze, że szybko się z tego wycofali

 83. Nilg

  Otóż to.
  @Born2kill ciągle próbujesz wybielać Reeboka, który po prostu dał dupy. Zrozum Przyjmij do wiadomości, że może Ciebie i resztę świata mało to interesuje (i nie musicie znać szczegółów), ale dla Iroli jest to po prostu mega drażliwa kwestia, za którą się niedawno zabijali, a Reebok wykazał się kompletnym brakiem ogaru wsadzając kija w mrowisko. Jeśli wchodzisz z produktem na dany rynek, musisz najpierw poznać jego specyfikę, inaczej czeka Cię potencjalny niewypał (wyobraź sobie np. reklamę beef burgerów w Indiach). Rbk mając to najwyraźniej w dupie dokonał niezłego faux pass i tyle, nie ma o czym rozmawiać, sami to zrozumieli. Dobrze, że szybko się z tego wycofali

  Ja tu widzę atak na Reeboka, a nie bycie obiektywnym ze strony broniących Iroli i samych Irlandczyków. Doskonale jasne jest czemu nie są wymieniani jako jedno państwo, a udają, że nie wiedzą czemu. To mnie rozwala.
  PS: Parke'a też mniej wspierali niż np. Pendreda czy Holahana. Pewnie tamtych bardziej lubią…? No, ale akurat paradoksalnie Norman jest z północnej części i mogli pokazać bardziej brak tego podziału 😉
  Za mało zrobili dotąd poza samą walką "domową" by świat ich rozpatrywał jako wspólnotę i tyle. No i nie sądzę, że UFC wsadziło kij w mrowisko ze względu na te koszulki. UFC jest dla nich, a nie oni dla UFC, więc powinni się zastanowić czyją ręką chcą kąsać. Ja nie jestem ani z Reeboka, ani z Irlandii, patrzę z boku będąc obiektywnym rozumiem i urażenie jednych, ale i powód takiego działania z drugiej strony. Bo to jest do zrozumienia, jedynie nie dla zaślepionych ludzi, którzy nie potrafią ogarnąć czemu tak, a nie inaczej wyglądają wciąż granice Irlandii dla świata. Problem taki, że to Irlandczycy wciąż nie są jednym krajem, jakby się o to postarali do końca to by nie było żadnej rozmowy. No chyba, że po zjednoczeniu i uznaniu nowych granic ktoś z Reeboka by jebnął historyczne terytorium Irlandii bez tej północnej. Wtedy to byłaby gafa. Nie teraz, jedynie dla dobrego smaku muszą to zmienić, bo się nie spodobało to społeczności do której było kierowane. A przecież nie będą koszulek z Irlandią kupować Amerykanie czy Brazylijczycy…

 84. Nilg

  Otóż to.
  @Born2kill ciągle próbujesz wybielać Reeboka, który po prostu dał dupy. Zrozum Przyjmij do wiadomości, że może Ciebie i resztę świata mało to interesuje (i nie musicie znać szczegółów), ale dla Iroli jest to po prostu mega drażliwa kwestia, za którą się niedawno zabijali, a Reebok wykazał się kompletnym brakiem ogaru wsadzając kija w mrowisko. Jeśli wchodzisz z produktem na dany rynek, musisz najpierw poznać jego specyfikę, inaczej czeka Cię potencjalny niewypał (wyobraź sobie np. reklamę beef burgerów w Indiach). Rbk mając to najwyraźniej w dupie dokonał niezłego faux pass i tyle, nie ma o czym rozmawiać, sami to zrozumieli. Dobrze, że szybko się z tego wycofali

  Ja tu widzę atak na Reeboka, a nie bycie obiektywnym ze strony broniących Iroli i samych Irlandczyków. Doskonale jasne jest czemu nie są wymieniani jako jedno państwo, a udają, że nie wiedzą czemu. To mnie rozwala.
  PS: Parke'a też mniej wspierali niż np. Pendreda czy Holahana. Pewnie tamtych bardziej lubią…? No, ale akurat paradoksalnie Norman jest z północnej części i mogli pokazać bardziej brak tego podziału 😉
  Za mało zrobili dotąd poza samą walką "domową" by świat ich rozpatrywał jako wspólnotę i tyle. No i nie sądzę, że UFC wsadziło kij w mrowisko ze względu na te koszulki. UFC jest dla nich, a nie oni dla UFC, więc powinni się zastanowić czyją ręką chcą kąsać. Ja nie jestem ani z Reeboka, ani z Irlandii, patrzę z boku będąc obiektywnym rozumiem i urażenie jednych, ale i powód takiego działania z drugiej strony. Bo to jest do zrozumienia, jedynie nie dla zaślepionych ludzi, którzy nie potrafią ogarnąć czemu tak, a nie inaczej wyglądają wciąż granice Irlandii dla świata. Problem taki, że to Irlandczycy wciąż nie są jednym krajem, jakby się o to postarali do końca to by nie było żadnej rozmowy. No chyba, że po zjednoczeniu i uznaniu nowych granic ktoś z Reeboka by jebnął historyczne terytorium Irlandii bez tej północnej. Wtedy to byłaby gafa. Nie teraz, jedynie dla dobrego smaku muszą to zmienić, bo się nie spodobało to społeczności do której było kierowane. A przecież nie będą koszulek z Irlandią kupować Amerykanie czy Brazylijczycy…

 85. @Born2kill kiedy wszyscy juz mysla, ze osiagnales swoimi "madrosciami" granice absurdu Ty zawsze zaskoczysz i przesuwasz ja jeszcze dalej. Jestes absolutnym mistrzem.

 86. @Born2kill kiedy wszyscy juz mysla, ze osiagnales swoimi "madrosciami" granice absurdu Ty zawsze zaskoczysz i przesuwasz ja jeszcze dalej. Jestes absolutnym mistrzem.

 87. bartosz.no

  @Born2kill kiedy wszyscy juz mysla, ze osiagnales swoimi "madrosciami" granice absurdu Ty zawsze zaskoczysz i przesuwasz ja jeszcze dalej. Jestes absolutnym mistrzem.

  Jak masz coś do powiedzenia to wal jakieś argumenty, a nie docinki. Wchodzę tu dyskutować, a nie trashtalkować się 🙂

  Absurd to osiągają ci skrajnie subiektywni, którzy bronią irlandzkich granic, które jak dotąd jedynie oni sami mają w ich głowach. Nie wiedzą chyba niestety, że są częścią czegoś większego niż ich wyspa i by zaistnieli w świecie jako jeden kraj trzeba powziąć pewne kroki niż sobie je ustalać we własnym zakresie. Tyle.

 88. bartosz.no

  @Born2kill kiedy wszyscy juz mysla, ze osiagnales swoimi "madrosciami" granice absurdu Ty zawsze zaskoczysz i przesuwasz ja jeszcze dalej. Jestes absolutnym mistrzem.

  Jak masz coś do powiedzenia to wal jakieś argumenty, a nie docinki. Wchodzę tu dyskutować, a nie trashtalkować się 🙂

  Absurd to osiągają ci skrajnie subiektywni, którzy bronią irlandzkich granic, które jak dotąd jedynie oni sami mają w ich głowach. Nie wiedzą chyba niestety, że są częścią czegoś większego niż ich wyspa i by zaistnieli w świecie jako jeden kraj trzeba powziąć pewne kroki niż sobie je ustalać we własnym zakresie. Tyle.

 89. Born2kill

  Jak masz coś do powiedzenia to wal jakieś argumenty, a nie docinki. Wchodzę tu dyskutować, a nie trashtalkować się 🙂

  Absurd to osiągają ci skrajnie subiektywni, którzy bronią irlandzkich granic, które jak dotąd jedynie oni sami mają w ich głowach. Nie wiedzą chyba niestety, że są częścią czegoś większego niż ich wyspa i by zaistnieli w świecie jako jeden kraj trzeba powziąć pewne kroki niż sobie je ustalać we własnym zakresie. Tyle.

  Nie dyskutujesz tylko lejesz wode..lejesz, lejesz i tak juz prawie 20 000 postow wylales. Nie chcesz dyskutowac tylko gadac dla samego gadania, a argument – odsiewajac cala wate slow jakiej uzywasz masz jeden. Dokladnie JEDEN – ze na mapie to dwa rozne kraje. Reszta, ktorych "uzywasz" to czyste pierdolenie i wariacje nt. tego co widziales na mapce w atlasie. Tylko, ze ten "argument" potwierdza tak naprawde Twoja ignorancje. To, ze mieszkasz na podzielonej miedzy dwa kraje wyspie Uznam to chuj – ma sie nijak do sytuacji w Irlandii. Skoncz juz. Zamiast tyle pierdolic zacznij czytac i wyciagac wnioski, a nie oddawac sie swoim wyobrazeniom "czegos". Skorzystasz na tym przede wszystkim Ty, a w dalszej kolejnosci to forum.

 90. Born2kill

  Jak masz coś do powiedzenia to wal jakieś argumenty, a nie docinki. Wchodzę tu dyskutować, a nie trashtalkować się 🙂

  Absurd to osiągają ci skrajnie subiektywni, którzy bronią irlandzkich granic, które jak dotąd jedynie oni sami mają w ich głowach. Nie wiedzą chyba niestety, że są częścią czegoś większego niż ich wyspa i by zaistnieli w świecie jako jeden kraj trzeba powziąć pewne kroki niż sobie je ustalać we własnym zakresie. Tyle.

  Nie dyskutujesz tylko lejesz wode..lejesz, lejesz i tak juz prawie 20 000 postow wylales. Nie chcesz dyskutowac tylko gadac dla samego gadania, a argument – odsiewajac cala wate slow jakiej uzywasz masz jeden. Dokladnie JEDEN – ze na mapie to dwa rozne kraje. Reszta, ktorych "uzywasz" to czyste pierdolenie i wariacje nt. tego co widziales na mapce w atlasie. Tylko, ze ten "argument" potwierdza tak naprawde Twoja ignorancje. To, ze mieszkasz na podzielonej miedzy dwa kraje wyspie Uznam to chuj – ma sie nijak do sytuacji w Irlandii. Skoncz juz. Zamiast tyle pierdolic zacznij czytac i wyciagac wnioski, a nie oddawac sie swoim wyobrazeniom "czegos". Skorzystasz na tym przede wszystkim Ty, a w dalszej kolejnosci to forum.

 91. bartosz.no

  Nie dyskutujesz tylko lejesz wode..lejesz, lejesz i tak juz prawie 20 000 postow wylales. Nie chcesz dyskutowac tylko gadac dla samego gadania, a argument – odsiewajac cala wate slow jakiej uzywasz masz jeden. Dokladnie JEDEN – ze na mapie to dwa rozne kraje. Reszta, ktorych "uzywasz" to czyste pierdolenie i wariacje nt. tego co widziales na mapce w atlasie. Tylko, ze ten "argument" potwierdza tak naprawde Twoja ignorancje. To, ze mieszkasz na podzielonej miedzy dwa kraje wyspie Uznam to chuj – ma sie nijak do sytuacji w Irlandii. Skoncz juz. Zamiast tyle pierdolic zacznij czytac i wyciagac wnioski, a nie oddawac sie swoim wyobrazeniom "czegos". Skorzystasz na tym przede wszystkim Ty, a w dalszej kolejnosci to forum.

  Ja lałem wodę? Chyba nie wiesz co to znaczy jednak 🙂 Lanie wody to tu było o irlandzkiej historii, gdy rozmowa tyczyła się jednak czegoś innego. Urażeni tematem nie byli w stanie spojrzeć obiektywnie. Boli Cię te 20k postów, że tak mi wyliczasz?
  Musiałem napisać o jakieś 75% za dużo postów w tym temacie i powtarzając się. Niestety do niektórych nie idzie dotrzeć by wczuli się w temat od drugiej strony. Ja jak pisałem, rozumiem ją z obu stron. Wszystko kwestia rozmowy, a nie kłócenia się i obrzucania się błotem, bo nie myli się tylko ten kto nic nie robi.
  Jak do kogoś do tej pory nie dotarło czemu takie, a nie inne granice zaproponowano to najwyraźniej nie da się 🙂

  PS: No właśnie, ma się nijak gdzie mieszkam, ale z tym wyskakujesz? Pytanie po co. Zaczynasz wjeżdżać na mnie zjeżdżając z tematu. To niepożądane w dyskusji. Tak czy inaczej, kończmy to, pozdro.

 92. bartosz.no

  Nie dyskutujesz tylko lejesz wode..lejesz, lejesz i tak juz prawie 20 000 postow wylales. Nie chcesz dyskutowac tylko gadac dla samego gadania, a argument – odsiewajac cala wate slow jakiej uzywasz masz jeden. Dokladnie JEDEN – ze na mapie to dwa rozne kraje. Reszta, ktorych "uzywasz" to czyste pierdolenie i wariacje nt. tego co widziales na mapce w atlasie. Tylko, ze ten "argument" potwierdza tak naprawde Twoja ignorancje. To, ze mieszkasz na podzielonej miedzy dwa kraje wyspie Uznam to chuj – ma sie nijak do sytuacji w Irlandii. Skoncz juz. Zamiast tyle pierdolic zacznij czytac i wyciagac wnioski, a nie oddawac sie swoim wyobrazeniom "czegos". Skorzystasz na tym przede wszystkim Ty, a w dalszej kolejnosci to forum.

  Ja lałem wodę? Chyba nie wiesz co to znaczy jednak 🙂 Lanie wody to tu było o irlandzkiej historii, gdy rozmowa tyczyła się jednak czegoś innego. Urażeni tematem nie byli w stanie spojrzeć obiektywnie. Boli Cię te 20k postów, że tak mi wyliczasz?
  Musiałem napisać o jakieś 75% za dużo postów w tym temacie i powtarzając się. Niestety do niektórych nie idzie dotrzeć by wczuli się w temat od drugiej strony. Ja jak pisałem, rozumiem ją z obu stron. Wszystko kwestia rozmowy, a nie kłócenia się i obrzucania się błotem, bo nie myli się tylko ten kto nic nie robi.
  Jak do kogoś do tej pory nie dotarło czemu takie, a nie inne granice zaproponowano to najwyraźniej nie da się 🙂

  PS: No właśnie, ma się nijak gdzie mieszkam, ale z tym wyskakujesz? Pytanie po co. Zaczynasz wjeżdżać na mnie zjeżdżając z tematu. To niepożądane w dyskusji. Tak czy inaczej, kończmy to, pozdro.

 93. Gdy sądziłem, że temat się wyczerpał, pojawia się Born vs ludzie z argumentami.
  I tak przez kolejnych 12 stron
  #kurwa

 94. Gdy sądziłem, że temat się wyczerpał, pojawia się Born vs ludzie z argumentami.
  I tak przez kolejnych 12 stron
  #kurwa

 95. Miszon

  Gdy sądziłem, że temat się wyczerpał, pojawia się Born vs ludzie z argumentami.
  I tak przez kolejnych 12 stron
  #kurwa

  Nie ja go wznowiłem. Też myślałem, że koniec. Sugerujesz, że ja nie opieram się na argumentach powyżej, a oni tak? No kurwa, wytłumacz mi w którym miejscu 🙂 Kwestia tyczy się granic Irlandii, utrwalonych na chwilę obecną w świecie, a nie wojen i walk na wyspie, które wiele w ich życiu wniosły, ale jak dotąd nie bardzo wpłynęły na granice. Tak długo trzeba tłuc, że nie wystarczy "ogłosić" w tak istotnej sprawie jak granice, że są "nowe"? Niech Irlandczycy doprowadzą sprawę do końca i nie będzie tematu. Tak ciężko to zrozumieć? Rozczulacie się nad ich historią, a nie faktem, że granice kraju jakim jest Irlandia są wciąż takimi, które nie obejmują północnej. Jak można opierać taką sprawę na tym, że "czują się jak rodzina" czy inne podobne? Proszę o wyjaśnienie. Proste pytanie i prosta powinna być odpowiedź. A pewnie będzie kolejną na podobę debaty Szydło vs Kopacz, od dupy strony i nie na temat.

 96. Miszon

  Gdy sądziłem, że temat się wyczerpał, pojawia się Born vs ludzie z argumentami.
  I tak przez kolejnych 12 stron
  #kurwa

  Nie ja go wznowiłem. Też myślałem, że koniec. Sugerujesz, że ja nie opieram się na argumentach powyżej, a oni tak? No kurwa, wytłumacz mi w którym miejscu 🙂 Kwestia tyczy się granic Irlandii, utrwalonych na chwilę obecną w świecie, a nie wojen i walk na wyspie, które wiele w ich życiu wniosły, ale jak dotąd nie bardzo wpłynęły na granice. Tak długo trzeba tłuc, że nie wystarczy "ogłosić" w tak istotnej sprawie jak granice, że są "nowe"? Niech Irlandczycy doprowadzą sprawę do końca i nie będzie tematu. Tak ciężko to zrozumieć? Rozczulacie się nad ich historią, a nie faktem, że granice kraju jakim jest Irlandia są wciąż takimi, które nie obejmują północnej. Jak można opierać taką sprawę na tym, że "czują się jak rodzina" czy inne podobne? Proszę o wyjaśnienie. Proste pytanie i prosta powinna być odpowiedź. A pewnie będzie kolejną na podobę debaty Szydło vs Kopacz, od dupy strony i nie na temat.

 97. Ja juz sie nie udzielam w tym temacie od kiedy B2K się rozbujał.
  Jezeli ktoś nie potrafi ogarnąć tematu dlaczego ta koszulka jest przyczyną całego tego rabanu no to jego sprawa,no i chuj ,no i cześć.

  W moich oczach jest jednak takim samym ignorantem i niedouczonym matołkiem jak ci Jankesi ktorzy pisza o ,,Polskich obozach zaglady'' czy mysla ze my Ruscy,Czesi,Ukraincy mowimy tym samym językiem.

 98. Ja juz sie nie udzielam w tym temacie od kiedy B2K się rozbujał.
  Jezeli ktoś nie potrafi ogarnąć tematu dlaczego ta koszulka jest przyczyną całego tego rabanu no to jego sprawa,no i chuj ,no i cześć.

  W moich oczach jest jednak takim samym ignorantem i niedouczonym matołkiem jak ci Jankesi ktorzy pisza o ,,Polskich obozach zaglady'' czy mysla ze my Ruscy,Czesi,Ukraincy mowimy tym samym językiem.

 99. herrflick

  W moich oczach jest jednak takim samym ignorantem i niedouczonym matołkiem jak ci Jankesi ktorzy pisza o ,,Polskich obozach zaglady'' czy mysla ze my Ruscy,Czesi,Ukraincy mowimy tym samym językiem.

  Nie wiem jakim cudem Twój mózg znajduje płaszczyznę do porównywania tych przypadków z tym tematem.

  Od kiedy jakimś większym ignoranctwem jest niewiedza na temat historii danego kraju? Jakbyś narysował granice np. Nepalu? Pewnie tak jakby Ci podpowiadały różne źródla. Nie wgłębiałbyś się raczej w historię i czy tam czasem konfliktów w tej sprawie nie ma i może trzeba zastosować inne granice.

  Dajcie rysunek/zdjęcie Irlandii i jej granic może lepiej i zakończmy temat 🙂

 100. herrflick

  W moich oczach jest jednak takim samym ignorantem i niedouczonym matołkiem jak ci Jankesi ktorzy pisza o ,,Polskich obozach zaglady'' czy mysla ze my Ruscy,Czesi,Ukraincy mowimy tym samym językiem.

  Nie wiem jakim cudem Twój mózg znajduje płaszczyznę do porównywania tych przypadków z tym tematem.

  Od kiedy jakimś większym ignoranctwem jest niewiedza na temat historii danego kraju? Jakbyś narysował granice np. Nepalu? Pewnie tak jakby Ci podpowiadały różne źródla. Nie wgłębiałbyś się raczej w historię i czy tam czasem konfliktów w tej sprawie nie ma i może trzeba zastosować inne granice.

  Dajcie rysunek/zdjęcie Irlandii i jej granic może lepiej i zakończmy temat 🙂

 101. Born2kill

  Jakbyś narysował granice np. Nepalu?

  Pytanie nie do mnie ale podejmuje ostatnia probe wytlumaczenia Ci tego, co oznacza ze "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia".

  Zaloz sobie koszulke z "Nepalem" i przejdz sie po Szanghaju, Pekinie. Jak juz Cie zawina i zaczna z Toba dyskutowac napierdalajac palami zacznij im tlumaczyc swoimi "argumentami".

 102. Born2kill

  Jakbyś narysował granice np. Nepalu?

  Pytanie nie do mnie ale podejmuje ostatnia probe wytlumaczenia Ci tego, co oznacza ze "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia".

  Zaloz sobie koszulke z "Nepalem" i przejdz sie po Szanghaju, Pekinie. Jak juz Cie zawina i zaczna z Toba dyskutowac napierdalajac palami zacznij im tlumaczyc swoimi "argumentami".

 103. bartosz.no

  Pytanie nie do mnie ale podejmuje ostatnia probe wytlumaczenia Ci tego, co oznacza ze "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia".

  Zaloz sobie koszulke z "Nepalem" i przejdz sie po Szanghaju, Pekinie. Jak juz Cie zawina i zaczna z Toba dyskutowac napierdalajac palami zacznij im tlumaczyc swoimi "argumentami".

  Akurat mam taką koszulkę, ale i akurat to by mnie nie dziwiło… Nie dość, że to "3 świat" to jednak paradowanie w koszulce danego kraju w kraju innym, zwłaszcza wrogim zwykle oznacza problemy. Dziwną formę przykładu wybrałeś raczej. Co z tą mapą Irlandii? Serio nie ma ani planowanej opcji, która by uwzgłędniała całą wyspę jako jedność? To mi powiedz czemu, więcej się dowiem wówczas, a nie jakieś wjazdy mi tu robicie nic niewnoszące, a i mnie nieruszające.

 104. bartosz.no

  Pytanie nie do mnie ale podejmuje ostatnia probe wytlumaczenia Ci tego, co oznacza ze "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia".

  Zaloz sobie koszulke z "Nepalem" i przejdz sie po Szanghaju, Pekinie. Jak juz Cie zawina i zaczna z Toba dyskutowac napierdalajac palami zacznij im tlumaczyc swoimi "argumentami".

  Akurat mam taką koszulkę, ale i akurat to by mnie nie dziwiło… Nie dość, że to "3 świat" to jednak paradowanie w koszulce danego kraju w kraju innym, zwłaszcza wrogim zwykle oznacza problemy. Dziwną formę przykładu wybrałeś raczej. Co z tą mapą Irlandii? Serio nie ma ani planowanej opcji, która by uwzgłędniała całą wyspę jako jedność? To mi powiedz czemu, więcej się dowiem wówczas, a nie jakieś wjazdy mi tu robicie nic niewnoszące, a i mnie nieruszające.

 105. Ropniak77

  Ja już go od dawna mam w ignorowanych. Polecam! Cohones wtedy jest zupełnie inne bez tego pierdolenia.

  racja, tez tego calego bartosza ignoruje i forum jest piekniejsze 🙂

 106. Ropniak77

  Ja już go od dawna mam w ignorowanych. Polecam! Cohones wtedy jest zupełnie inne bez tego pierdolenia.

  racja, tez tego calego bartosza ignoruje i forum jest piekniejsze 🙂

 107. midern

  Dla mnie te nowe koszulki to też wtopa. Jeżeli nie wtopa, to przynajmniej śmiech na sali.

  [​IMG]

  Pierdole projektant chyba na kwasie, hahah.

 108. midern

  Dla mnie te nowe koszulki to też wtopa. Jeżeli nie wtopa, to przynajmniej śmiech na sali.

  [​IMG]

  Pierdole projektant chyba na kwasie, hahah.

 109. Shoocker

  Pierdole projektant chyba na kwasie, hahah.

  jakby robił to po kwasie to byłyby zajebiste 😆 to jest po prostu brak wyobraźni

 110. Shoocker

  Pierdole projektant chyba na kwasie, hahah.

  jakby robił to po kwasie to byłyby zajebiste 😆 to jest po prostu brak wyobraźni

 111. Te nowe koszulki akurat nie są od Reeboka. To zwykłe koszulki od UFC. Także tym razem to organizacji należy się bura.

 112. Te nowe koszulki akurat nie są od Reeboka. To zwykłe koszulki od UFC. Także tym razem to organizacji należy się bura.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.