quinton jackson

Quinton Jackson, były mistrz UFC i jeden z najbardziej charakterystycznych zawodników świata MMA, chce ponownie wejść do klatki i w wieku 43 lat dalej walczyć.

Quinton Jackson ostatni raz walczył w grudniu roku 2019. Zmierzył się wówczas na gali Bellator 237 z Fedorem Emelianenką i został przez niego szybko znokautowany. Teraz Jackson chce wrócić do klatki i w programie „The MMA Hour” powiedział:

Miałem już chwile, gdy wracałem. Tak było po tym jak przegrałem z Mauricio Ruą. Ludzie myśleli, że to mój koniec, a ja wróciłem, zdobyłem pas i jako pierwszy w historii zawodnik zunifikowałem tytuły UFC i Pride. Chcę wrócić raz jeszcze, bo kocham ten sport. Wielu zawodników wracało, ale oni czekali z tym zbyt długo. Wracali po trzech lub pięciu latach i to już nie było to. Czuję, że z moim nastawieniem i sercem do walki mogę wrócić i dać radość fanom.

Quinton Jackson ma za sobą bogatą karierę w świecie MMA. Przygodę z tą dyscypliną rozpoczął w roku 1999. Ma na swoim koncie 52 stoczone walki. Bił się dla legendarnej organizacji Pride, a gdy trafił do UFC wywalczył pas mistrzowski w starciu z Chuckiem Liddellem. W swojej karierze pokonywał również takich zawodników jak: Lyoto Machida, Wanderlei Silva czy Dan Henderson. W ostatnich latach Quinton bił się dla organizacji Bellator, w której stoczył 5 pojedynków, ale tylko 2 z nich wygrał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.