Organizacja UFC udostępniła za darmo pierwszą walkę ówczesnego mistrza wagi średniej Richa Franklina z mało znanym jeszcze pretendentem do pasa, Andersonem Silvą. Do starcia doszło w 2006 roku na gali UFC 64: Unstoppable.

16 KOMENTARZE

 1. Pamiętam dobrze, jak przed tą walką znany głównie hardkorom Silva, mimo że już walczył dla UFC i rozpracował ładnie Lebena, uważany był powszechnie za takiego sobie gościa przeznaczonego na pożarcie dla Franklina, który uważany był za dominatora. Silva nie tylko miał "taki sobie" rekord (17-4), ale i na koncie porażkę z fizycznie sporo mniejszym plackiem Takase (który w UFC został rozniesiony w niecałe 5 minut przez Jeremy'ego Horna). Franklin nie tylko był faworytem u buków, ale i mędrki i znafcy na Sherdogu zastanawiały się głównie nad tym, czy Franklin zajedzie go przez decyzję czy skończy gdzieś w parterze. W sumie 4 poprzednie walki Franklina wyglądały na tamten czas dość imponująco – zmiażdżył Nate'a Quarry i Kena Shamrocka (choć to już wtedy nie było specjalnym osiągnięciem) i spuścił srogi wpierdol Tannerowi i Loiseau – na tym ostatnim połamał sobie obie dłonie zamieniając go w krwawą opuchnięta miazgę, ale z perspektywy czasu porównywanie ich z Pająkiem to… no, to żadne porównanie. Jeden tylko anonimowy koleś napisał coś, co utkwiło mi w głowie – coś w rodzaju "sorry, ale nie macie pojęcia, o czym mówicie i chyba nie widzieliście jak Silva walczy. On ma straszne Muay Thai. [i tu już cytuję] Jeżeli złapie Franklina w klincz, walka nie potrwa nawet 3 minuty." Oficjalny czas TKO? 2:59.

 2. On ma straszne Muay Thai. [i tu już cytuję] Jeżeli złapie Franklina w klincz, walka nie potrwa nawet 3 minuty." Oficjalny czas TKO? 2:59

  Czyli po latach wyszło, że walka ustawiona :roberteyeblinking:

 3. Wyjątkowej klasy morderstwo.

  Czy był kiedyś w UFC/Pride zawodnik tak dobrze wykorzystujący tajski klincz jak Anderson Silva?

 4. Czy był kiedyś w UFC/Pride zawodnik tak dobrze wykorzystujący tajski klincz jak Anderson Silva?

  Wanderlei Silva

  @lugasek dopiero teraz zauważyłem Twój komentarz 🙂 piona brachu  :conorsalute:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.