Pierwsza gala Genesis odbędzie się już dziś wieczorem. W walce wieczoru, starciu na gołe pięści i łokcie, zmierzy się Marcin Różalski z Joshem Barnettem. Projekt Genesis powstał z inicjatywy Maciej Kawulskiego, współtwórcy KSW, ale na razie nie wiadomo jaka będzie jego przyszłość. W programie „Jurasówka” Kawulski zapytany o dalsze plany powiedział:

Czy to przetrwa, czy to jest zabawa na lat? Tego nie wiem. Wydaje mi się, że jest kilku ciekawych gości w Polsce, którzy są szyci na miarę do tej formuły. Jednym z nich, takim pierwszym wyborem, jest oczywiście „Różal”. I muszę to powiedzieć, że gdyby nie „Różal”, to gala Genesis pewni by nie powstała. On był takim impulsem do tego. Jeżeli ten koleś chce się spróbować w walce na gołe pięści, to warto postawić do tego produkt.

Maciej Kawulski dodał też, że już teraz odezwało się do niego wiele ciekawych osób ze świata sportów walki w kontekście starć na galach Genesis.

Odebraliśmy kilka takich telefonów, że uśmiecham się sam do siebie myśląc o fightcardzie na następną galę. Wiadomo, że są to głównie strikerzy – bokserzy i kickboxerzy. Kilku znanych bokserów, naprawdę ciekawych nazwisk.

Zapytany o postać Tomasza Sarary, Kawulski stwierdził:

A to akurat żadna tajemnica, że Tomek szuka dla siebie nowego miejsca.

W drugiej najważniejszej walce gali Genesis, Bartosz Batra stanie naprzeciwko Michała Królika. Starcie stójkowiczów zakontraktowano w limicie do 65 kilogramów. Na gali zobaczymy też zawodników organizacji KSW i FEN takich jak Aleksandra Rola, Gracjan Szadziński oraz Rafał Kijańczuk.

Zobacz również: Genesis: Różal vs Barnett – karta walk, transmisja, godzina rozpoczęcia gali

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.