Założyciel klubu Alpha Male, Urijah Faber podzielił się materiałem wideo sprzed 10 lat na którym młody ale już utytułowany zapaśnik Henry Cejudo rozważa dalszą karierę w sportach walki.

Cejudo który w 2008 roku miał już na koncie mistrzostwo USA w zapasach, złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie, złoto na igrzyskach panamerykańskich (2007) oraz trzy złote medale na mistrzostwach panamerykańskich (2007) pojawił się w klubie Alpha Male aby pomóc zawodnikom w treningu zapasów.

Zapytany przez Fabera czy w późniejszej etapie kariery wybierze boks czy „kiepsko płatne walki w formule MMA” odpowiedział:

Kiedyś na pewno zawalczę w MMA ale wszystko zależy od pieniędzy. Pieniądze zdecydują.

Cejudo w tym samym czasie na mediach społecznościowych opisał swoją ciężką drogę do sukcesu w zapasach, mówiąc że był ostatnim zawodnikiem który zakwalifikował się na Olimpiadę:

W kolejnym wpisie niestety przypomniał fanom czemu jest niekwestionowanym „Królem Żenady”:

Henry Cejudo (MMA 15-2) w ostatniej walce rozbił Marlona Moraesa podczas walki wieczoru na gali UFC 238. Amerykanin został nowym posiadaczem pasa wagi koguciej UFC i kolejnym podwójnym mistrzem w historii organizacji UFC. W kolejnym starciu według prezydenta UFC, Cejudo będzie bronić pasa wagi muszej w starciu z Josephem Benavidezem (MMA 28-5).

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.