Ciekawy pojedynek w wadze piórkowej został dodany do wydarzenia zaplanowanego na 3 dzień czerwca. Zmierzą się w nim 28-letni Rosjanin, Khusein Askhabov oraz jedyny Ugandyjczyk w organizacji UFC, David Onama.

Onama (MMA 10-2) ma na swoim koncie 4 pojedynki pod banderą amerykańskiego giganta. W swoim debiucie dla organizacji musiał uznać wyższość byłego mistrza Cage Warriors, Masona Jonesa. Następnie w rekordzie Onamy pojawiły się dwa zwycięstwa z rzędu. Udało mu się pokonać kolejno: Gabriela Beníteza oraz Garretta Armfielda. Obydwa zwycięskie starcia odniósł przed wybrzmieniem końcowej syreny. W swoim ostatnim pojedynku niejednogłośnym werdyktem sędziów lepszy od niego okazał się Nate Landwehr. Wszystkie dotychczasowe zwycięstwa w karierze 28-latka zakończyły się przed czasem (6 KO, 4 Sub).

Askhabov (MMA 23-1) to jedno z największych rozczarowań ubiegłego roku. Niesamowity rekord Rosjanina został zweryfikowany już podczas debiutu w największej organizacji na świecie. Wówczas po drugiej stronie oktagonu stanął Amerykanin Jamall Emmers, który bez większych problemów rozprawił się z 28-latkiem wygrywając w oczach sędziów wszystkie odsłony starcia. Przed dołączeniem do UFC Askhabov miał okazję występować pod banderą takich organizacji jak WWFC czy WFCA. Ma on na swoim koncie 16 zwycięskich pojedynków zakończonych przed czasem (6 KO, 10 Sub).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Billy Boola
Billy Boola

ONE FC
Welterweight

2,426 komentarzy 5,673 polubień

Dana chyba wkurwiony, że dali się nabrać na ten napompowany rekord i chce tego placka skarmić Onamie, zanim go nie wykopią.

Odpowiedz polub

Avatar of Bmyak
Bmyak

Brutaal
Light Heavyweight

600 komentarzy 1,134 polubień

Askhabovy to ogóry. Jeden i drugi. Będzie wypierdalał szybciej niż przyszedł.

Odpowiedz polub