Wschodząca gwiazda organizacji UFC, Khamzat Chimaev rozpoczął nowy rok od wizyty w rodzinnym kraju, Czeczeni gdzie spotkał się z Szefem Republiki Czeczeńskiej, Ramzanem Kadyrowem.

26-letni Khamzat Chimaev który w zeszłym roku z impetem wszedł do UFC zaliczając trzy idealne zwycięstwa z rzędu, podczas noworocznej wizyty w Czeczeni, spotkał się z Ramzanem Kadyrowem. „Borz” podzielił się z fanami również zdjęciem ze spotkania z miejscowymi dziećmi oraz filmem na którym widać jak strzela z karabinu maszynowego:

 

View this post on Instagram

 

 

View this post on Instagram

 

 

 

View this post on Instagram

 

Urodzony w Czeczenii Khamzat Chimaev mając 19 lat dołączył razem z mamą do swojego brata, emigrując do Szwecji. Trenuje obecnie w klubie Allstars Gym w Sztokholmie pod okiem takich uznanych zawodników jak Alexander Gustafsson czy Ilir Latifi.


Khamzat Chimaev (9-0 MMA) w świetnym stylu wygrał trzy pojedynki w organizacji UFC w ciągu zaledwie 66 dni. W ostatnim starciu potrzebował 17 sekund, aby walcząc w kategorii średniej znokautować Geralda Meerschaerta. „Borz” w kolejnym starciu, na styczniowej gali UFC Fight Island 7 miał zmierzyć się z Leonem Edwardsem (MMA 18-3). Niestety walka z powodów problemów zdrowotnych Chimaeva związanych z Covid-19 została przełożona na późniejszy termin.

To już drugi raz w ostatnim czasie kiedy walka Chimaeva z Edwardsem została odwołana. Zawodnicy mieli zmierzyć się już grudniowej gali UFC Vegas 17, ale starcie zostało odwołane z powodów problemów zdrowotnych „Rocky`ego”. Anglik również ciężko przechodził komplikację związane z wirusem przez którego stracił w bardzo krótkim czasie, ponad 12 funtów wagi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.