Khamzat Chimaev, jeden z najbardziej popularnych zawodników w UFC, podpisał nowy kontrakt z organizacją. Borz związał się z Daną White’em i spółką na kilka kolejnych walk.

Chimaev to jeden z najbardziej utalentowanych i popularnych zawodników młodego pokolenia w MMA. Borz wróci do oktagonu na UFC 294 w ten weekend w Abu Zabi, kiedy to zmierzy się z Kamaru Usmanem. Brett Okamoto z ESPN potwierdził, że przy okazji występu na UFC 294, niepokonany, 29-letni Chimaev podpisał nowy kontrakt na kilka walk z UFC.

Co ciekawe, ostatnio Chimaev wyliczając swoich potencjalnych rywali i pieniądze, jakie zarobiłby za walkę wskazał, że za pojedynek w oktagonie UFC zarabia prawie 3 miliony dolarów.

7 walk, to prawie 20 milionów dolarów…

Chimaev (12-0 MMA) w ostatniej walce wygrał z Kevinem Hollandem na UFC 279 we wrześniu tamtego roku. Początkowo jego rywalem był Nate Diaz, ale Chimaev nie zrobił wagi przed walką z gwiazdą MMA i został zestawiony z Hollandem, którego poddał w pierwszej rundzie starcia. Borz nie zaznał goryczy porażki w swojej zawodowej karierze, a wygrane zdobywał w walkach z m.in. Gilbertem Burnsem czy Li Jingliangiem. 11 z 12 zwycięstw w klatce MMA odnosił przez skończenia przed czasem, a przez decyzję sędziowską zakończyła się tylko jego walka z wcześniej wspomnianym Burnsem. Chimaev to numer 4. rankingu kategorii półśredniej UFC, ale z Kamaru Usmanem zmierzy się w limicie kategorii średniej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.