Ojciec obecnego mistrza wagi lekkiej UFC – Khabiba Nurmagomedova, Abdulmanap Nurmagomedov w rozmowie z rosyjskim dziennikarzem Alexim Safonovem opowiedział o wadze swojego syna, medialnym konflikcie z rosyjskim piosenkarzem Timatim i zdradził co myśli o zaczepkach Conora McGregora w swoim kierunku. Wywiad został przeprowadzony 15 września podczas gali UFC w Moskwie.

O wadze przed UFC 229:

Khabib waży obecnie 79 kg, to jeden kilogram mniej niż trzeba aby zrobić wagę na walkę. Khabib jest gotowy. Jest silny mentalnie. Bardzo ciężko go sprowokować i wyprowadzić z równowagi, to jest jego silna strona, psychika.

O słowach Conora na swój temat i o tym jak Irlandczyk próbuje wejść przeciwnikom do głowy przed walką:

Nie zaskoczyło mnie to i nie przejąłem się tym. Conor próbował mnie sprowokować i obrazić ale nie przejmuje się tym. Jeśli chodzi o Khabiba, nikt nie jest w stanie tego zrobić, nikt nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi w taki sposób.

O tym czy walka z McGregorem będzie najłatwiejszą walką w karierze Khabiba:

W żadnym wypadku. Jak mógłbym tak myśleć? Conor nokautował przeciwników swoją lewą ręką ale to jest walka której chcieliśmy, walka o której myśleliśmy i która jest nam teraz potrzebna. W kolejnej, chciałbym żeby Khabib zmierzył się z Tony Fergusonem lub GSP, to są poważni zawodnicy i chcemy mieć zwycięstwo nad nimi. Walka z GSP będzie prawdziwym sprawdzianem. Pokonamy ich i w wadze lekkiej nie będzie już nikogo.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.