Konflikt na lini UFC – Khabib Nurmagomedov trwa w najlepsze. Niepokonany mistrz wagi lekkiej w rozmowie z rosyjską telewizją Channel One, stwierdził, że do bójki po gali UFC 229 nigdy by nie doszło, gdyby wcześniej Conor McGregor z grupą osób nie zaatakował autobusu którym „Dagestański Orzeł” opuszczał halę podczas weekendu związanego z galą UFC 223:

„Byłem zły na UFC że w ten sposób promowali walkę, że wykorzystali atak na autobus do sprzedaży PPV. Obrażono mnie w ten sposób, że cały szum związany z naszą walką skupiał się na tym, że Conor nas zaatakował, a ja nie wysiadłem z autobusu”, powiedział po rosyjsku. „To było żenujące i poprosiłem Wszechmogącego Boga, aby doszło do naszej walki w zamkniętej klatce tak aby każdy mógł się dowiedzieć, kto jest kim. Kto rzeczywiście siedzi w autobusie, a kto nie.”

„Na walkę z Al Iaquintą miałem ze sobą grupę 20 osób i sami wynajęliśmy dla siebie autobus żeby dojeżdżać na treningi i z powrotem… Ale wiesz co jest ciekawe? Tym razem powiedziano mi, że w tym dniu na spotkanie z mediami muszę jechać sam. Nie jechałem więc z moją drużyną, ale z innymi zawodnikami z czerwonego narożnika walczącymi na tej karcie . Miałem więc z sobą jedną osobę i mojego menadżera. Zobacz teraz dokładnie (Khabib pokazuje na nagranie) – autobus jedzie, nagle się zatrzymuje i cofa. Czemu? Byliśmy już prawie na zewnątrz hali. Teraz widzisz jak ta grupa osób biegnie na nas. Co robi kierowca? Miał wyjechać z hali ale nagle się zatrzymał i cofa.

Kiedy myślę o tej sytuacji, pojawia się bardzo dużo pytań, na które nie mam odpowiedzi. Zastanawiam się czy zrobili to wszystko celowo? Nie wiem tego. Nie mogę ich oskarżyć o to, ale uważam że jest 70% szans na to, że to zrobili. Kiedy doszło do awantury chciałem wysiąść z autobusu, wszyscy zawodnicy którzy byli tego dnia ze mną w autobusie potwierdzili to w swoich wywiadach.”

Khabib kontynuował kontrowersyjny temat i wyjaśnił, dlaczego uważa, że Conor McGregor i UFC mogli wspólnie doprowadzić do ataku na autobus:

„Wszystko trwało zaledwie minutę, maksimum dwie minuty ” kontynuował Khabib. „I nagle Conor jest tam ze swoimi kamerami i zespołem PR-owym. Mieli swoje własne kamery żeby to nagrać. Ważny punkt: Hala Barclays Center to bardzo duża arena, arena dla 20 000 osób, ale on wiedział dokładnie gdzie jesteśmy. Jak mogli to wiedzieć? W jaki sposób weszli na halę z gangiem 20 – 30 osób? Kto ich tam wpuścił? Daj spokój.”

„Conor McGregor nie miał nic wspólnego z tym dniem medialnym ale ma ze sobą swój gang, a ci idioci prowadzą go przez korytarze i wszystkich razem z nim do windy, tam gdzie jest nasz autobus?” Khabib wzruszył ramionami z niedowierzaniem. „Jestem sportowcem, ale jestem także inteligentnym człowiekiem. Mój mózg działa całkiem dobrze jak na kogoś kto spędził 15 lat walcząc w klatce. Nie dałem się zbyt często trafiać w walce, więc mój mózg dalej całkiem dobrze funkcjonuje”

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.