Khabib Nurmagomedov po największym sukcesie w swojej karierze w bezpardonowy sposób grozi odejściem z organizacji UFC!

Mistrz wagi lekkiej jest wyraźnie poirytowany sytuacją w której organizacja chce ukarać klubowego kolegę za awantury do jakich doszło po gali UFC 229. Nurmagomedov na swoim profilu zamieścił w tym samym czasie oświadczenie w języku rosyjskim oraz angielskim w którym zwraca się bezpośrednio do UFC twierdząc, że opuści organizację jeśli ta zwolni Zubaira Tukhugova za uderzenie Conora McGregora po walce wieczoru:

Chciałbym zwrócić się do UFC

Dlaczego nie zwolniłeś nikogo, kiedy jego drużyna zaatakowała nasz autobus i zraniła kilka osób? Mogli tam kogoś zabić, dlaczego nikt nic nie mówi o obrażaniu mojej ojczyzny, religii, narodu i rodziny?

Dlaczego musisz karać mój zespół, gdy obie ekipy walczyły ze sobą. Jeśli twierdzisz, że to ja zacząłem walkę, to nie zgadzam się z tym, ja skończyłem to co on zaczął.

W każdym razie ukarz mnie, Zubaira Tukhugov nie ma z tym nic wspólnego.
Jeśli myślisz, że będę milczeć, to się mylisz. Odwołałeś walkę Zubairy i chcesz go zwolnić tylko dlatego, że uderzył Conora. Ale nie zapominaj, że to Conor pierwszy uderzył mojego brata, po prostu obejrzyj film.

Jeśli zdecydujesz się go zwolnić, powinieneś wiedzieć, że stracisz również mnie. W Rosji nigdy nie rezygnujemy z naszych braci, a ja pójdę do samego końca dla mojego brata. Jeśli nadal zdecydujesz się go zwolnić, nie zapomnij wysłać mi porwanego kontraktu. W przeciwnym wypadku sam go porwę.

I jeszcze jedno, możesz zatrzymać sobie moją wypłatę, które wstrzymałeś. Jesteś tym dość mocno zajęty, mam nadzieję, że nie utknie w twoim gardle. Broniliśmy naszego honoru i to jest najważniejsze. Zamierzamy walczyć o to do końca.
#Bracia

Zubaira Tukhugov jest jednym z najbliższych przyjaciół i sparingpartnerów Khabiba Nurmagomedova. Zawodnik był zamieszany w awanturę po walce wieczoru gali UFC 229 kiedy to trzy osoby praktycznie w tym samym czasie zaatakowały znienacka Conora McGregora. Na poniższym filmie widać jak Tukhugov przeskakuje siatkę i uderza Conora McGregora:

Cała trójka została zatrzymana po zajściu przez obecną na hali policję ale zwolniona kiedy McGregor zdecydował się nie wnosić przeciwko nim zarzutów:

Sam Tukhugov był wyraźnie zadowolony z tego co się stało ponieważ jak przyznał na poniższym filmie wideo, który zresztą sam zamieścił w sieci – „tak jak obiecał, uderzył Conora McGregora za słowa wypowiedziane przed walką”

Na konferencji prasowej po UFC 229, prezydent organizacji UFC wyraźnie zaznaczył, że zawodnicy zamieszani w awanturę po walce nie będą walczyć dla jego organizacji:

Poniżej oryginalny post Khabiba:

View this post on Instagram

I would like to address @ufc Why didn't you fire anyone when their team attacked the bus and injured a couple of people? They could have killed someone there, why no one says anything about insulting my homeland, religion, nation, family? Why do you have to punish my team, when both teams fought. If you say that I started it, then I do not agree, I finished what he had started. In any case, punish me, @zubairatukhugov has nothing to do with that. If you think that I’ll keep silent then you are mistaken. You canceled Zubaira’s fight and you want to dismiss him just because he hit Conor. But don’t forget that it was Conor who had hit my another Brother FIRST, just check the video. if you decide to fire him, you should know that you’ll lose me too. We never give up on our brothers in Russia and I will go to the end for my Brother. If you still decide to fire him, don’t forget to send me my broken contract, otherwise I'll break it myself. And one more thing, you can keep my money that you are withholding. You are pretty busy with that, I hope it won’t get stuck in your throat. We have defended our honor and this is the most important thing. We intend to go to the end. #Brothers

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

6 KOMENTARZE

  1. Nie no kurwa, dzicz dzicza, allah allahem ale mi jednak kurwa zaimponował.

  2. Gdyby w UFC wszyscy mistrzowie walczyli jak kebab nie byłbym fanem tego pięknego sportu I MAM NADZIEJE ŻE WIĘCEJ ALLAHÓW już nie będzie zasilało ligi mistrzów

  3. Khabib król i chuj! Mój zawodnik top 3, po Diazach i Jonie Jonesie. . Jebac rudzielcow

  4. Dla mnie ludzie się strasznie naiwni. I Connor i Khabib zachowują się jak dzieciaki w gimnazjum. Connor wiadomo — kasa, kasa, chód pajaca i proper twelve.Ale Khabib? Taki honorowy jest? Ale grzecznie się stawiać na spotkania z Putinem to już tak. Czy bratać się z Khadyrowem — terrorystą i mordecą — klaskać uszami, gdy tamten daje mu drogie prezenciki. Dajcie spokój z tym honorem i nie łykajcie tych gierek jak pelikany. Prędzej czy później i tak się z Daną dogada. Najpierw trochę nawygraża dla dobrego PR. Ale to minie. Uspokoi się i wybaczy łysemu. A połączy ich nic innego jak kasa. Duża kasa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.