Relacja Daniela Cormiera i Khabiba Nurmagomedova przynosi fanom MMA wiele radości. Obaj zawodnicy w oktagonie UFC prezentowali niebywałe umiejętności, które przekładały się na wygrane w walkach o największą stawkę. „DC” pomógł Khabibowi w jego karierze, w szczególności gdy ten zaczynał swoją przygodę w AKA. Cormier przy okazji ostatniego pobytu na „Fight Island” wręczył Rosjaninowi nagrodę za najlepsze poddanie 2020 roku. Zobaczcie spotkanie przyjaciół, do jakiego doszło przy okazji przekazania trofeum.

Cormier: Dla faceta, który ma wszystko!

Khabib: Bracie, bądź profesjonalistą.

Cormier: Jesteś teraz bogatym gościem? Dla człowieka, który osiągnął wszystko… Mój bracie.

Khabib: Jak się masz?

Cormier: Chcę dać ci nagrodę UFC Honors: Submission of the Year za te piękne poddanie Justina Gaethjego duszeniem trójkątem w dosiadzie. Te wszystkie lekcje jiu-jitsu, które prowadziłem w AKA opłaciły się…

Khabib: Dziękuję, ale powiedz ludziom, że tego nie uczysz! Ty nawet nie wiesz co to jest duszenie trójkątem! Twoje nogi? Nie, nie, nie… Nigdy nawet tego nie próbowałeś!

Cormier: Nie widziałem cię przez 6 miesięcy, a ty teraz mnie obrażasz? Tym właśnie stała się nasza przyjaźń?

Khabib: Rozmawiamy tutaj o tym poddaniu. Nie wiesz co to jest! Twoje nogi są za grube żeby to zrobić! 

Cormier: Mogę być emerytowanym grubasem, ale zobaczcie na tego gościa! Pamiętasz ten kaloryfer, który wszystkim pokazywałeś? 

Nurmagomedov (29-0 MMA) cały czas, mimo zakończenia kariery, jest testowany przez USADA. Aktualnie Khabib ma na swoim 29 wygranych walk w MMA. Jeszcze przed ostatnią walką mówiło się o tym, że mistrz chce bić się do chwili, aż jego rekord osiągnie wynik 30.  Po UFC 257 Khabib wyznał, że nie jest zainteresowany kolejnymi startami w oktagonie. Rosjanin jest przekonany, iż jest wiele poziomów ponad rywalami. Nadal nie wiadomo czy UFC pozbawi go pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.