Khabib Nurmagomedov, mistrz UFC wagi lekkiej, szykuje się do swojej 29 walki w MMA. W najbliższy weekend zmierzy się w obronie tytułu mistrzowskiego z Justinem Gaethje, o którym mówi się, że będzie dla Dagestańczyka największym wyzwaniem w karierze.

Khabib nie kryje  planu na walkę i zamierza ponownie wykorzystać swoją najmocniejszą broń, czyli zapasy. W rozmowie dla serwisu MMA Fighting przyznał jednak, że spodziewa się, iż tym razem może mu być trudniej wprowadzić plan w życie.

On jest dobry w stójce, dysponuje bardzo dobrymi kopnięciami. Oni wszyscy są dobrzy, kiedy walczą w stójce, ale gdy ich chwytam, to się nieco zmienia. Myślę, że on zna się na zapasach lepiej niż Dustin, Conor i inni. Więc tu będzie nieco trudniej.

Khabib jest jednak zdeterminowany i zrobi wszystko, aby przenieść walkę do parteru.

Przygotowałem się  na to, żeby spróbować go obalić nawet 100 razy. To będzie bardzo ciekawa, sobotnia noc.

Nurmagomedov jest niepokonany od dwudziestu ośmiu walk, z czego dwanaście stoczył w organizacji UFC. Jeden z najlepszych zawodników w historii MMA ostatni walczył na gali UFC 242 w Abu Zabi gdzie zdominował i poddał w trzeciej rundzie tymczasowego mistrza wagi lekkiej Dustina Poiriera. Miało to jednak miejsc w 2019 roku i od tego czasu nowym tymczasowym mistrzem został Justin Gaethje. Khabib będzie musiał znów udowodnić, że na tronie kategorii, może zasiadać tylko jeden zawodnik.

Do walki mistrzowskiej Khabiba Nurmagomedova z Justinem Gaethje dojdzie 24 października na gali UFC 254.

Zobacz również: Trener Gaethje: „Udało się nam utrzymać w ukryciu najważniejszą broń”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.