Khabib Nurmagomedov przez UFC 254 zmagał się z licznymi problemami zdrowotnymi, a teraz pokazał w jaki sposób objawiała się świnka przed jego walką z Justinem Gaethje.

Po walce z „The Highlight” w październiku tamtego roku Rosjanin nieoczekiwanie ogłosił przejście na sportową emeryturę. Zawodnik nie chciał kontynuować swojej kariery bez ojca u boku. Po walce prezydent UFC, Dana White, wyznał, że przed galą UFC 254  zawodnik doznał poważnych kontuzji, jednak postanowił nie wycofywać się z walki. Nurmagomedov zmagał się z m.in. złamanym palcem u stopy oraz właśnie świnką. Okazuje się, że to nie wszystko – złamał on też kciuk. W rozmowie z Magomedem Ismailovem Khabib wypowiedział się na temat całej sytuacji i pokazał efekty choroby (około ~7:00 w materiale wideo poniżej).

Czułem się gorzej w samolocie kiedy tam dotarliśmy, miałem wysoką gorączkę. Robiło się naprawdę źle, zabrali mnie do szpitala, byłem przez kilka dni na oddziale intensywnej terapii. Było naprawdę źle.

Khabib wyznał, że nie zaczął przygotowań do UFC 254 aż do 24 września, czyli miesiąc przed walką. Jak się okazuje, 10 dni przed walką złamał kciuk.

Po 10 dniach treningów złamałem kciuk. Złamałem kciuk 7 października. Zmagałem się z wieloma problemami przed tą walką. Choroba, złamania. Ostatecznie zdecydowaliśmy się jednak walczyć.

Nurmagomedov (29-0 MMA) po walce z Gaethjem dał upust swoim emocjom płacząc na środku oktagonu. W wywiadzie po walce ogłosił, że nie będzie już walczył w oktagonie UFC, lecz prezydent organizacji nadal ma nadzieję, że przekona go do powrotu. Warto zaznaczyć, że cały czas, mimo zakończenia kariery, jest testowany przez USADA. Aktualnie Khabib ma na swoim 29 wygranych walk w MMA. Jeszcze przed ostatnią walką mówiło się o tym, że mistrz chce bić się do chwili, aż jego rekord osiągnie wynik 30. Do następnego spotkania White’a z Nurmagomedovem ma dojść pod koniec tego miesiąca w Las Vegas.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.