Khabib Nurmagomedov, mistrz kategorii lekkiej UFC, bacznie obserwuje zawodników czołówki tej dywizji. Rosjanin w kolejnej walce zmierzy się z Tonym Fergusonem na UFC 249. Innymi pretendentami mogą być Justin Gaethje i Conor McGregor, o których walce mówi się od jakiegoś czasu. Nurmagomedov w rozmowie z MMA Junkie wypowiedział się na temat tego potencjalnego starcia.

Justin Gaethje i Conor… To ciężkie pytanie. Chciałbym żeby wygrał Justin, ale myślę, że szanse w tej walce to 50/50. Wszyscy tak chyba uważają. To byłaby walka w stójce. Justin jest tam dobry, Conor też więc moim zdaniem szanse byłyby naprawdę wyrównane.

Gaethje to jeden z najlepszych zawodników kategorii lekkiej na świecie. Każdy z czołówki dywizji jest ciężkim rywalem. Musicie mi uwierzyć. Każdy wierzy, że kiedyś zostanie mistrzem. Jeśli nie to po co trenują? Szanuję podejście Gaethjego, szanuję jego umiejętności i to, że chce mierzyć się z najlepszymi. To po prostu trzeba szanować.

Khabib zawalczy z „El Cucuy” 18 kwietnia w Barclays Center w Nowym Jorku. Jeśli chodzi o potencjalne starcie Gaethjego z McGregorem, mówiło się, że miałoby odbyć się latem tego roku. Nie są to jednak potwierdzone informacje przez organizację.

Poniżej zobaczcie bloga ze spotkania Khabiba z mediami oraz jego konferencji prasowej z Tonym Fergusonem:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.