Khabib Nurmagomedov mimo sukcesów jakie osiągnął pozostaje pokorny. Aktualny mistrz kategorii lekkiej już na UFC 254 zmierzy się z tymczasowym mistrzem, Justinem Gaethje. Będzie to kolejna obrona tytułu mistrzowskiego w dywizji do 70 kilogramów UFC niepokonanego Rosjanina. Przy okazji jednego z wywiadów, dziennikarz zapytał „The Eagle” o porównaniach do wielkiego boksera, Muhammada Aliego. Nurmagomedov nie jest jednak przekonany, że powinien być porównywany z legendą ringu.

Dziennikarz: Sporo osób porównuje cię do Muhammada Aliego… Podoba ci się to porównanie?

Khabib: Myślę, że porównywanie mnie do Aliego jest prawdopodobnie błędem. Może pod względem, że ja jestem mistrzem i muzułmaninem i on też był mistrzem i muzułmaninem, ale wszystko to co on zrobił poza ringiem… Nie mogę się z tym równać. On podczas bycia mistrzem był… Innej rasy. W tamtych czasach w USA czarnoskórzy byli źle traktowani. Według biografii, nawet nie obsługiwali go w restauracjach, wyrzucił swój złoty medal… On zmienił podejście do swojej rasy w znacznym stopniu więc nie możemy być porównywani. Żebym mógł być z nim porównywany, musiałbym wrócić do tamtych lat i być czarnoskórym mistrzem. Potem moglibyśmy zobaczyć jakbym zachował się w takiej sytuacji. Wtedy mógłbym być do niego porównywany. Oczywiście, że lubię to, że ludzie porównują mnie do niego, ale myślę, że to nie na miejscu.

Nurmagomedov (28-0 MMA) w ostatniej walce pokonał Dustina Poiriera. Na swoim koncie Rosjanin ma wygrane z m.in. Conorem McGregorem, Edsonem Barbozą czy Rafaelem dos Anjosem. Zawodnik jasno daje znać, że niedługo chce zakończyć swoją karierę w MMA. Dla „The Eagle” starcie z Justinem Gaethje będzie pierwszym po śmierci jego idola i ojca, Abdulmanapa Nurmagomedova. Gala UFC 254 odbędzie się 24 października w Abu Dhabi na „Fight Island”.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.