Były mistrz kategorii ciężkiej UFC, Cain Velasquez, obecnie przebywa w więzieniu oczekując na swój proces. Oskarżony jest o m.in. usiłowanie zabójstwa. Velasquez został aresztowany w lutym tego roku. Khabib Nurmagomedov, przyjaciel byłego mistrza, miał niedawno okazję porozmawiać z nim przez telefon.

Były mistrz kategorii ciężkiej UFC obecnie przebywa w więzieniu i nie dostał pozwolenia na wyjście za kaucją. Zawodnik miał wdać się w pościg autem za domniemanym przestępcą seksualnym, Harrym Goularte, który miał molestować jego dziecko, a potem je ostrzelał, w wyniku czego urazu doznał ojczym Goularte.  Za swoje czyny byłemu mistrzowi UFC grozi nawet do 20 lat więzienia. Zawodnik nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W rozmowie z Red Corner MMA, Khabib Nurmagomedov, przyjaciel Velasqueza, zdradził, że miał szansę na rozmowę z Velasquezem.

Tak, przed moim wylotem miałem szansę na rozmowę z nim przez telefon, która trwała 5-7 minut. Jeśli się nie mylę, oni mogą dzwonić z więzienia tylko raz dziennie. Wiem, że rozmawia ze swoimi dziećmi, ze swoją rodziną. Miałem 5-7 minut żeby wymienić kilka słów z Cainem. Byłem zaskoczony, że potrafi mieć tak dobre morale. Rozmawialiśmy, nawet się trochę pośmialiśmy, dyskutowaliśmy o szczegółach jego sprawy. Nie będę o tym jednak mówił. Jest jak jest. Bóg wybrał żeby go przetestować w taki sposób – w określonym miejscu, w określonym czasie. Musi przez to przejść.

Od czasu aresztowania Velasqueza, jego rodzina złożyła pozew wobec Goularte, człowiekowi, który miał molestować syna byłego mistrza UFC. Ten był w samochodzie podczas gonitwy Caina, lecz tylko jego ojczym został przez niego trafiony. Urazy jakich się nabawił nie są grożące jego życiu.

Sędzia z Santa Clary County w Kalifornii wielokrotnie odrzucił prośbę adwokatów Velasqueza żeby ten wyszedł za kaucją, mimo tego, że dostarczyli oni wiele listów popierających byłego mistrza królewskiej dywizji UFC, w tym m.in. autorstwa prezydenta organizacji, Dany White’a czy właśnie Nurmagomedova. Teraz następna sprawa odbędzie się 26 września. Jeśli Velasquez zostanie skazany za usiłowanie zabójstwa, grozi mu nawet do 20 lat więzienia.

Velasquez w latach 2010-2011 oraz 2012-2015 był mistrzem kategorii ciężkiej UFC. Amerykanin najbardziej dał się zapamiętać fanom MMA z niezwykłej trylogii z innym byłym mistrzem królewskiej dywizji, Juniorem dos Santosem. Velasquez w przeszłości aż 12 z 14 zwycięstw zdobywał przez KO/TKO. Swój ostatni pojedynek w MMA stoczył w lutym 2019 roku. Wówczas błyskawicznie przegrał przez nokaut z obecnym mistrzem UFC, Francisem Ngannou. Po zakończeniu kariery w oktagonie MMA postanowił on występować w ringu jako profesjonalny zapaśnik. Współpracował z m.in. największą organizacją w tym biznesie, WWE.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.